Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
15.12.2016

Bültene ait dosyalar

Yılbaşında en çok elektronik hediyeler mutlu ediyor
 
Türkiye'de e-ticaretin ev sahibi GittiGidiyor'un yaklaşan yılbaşında sevdiklerine hediye almak isteyenlere yol gösteren anketi, birçok sonucu da ortaya çıkardı. Poltio üzerinden yapılan ankete göre erkekler kadar kadınları da en çok elektronik hediyeler mutlu ederken her üç kişiden biri hediyelerini yılbaşından önce vermeyi tercih ediyor.
 
Yılbaşında sevdiklerini hediyeler ile mutlu etmek isteyenler için “Yılbaşında aklınızdan ne geçiyorsa GittiGidiyor'da” sloganı ile bir kampanya başlatan GittiGidiyor, bu özel günde hediye almak isteyenlere rehber olacak, tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarını ortaya çıkaran bir anket gerçekleştirdi.
 
Sosyal anket servisi Poltio.com üzerinden yapılan ve toplam 14 bin 531 kişinin katıldığı anketten çıkan önemli sonuçlardan biri kadın ve erkeklerin yılbaşında elektronik hediyelere duyduğu ilgi oldu. Erkeklerin yüzde 54'ü, kadınların ise yüzde 39'u yılbaşında kendilerini en fazla elektronik ürünlerin mutlu edeceğini söyledi.
 
Erkekleri en çok mutlu eden hediye kategorileri ve oranları sıralamasında yüzde 24 ile eğlence ikinci olurken, bu kategoriyi yüzde 9 ile moda ve aksesuar, yüzde 7 ile spor ve hobi, yüzde 3 ile kişisel bakım ve yine yüzde 3 ile ev dekorasyon kategorileri takip etti.
 
Kadınlar için ise elektronik kategorisini takip eden diğer kategoriler yüzde 26 ile moda ve aksesuar, yüzde 13 ile kişisel bakım, yüzde 9 ile eğlence, yüzde 7 ile ev dekorasyonu ve yüzde 6 ile spor ve hobi kategorileri oldu.
 
Her üç kişiden biri hediyelerini yılbaşından önce veriyor
Ankette çıkan bir diğer önemli sonuç ise katılımcıların aldıkları hediyeleri vermek için yılbaşını beklememeleri oldu. Buna göre katılımcıların yüzde 64'ü erken aldıkları yeni yıl hediyelerini vermek için yılbaşını beklediklerini belirtirken yüzde 36'sı ise yeni yıl hediyelerini yılbaşından önce verdiklerini söyledi.
 
Parfüm son dakika hediyesi
Diğer yandan katılımcıların yüzde 36'sı parfümü son dakika hediyesi olarak gördüklerini belirtirken, yüzde 19 ile “Atkı, bere, eldiven” ve yüzde 14 ile “İsim baş harfli kolye & sonsuzluk kolyesi” son dakika hediyesi olarak görülen diğer iki ürün olarak listenin başında yer aldı.
 
Hediye alımlarımızı son günlere bırakıyoruz
Ankete katılanların yüzde 60'ı son gün ya da yılbaşına iki gün kala hediye aldıklarını belirtirken yüzde 27'si Aralık ayının son haftasında hediye aldıklarını kaydetti. Aralık ayının ilk haftasında ve öncesinde hediye aldıklarını söyleyenlerin oranı ise yüzde 13 oldu.
 
Yılbaşını aile ve arkadaşlarımızla evde kutluyoruz
Katılımcıların yüzde 33 ile büyük çoğunluğu yılbaşını ailesi veya arkadaşları ile birlikte evde kutlayacağını söylerken bu günü TV karşısında geçireceklerini söyleyenlerin oranı ise yüzde 16,5 oldu. Bir mekanda kutlamaya katılacaklar ise yüzde 5 ile üçüncü sırada yer aldı. Son olarak katılımcıların yüzde 30'u yılbaşı deninde akıllarına ilk olarak kar geldiğini ifade ederken bunu yüzde 20 ile TV'deki yılbaşı programları ve yüzde 15 ile tatil diyenler takip etti.
 
Aklınızdan ne geçiyorsa GittiGidiyor'da
 “Yılbaşında aklınızdan ne geçiyorsa GittiGidiyor'da” sloganı ile 31 Aralık'a kadar devam edecek kampanyadaki yüzlerce ürünü incelemek ve GittiGidiyor'a özel fiyatlarla sevdiklerinizi mutlu etmek için: http://www.gittigidiyor.com/ozel-gun/yilbasi-hediyesi
 
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 15 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında dünyanın e-ticaret devi eBay ile güçlerini birleştirerek sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaretçi, yaklaşık 16 milyonun üzerinde kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor[1], avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 10 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her 2 saniyede 1 ürünün satıldığı site, 3,9 milyondan fazla indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin yarısını mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler sunan GittiGidiyor, www.gittigidiyor.com/atolye sayfasında ulaşılabilir tasarım ürünlerini tutkunlarıyla buluşturur. Uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com  
 
[1]Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB) Temmuz 2016 sonuçları


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya