Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
06.12.2016

Bültene ait dosyalar

Gittigidiyor'da tek tıkla ödeme dönemi başladı
 
6 milyondan fazla kullanıcısı ile Türkiye'nin büyük pazaryeri sitesi olan GittiGidiyor, Mobilexpress ile gerçekleştirdiği işbirliği sayesinde, kullanıcılarının kart bilgilerini sitede kayıt etmelerini ve ödemelerini her seferinde kart bilgisi girmeye gerek kalmadan tek tıkla tamamlayabilmelerini sağlıyor.

eBay'in Türkiye iştirakı GittiGidiyor, internetten alışverişi daha güvenilir ve keyifli hale getirmek için kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya devam ediyor. GittiGidiyor son olarak Mobilexpress ile yaptığı işbirliği ile bir yeniliğe daha imza attı.

Kullanıcılar kredi kartlarını veya banka kartlarını, bu kartlar ile GittiGidiyor'da gerçekleştirdikleri bir ödeme işleminin ardından kaydedebiliyor. Bunun için belirttikleri cep telefonuna gelen şifreyi girmeleri yeterli oluyor. GittiGidiyor kullanıcılarının kartlarını PCI DSS Level 1 uyumlu Mobilexpress altyapısına kayıt etmelerini sağlıyor. Kartını kayıt eden kullanıcılar, sonraki alışverişlerinde kart bilgilerini tekrar girmelerine gerek kalmadan, tercih ettikleri kayıtlı kartı kullanarak ödeme işlemini tamamlayabiliyorlar.  Ayrıca “Bana Özel” menüsünün altındaki  “Ödeme Araçları” seçeneğinden kayıtlı kartlarını listeleyebiliyor, silebiliyor ya da yeni kredi kartı kaydebiliyorlar.

GittiGidiyor, web sitesinin yanı sıra, mobil uygulamasında da kart saklama hizmetini çok yakında devreye alarak mobil cihazlardaki ödeme deneyimini de kusursuzlaştırmayı hedefliyor. 

25 TL'lik anında indirim fırsatı
GittiGidiyor, hayata geçirdiği bu hizmeti müşterileri arasında yaygınlaştırmak üzere VISA ile ortak kampanyalar da düzenliyor. En son geçtiğimiz ay GittiGidiyor'da VISA kredi kartını kayıt ederek, kayıtlı kartı ile 250 TL ve üzeri alışveriş yapan kullanıcılar, anında 25 TL'lik indirim kazandılar. Kampanyalar ilerleyen günlerde de devam edecek.    

2011 yılından bu yana kredi kartı kaydetme, tek tıkla ödeme, ödeme geçidi hizmetleri ve tekrarlayan ödemeler alanları başta olmak üzere ödeme teknolojilerine yönelik hizmetler sunan Mobilexpress'in kurucu ortağı ve CEO'su Zeynep Şener konuyla ilgili şu ifadede bulundu: “E-ticaret sektörü başta olmak üzere orta ve büyük ölçekli firmaların ödeme teknolojileri ile ilgili ihtiyaçlarını bu işin uzmanı olarak çözmeyi ve onları gerek teknolojik gerek regülatif gerekse de insan kaynağı anlamında bu teknolojileri geliştirmenin zorluğundan ve maliyetinden kurtarmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, dünya devi eBay'in Türkiye iştiraki GittiGidiyor'un kart saklama ve tek tıkla ödeme alanında iş ortağı olarak Mobilexpress'i seçmiş olması bizim için büyük bir başarı. Hızlı başlayan işbirliğimizi 2017 yılında da sürekli büyüterek devam ettirmeyi hedefliyoruz.”

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı ise “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de e-ticarette başarıya götüren en önemli unsur müşterilere güvenli hizmet sunabilmektir. Türkiye'de e-ticaretin ev sahibi olarak biz de e-ticaret pazarında müşteri deneyimini güven odaklı çözümlerimiz ile mükemmelleştirmeyi hedefliyoruz. Bunların başında da güvenli ve kolay ödeme sistemleri bulunuyor. Bu yaklaşımla, önemli işbirliklerine imza atıyoruz. Yenilikçi ödeme çözümleri ile kullanıcılara güvenli ve hızlı ödeme olanakları sunan Mobilexpress'in Tek Tıkla Ödeme altyapısını tercih etmemiz de müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak istediğimizin diğer bir kanıtı. Bu işbirliği sayesinde müşterilerimiz alışverişlerinde ödemelerini hızlı ve kolay bir şekilde yapmakla kalmayacak aynı zamanda kredi kartı bilgileri de dünyanın en yüksek güvenlik standardı ile koruma altına alınacak.” dedi.
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 15 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında dünyanın e-ticaret devi eBay ile güçlerini birleştirerek sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaretçi, yaklaşık 16 milyonun üzerinde kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor[1], avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 10 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her 2 saniyede 1 ürünün satıldığı site, 3,9 milyondan fazla indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin yarısını mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler sunan GittiGidiyor, www.gittigidiyor.com/atolye sayfasında ulaşılabilir tasarım ürünlerini tutkunlarıyla buluşturur. Uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com  
 
[1]Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB) Temmuz 2016 sonuçları


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya