Haberler / Gazella Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
09.08.2017

Bültene ait dosyalar

Avrupa'nın kültür mozaiği Endülüs'te geçmişe yolculuk

Tarih boyunca farklı dini inançların ve kültürlerin ev sahipliğini yapan Endülüs, yüzyıllar boyunca hoşgörünün, bilim ve sanatın Akdeniz kıyılarındaki en özgün merkezi oldu.  İslam ve Hristiyan sanatının izlerini süren bu büyülü geçmiş, kültürel zenginlikleri ve eşsiz mimarisiyle gezginlerini bekliyor. Gazella Turizm, tüm tarih ve kültür meraklılarını 5 gece 6 gün sürecek bir Endülüs Turu'na davet ediyor.
 
Akdeniz kıyılarının en çok merak edilen ve ziyaret edilen rotalarından Endülüs, 8. yüzyılda biriktirmeye başladığı kültür mirasını korumaya devam ediyor. Yüzyıllar boyunca Yahudi, Hristiyan ve Müslüman topluluklarına ev sahipliği yapmış, hoşgörünün, bilimin ve sanatın merkezi olan bu uygarlık, ziyaretçilerine geçmişin izlerini cömertçe sunuyor. Kültürler arası uyumun ve beraberliğin adım adım keşfedildiği Endülüs'te dünyanın her yerinden gelen gezginler kendilerinden bir parça buluyor.

Mimari özelliklerini, ağırlıklı olarak İslam ve Hristiyan kültürlerinin âhenkli bir karışımından alan Endülüs mimarisi, tarih sahnesinde muhteşem bir yolculuğu vadediyor. 11.yüzyılda ulaştığı medeniyet seviyesiyle birçok Avrupa topluluğuna örnek olan bu uygarlık, temelini hoşgörü ve bilimin birleştirici gücünden alıyor. Başta peri masallarında yer alacak güzelliğe sahip El Hamra Sarayı olmak üzere, Endülüs mimarisiyle yapılan dini eserler, sembol binalar, antik tiyatrolar ve daracık sokaklar Endülüs'ün dünüyle bugününü bir arada yaşatıyor. Sevilla, Granada, Cordoba ve Malaga şehirleri, tam bir kültür mabedi olmanın yanı sıra gezginlere kırmızının en güzel tonlarını ve lezzetli Sangria tadımlarını müjdeliyor.
 
Endülüs turunda gezginleri neler bekliyor?
Gazella Turizm'in 29 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında düzenleyeceği Avrupa turunda gezginler;
 
  • Kültürler eşiği Endülüs'te tarihin her anına tanıklık edecek,
  • Bir kültür hazinesi olan Granada da Endülüs Emevileri tarafından inşa edilen dünyanın en büyük kalelerinden, gerçek bir mücevher Elhamra Sarayı ve renkli bahçeleriyle Generalife Sarayı'nı ziyaret edecek,
  • Üç dinin buluştuğu, hoşgörü kenti Cordoba'da camiden kiliseye çevrilmiş, iki mimariden de izler taşıyan Mezquita Katedrali ve Yahudilik, Hristiyanlık ve Müslümanlığın ortak yaşamını en güzek sergileyen Calahorra Kulesi'ni gezecek,
  • Flemenko'nun şehri Sevilla'da, Kristof Kolomb'un anıt mezarına ev sahipliği yapan Sevilla katedralini görecek,
  • Gotik ve barok mimarinin buluştuğu en güzel örneklerden Giralda Kulesi'ni keşfedecek
  • Uçurumun kenarındaki beyaz badanalı evleri, dar sokakları ve köprüleriyle görsel şölen sunan, İspanya'daki en eski boğa güreşi arenasının ev sahibi, muhteşem doğasıyla keşfedilmeyi bekleyen Ronda'yı gezecek.  

Gazella Turizm farkıyla Endülüs
Türk Hava Yolları işbirliği ile Cordoba, Granada, Malaga ve Sevilla şehirlerinde gerçekleşecek Endülüs Turu, 4 yıldızlı otellerde 5 gece konaklama, tüm ekstra turlar ve kahvaltı dâhil 1440 Euro.
 
İlgili Kişi:    
Dilek Özcan  
Marjinal Porter Novelli                
0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr
 
 
Gazella Turizm hakkında
1996'da kurulan Gazella Turizm, tüm dünyada keyifle gezeceğiniz yerlere yaratıcı, konforlu ve özenle tasarlanmış konsept turlar düzenler; özgün seyahat anlayışı ve yüksek hizmet standardı ile kendinizi özel hissedeceğiniz eşsiz deneyimler sunar. Tam Hizmet Acentesi yaklaşımıyla uçak bileti, vize, yurtiçi ve yurtdışı otel rezervasyonu gibi tüm seyahat ihtiyaçlarınıza cevap verir. Gazella MICE ise, uzmanlaşmış ekibi ile kongre, özel organizasyon, toplantı ve bayi organizasyonları konusunda hizmet veren yenilikçi, çok yönlü ve uluslararası alanda güvenilirliğini kanıtlamış bir turizm acentesidir. www.gazella.com 
 
 


  Share  Paylaş
Gazella
Hakkında
1996’da kurulan Gazella Seyahat Acentesi, geçmişi Fethiye’de yer alan Letoonia Tatil Köyü’ne kadar uzanan 25 yıllık bir turizm geleneğine sahiptir. Gazella, tüm dünyada keyifle gezeceğiniz yerlere konforlu ve özenle tasarlanmış turlar sunar. Tam Hizmet Acentesi konseptiyle misafirlerinin uçak bileti, vize, yurtiçi ve yurtdışı otel rezervasyonu gibi tüm seyahat ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Gazella MICE, uzmanlaşmış ekibi ile kongre, özel organizasyonlar, toplantılar ve bayi organizasyonları konusunda hizmet veren çok yönlü bir turizm acentesidir. Gazella düzenlediği turlarda tüm hizmetleri bir arada sunan bir seyahat acentesi olarak bütün seyahat ihtiyaçlarına cevap vermek, grup büyüklüğünü en fazla 20 kişiyle sınırlı tutmak, misafirlerine ev-havalimanı arasında transfer hizmeti vermek, ücrette kalite dengesi gözetmek, saklı maliyet çıkarmamak ve tüm turlarının kesin kalkışlı olması ilkeleri çerçevesinde hizmet vermektedir. Gazella, dünyanın gezip görmekten büyük keyif aldığımız güzelliklerini bizden sonraki nesillere bozulmadan bırakma düşüncesinden yola çıkarak, Tema Vakfı aracılığı ile turlarında kişi başına düşen karbon salınımına denk miktarda fidan dikmekte ve WWF Türkiye’nin yürüttüğü “Türkiye’nin Canı” projesine destek vermektedir. www.gazella.com, www.binrota.com.