Haberler / Gazella Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
25.07.2017

Bültene ait dosyalar

Beyaz Gecelerde Moskova ve St. Petersburg'u keşfetmeye hazır mısınız?
 
En güzel doğa olaylarından Beyaz Gecelere ev sahipliği yapan Rusya, başkenti Moskova ve ikinci en büyük şehri St. Petersburg'la gezginlere tarihi bir şölen yaşatıyor. Adeta bir açık hava müzesi olan bu iki şehir, meydanları, müzeleri ve tarihi yapılarıyla ziyaretçilerine tarihi, kültürü ve sanatı iç içe sunuyor. Gazella Turizm, 30 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında düzenleyeceği turla tüm gezginleri bu deneyimi birlikte yaşamaya çağırıyor.
 
Avrupa'nın dördüncü, Rusya'nın ikinci büyük şehri olan St. Petersburg, Baltık Denizi kıyısında Neva Nehri ve 42 ada üzerinde yer alıyor. 55 kanal ve 500'e yakın köprüsüyle Kuzey'in Venedik'i olarak bilinen St. Petersburg, adeta bir açık hava müzesi olarak gezginlere unutulmaz bir tatil sunuyor. Şehrin her yerine yayılan tarihi yapıların yanı sıra Dostoyevski, Puşkin gibi dünya edebiyatının dev isimlerine de ev sahipliği yapan şehir, tarihe ve edebiyata düşkün gezginler için görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. 36 tarihi yapısı ve yaklaşık 4 bin heykeliyle UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan şehirde yaz aylarında deneyimlenen Beyaz Geceler ise bir başka geçiyor.
 
Doğu Avrupa'nın önemli bir politik, ekonomik, kültürel ve bilim merkezi olan Rusya'nın başkenti Moskova ise topraklarının tamamı Avrupa'da yer alan en büyük şehir unvanını taşıyor. Sırasıyla Moskova Knezliği, Rusya Çarlığı, Rus İmparatorluğu, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği ve son olarak Rusya devletine başkentlik yapan şehir, sahip olduğu pek çok önemli müze, tiyatro ve akademik kurumlardan dolayı sayısız bilim adamı ve sanatçıya ev sahipliği yapıyor. Ünlü Kızıl Meydan'ı ve özellikle meydanda yer alan Aziz Vasil Katedrali'yle hafızalarda yer alan şehir, ünlü şairimiz Nazım Hikmet'in de mezarının yer aldığı Novodevici Manastırı'yla gezginler için eşsiz bir gezi rotası. İç mimarisi ve dekorasyonuyla dünyanın en güzel metrosuna sahip olan Moskova, her anın hafızalara kazınacağı bir tatil sunuyor.
 
 
Beyaz Geceler St. Petersburg ve Moskova turunda seyahatseverleri neler bekliyor?
Gazella Turizm'in 30 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında düzenleyeceği Beyaz Geceler ve St. Petersburg & Moskova turunda gezginler;
 
  • Beyaz Geceler ismiyle bilinen doğa olayını St. Petersburg'da deneyimleyecek.
  • Kışlık saray olarak kullanılan 1057 adet odaya sahip olan ve Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt gibi dehaların eserlerinin orijinal olarak sergilendiği Hermitage Müzesi'ni gezecek.
  • Çarların eğitim aldığı Pushkin Köyü'nü gezecek ve Katerina'nın sarayındaki meşhur Amber Oda'yı görecek.
  • St. Petersburg'dan Moskova'ya Rusların meşhur hızlı treni SAPSAN'la geçecek.
  • Moskova'da meşhur Kızıl Meydan ve Kremlin Sarayı'nı gezecek.
  • Dünyaca ünlü her istasyonu birbirinden farklı olarak dizayn edilmiş Moskova metrosunu gezecek.
  • Moskova'nın meşhur alışveriş caddesi Arbat'ı gezip yemek yiyecek.
  • Ünlü Halk Ozanı Nazım Hikmet'in mezarını ziyaret edecek.
 
Gazella Turizm'in sunduğu Beyaz Geceler ve St. Petersburg & Moskova turu, Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle Moskova ve Saint Petersburg şehirlerinde 5 yıldızlı otellerde konaklama, 4 öğle yemeği ve tüm ekstra turlar dahil 1400 Euro.
 
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71 dileko@marjinal.com.tr
 
 
Gazella Turizm hakkında
1996'da kurulan Gazella Turizm, tüm dünyada keyifle gezeceğiniz yerlere yaratıcı, konforlu ve özenle tasarlanmış konsept turlar düzenler; özgün seyahat anlayışı ve yüksek hizmet standardı ile kendinizi özel hissedeceğiniz eşsiz deneyimler sunar. Tam Hizmet Acentesi yaklaşımıyla uçak bileti, vize, yurtiçi ve yurtdışı otel rezervasyonu gibi tüm seyahat ihtiyaçlarınıza cevap verir. Gazella MICE ise, uzmanlaşmış ekibi ile kongre, özel organizasyon, toplantı ve bayi organizasyonları konusunda hizmet veren yenilikçi, çok yönlü ve uluslararası alanda güvenilirliğini kanıtlamış bir turizm acentesidir. www.gazella.com
 


  Share  Paylaş
Gazella
Hakkında
1996’da kurulan Gazella Seyahat Acentesi, geçmişi Fethiye’de yer alan Letoonia Tatil Köyü’ne kadar uzanan 25 yıllık bir turizm geleneğine sahiptir. Gazella, tüm dünyada keyifle gezeceğiniz yerlere konforlu ve özenle tasarlanmış turlar sunar. Tam Hizmet Acentesi konseptiyle misafirlerinin uçak bileti, vize, yurtiçi ve yurtdışı otel rezervasyonu gibi tüm seyahat ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Gazella MICE, uzmanlaşmış ekibi ile kongre, özel organizasyonlar, toplantılar ve bayi organizasyonları konusunda hizmet veren çok yönlü bir turizm acentesidir. Gazella düzenlediği turlarda tüm hizmetleri bir arada sunan bir seyahat acentesi olarak bütün seyahat ihtiyaçlarına cevap vermek, grup büyüklüğünü en fazla 20 kişiyle sınırlı tutmak, misafirlerine ev-havalimanı arasında transfer hizmeti vermek, ücrette kalite dengesi gözetmek, saklı maliyet çıkarmamak ve tüm turlarının kesin kalkışlı olması ilkeleri çerçevesinde hizmet vermektedir. Gazella, dünyanın gezip görmekten büyük keyif aldığımız güzelliklerini bizden sonraki nesillere bozulmadan bırakma düşüncesinden yola çıkarak, Tema Vakfı aracılığı ile turlarında kişi başına düşen karbon salınımına denk miktarda fidan dikmekte ve WWF Türkiye’nin yürüttüğü “Türkiye’nin Canı” projesine destek vermektedir. www.gazella.com, www.binrota.com.