Haberler / Gazella Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
18.07.2017

Devrimin ve müziğin ülkesi Küba'ya hazır mısınız?
 
Devrimin ülkesi Küba, sosyalist tarihi ve kültürü, hayat dolu sokakları, sanatı, müziği ve muhteşem doğasıyla gezginlerin en çok merak ettiği ülkelerin başında geliyor. Gazella Turizm, Kurban Bayramı'nda Küba'yı ziyaret hayalini daha fazla ertelemek istemeyenlere altı günlük bir Küba turu müjdeliyor.
 
1492 yılında dünyayı keşif için çıktığı yolculuğu sırasında Küba'ya ulaşan Christophe Colomb'un ağzından şu sözcükler dökülmüştü: “Dünya üzerinde gördüğüm en güzel yer.” Antillerin incisi bu muhteşem ada, sosyalist yönetim biçimiyle gelen endüstri karşıtı duruşu sayesinde doğasını, tüm hayvan ve bitki örtüsüyle birlikte 500 yıldır koruyabilen nadir ülkelerden.  

Sosyalizmin kültürüne, yaşam pratiklerine, mimarisine, sanatına ve müziğine yansıdığı Küba, devrimin izlerini hala yaşayan ve yaşatan bir açık hava müzesi. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Havana Eski Kenti, Küba'nın mücadelelerle dolu tarihinin en belirgin izlerini taşıyor. Devrim tarihi, Küba sokaklarında dokusunu ve duruşunu tüm gücüyle koruyor. Şehrin rengarenk, müziğin sesiyle neşelenen sokakları, kapıları kapanmayan evleri, klasik model Amerikan arabaları ve hayat neşesini hiç yitirmemiş Küba insanları gezginlere unutulmaz bir müzikal havası yaşatıyor.
 
Gazella Turizm'le Küba Turu'na gidecekleri neler bekliyor?

  • Eşitliğin ve özgürlüğün simgesi Küba'da yakın tarihe benzersiz bir yolculuk
  • Klasik Amerikan arabaları gezintisiyle, Havana Eski Kenti ve Malecon Bulvarı keşfi
  • Jone Marti anıt kulesi, devrimin izlerini hala taşıyan Devrim Meydanı, El Morro Kalesi ziyareti
  • Küba'ya özgü iki kişilik açık hava taksileriyle şehrin içerisinde eğlenceli bir gezinti
  • Ünlü Havana purolarının yapıldığı Pinar Del Rio ve tütün tarlaları ile Vinales Vadisi gezisi
  • Mimaride kolonyal izlerin en iyi korunduğu kent Trinidad'da Eski Kent Merkezi, Ingenios Vadisi gezisi
  • Devrimin askerlerine güç verdiğine inanılan La Canchanchara kokteyl tadımı
  • Küba'nın genç kahramanı Che Guevara'nın hatıralarına izlerini kazıyan Santa Clara'ya yolculuk ve devrim yoldaşlarıyla sırt sırta durduğu Anıt Mezarı ziyareti
  • Cayo Santa Maria'nın bembeyaz kumsallarında muhteşem bir sahil keyfi
 
Gazella Turizm farkıyla Küba Turu
Seyahatseverlere geniş tatil olanakları sunan Küba, uzak rota arayışında olanlar için unutulmaz bir yakın tarih tecrübesine eşdeğer. Gazella Turizm, sosyalizmin ve kültürel mirasın dünyasına eşsiz bir yolculuk yapmak isteyen herkesi, 27 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında sürecek Küba Turu'na davet ediyor. Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle Cayo Santa Maria ve Havana'da, 5 yıldızlı otellerde gerçekleşecek Küba Turu, tüm ekstra turlar, 6 öğle ve 6 akşam yemeği dahil 2590 Dolar.
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr
 
Gazella Turizm hakkında
1996'da kurulan Gazella Turizm, tüm dünyada keyifle gezeceğiniz yerlere yaratıcı, konforlu ve özenle tasarlanmış konsept turlar düzenler; özgün seyahat anlayışı ve yüksek hizmet standardı ile kendinizi özel hissedeceğiniz eşsiz deneyimler sunar. Tam Hizmet Acentesi yaklaşımıyla uçak bileti, vize, yurtiçi ve yurtdışı otel rezervasyonu gibi tüm seyahat ihtiyaçlarınıza cevap verir. Gazella MICE ise, uzmanlaşmış ekibi ile kongre, özel organizasyon, toplantı ve bayi organizasyonları konusunda hizmet veren yenilikçi, çok yönlü ve uluslararası alanda güvenilirliğini kanıtlamış bir turizm acentesidir. www.gazella.com
 
 


  Share  Paylaş
Gazella
Hakkında
1996’da kurulan Gazella Seyahat Acentesi, geçmişi Fethiye’de yer alan Letoonia Tatil Köyü’ne kadar uzanan 25 yıllık bir turizm geleneğine sahiptir. Gazella, tüm dünyada keyifle gezeceğiniz yerlere konforlu ve özenle tasarlanmış turlar sunar. Tam Hizmet Acentesi konseptiyle misafirlerinin uçak bileti, vize, yurtiçi ve yurtdışı otel rezervasyonu gibi tüm seyahat ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Gazella MICE, uzmanlaşmış ekibi ile kongre, özel organizasyonlar, toplantılar ve bayi organizasyonları konusunda hizmet veren çok yönlü bir turizm acentesidir. Gazella düzenlediği turlarda tüm hizmetleri bir arada sunan bir seyahat acentesi olarak bütün seyahat ihtiyaçlarına cevap vermek, grup büyüklüğünü en fazla 20 kişiyle sınırlı tutmak, misafirlerine ev-havalimanı arasında transfer hizmeti vermek, ücrette kalite dengesi gözetmek, saklı maliyet çıkarmamak ve tüm turlarının kesin kalkışlı olması ilkeleri çerçevesinde hizmet vermektedir. Gazella, dünyanın gezip görmekten büyük keyif aldığımız güzelliklerini bizden sonraki nesillere bozulmadan bırakma düşüncesinden yola çıkarak, Tema Vakfı aracılığı ile turlarında kişi başına düşen karbon salınımına denk miktarda fidan dikmekte ve WWF Türkiye’nin yürüttüğü “Türkiye’nin Canı” projesine destek vermektedir. www.gazella.com, www.binrota.com.