Haberler / Gazella Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
11.07.2017

Bültene ait dosyalar

 Kuzeyin cenneti İzlanda'ya unutulmaz bir seyahat
 
Atlas Okyanusu'nda hem buzulların hem de volkanların adası İzlanda'yı keşfetmeye hazır mısınız? Gazella Turizm, Kurban Bayramı'nı da kapsayan 29 Ağustos – 6 Eylül tarihleri arasında düzenleyeceği turla, maceraseverleri kuzeyin maceralarla dolu dünyasına çağırıyor.
 
Atlas Okyanusu'nun volkanik adası İzlanda, etrafı Grönland, İskandinavya ve Britanya Adası ile sarılı bir keşif dünyası. Kuzey Amerika ile Avrupa arasında bir köprü gibi konumlanan ada, 861 yılında Norveçliler tarafından keşfedildi ve uzun yılların Vikinglerin ev sahipliğini yaptı. Hala aktif olan yanardağlarla kaplı İzlanda, meşhur lav ovaları ve buzullarıyla ziyaretçilerine eşsiz bir doğa keşfi vadediyor.
Diğer kıtalardan uzaklığıyla kendine has izole bir kültüre ve yaşam pratiklerine sahip İzlanda, dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biri. Doğa koşullarının hakimiyet sürdüğü ülke, seyrek insan nüfusuyla gezginlerini doğasıyla baş başa bırakıyor. Ülke karasının lav tabakaları, volkanik dağlar, sıcak su kaynakları, şelaleler ve buzullardan oluştuğu ada, refah yaşamı ve huzurlu atmosferiyle dünya üzerindeki cenneti arayan maceraseverler için ideal bir rota.
 
İzlanda'yı Gazella Turizm farkıyla keşfedin
Kendini doğa koşullarına göre ustalıkla adapte etmiş, Nordik kültürün en yalın özelliklerine sahip, aynı anda hem huzuru hem de gelişmişliği sunan nadir ülkelerden İzlanda, Gazella Turizm farkıyla keşifçilerini bekliyor. Gazella Turizm, Kurban Bayramı'nı da kapsayan 29 Ağustos – 6 Eylül tarihleri arasında düzenlediği turla, gezginleri bu büyülü adayı yakından tanımaya davet ediyor.
 
İzlanda turunda gezginleri neler bekliyor?
  • Yeryüzünde kutuplara en yakın başkent Reykjavik'te panaromik şehir turu
  • Dünyanın en yüksekten akan şelalesi Hengifoss'u ve 2300 yıl önce oluşan volkanik gölü ziyaret
  • Thingvellir Ulusal Parkı gezisi
  • Muhteşem manzarasıyla Gulfoss Şelalesi turu
  • 1360 metre yükseklikteki Langjokoll Buzulu gezisi
  • Lav akıntılarının oluşturduğu “Siyah Şehir” Dimmuborgir ve rengarenk topraklarıyla Namasgard gezisi
  • Masmavi göl manzarasıyla Viti Krateri turu
  • Ülkenin en kalabalık şehri Selfoss gezisi
  • Viki Mydral, ülkenin en büyük buzul gölü ve buz dağları gezisi
 
Gazella Turizm'in sunduğu İzlanda turuyla Türk Hava Yolları Tarifeli Seferiyle İzlanda'ya yolculuk, Akureyri, Djupivogur, Egilsstadir, Gullfoss, Myrdal, Myvatn ve Reykjavik  şehirlerinde 4 ve 3 yıldızlı otellerde konaklama, 6 öğle ve 6 akşam yemeği ve tüm ekstra turlar dahil 3630 Euro.   
 
 
İlgili Kişi:  
Dilek Özcan  
Marjinal Porter Novelli  
0212 219 29 71  
dileko@marjinal.com.tr  
  
Gazella Turizm hakkında  
1996'da kurulan Gazella Turizm, tüm dünyada keyifle gezeceğiniz yerlere yaratıcı, konforlu ve özenle tasarlanmış konsept turlar düzenler; özgün seyahat anlayışı ve yüksek hizmet standardı ile kendinizi özel hissedeceğiniz eşsiz deneyimler sunar. Tam Hizmet Acentesi yaklaşımıyla uçak bileti, vize, yurtiçi ve yurtdışı otel rezervasyonu gibi tüm seyahat ihtiyaçlarınıza cevap verir. Gazella MICE ise, uzmanlaşmış ekibi ile kongre, özel organizasyon, toplantı ve bayi organizasyonları konusunda hizmet veren yenilikçi, çok yönlü ve uluslararası alanda güvenilirliğini kanıtlamış bir turizm acentesidir. www.gazella.com 
 
 
 


  Share  Paylaş
Gazella
Hakkında
1996’da kurulan Gazella Seyahat Acentesi, geçmişi Fethiye’de yer alan Letoonia Tatil Köyü’ne kadar uzanan 25 yıllık bir turizm geleneğine sahiptir. Gazella, tüm dünyada keyifle gezeceğiniz yerlere konforlu ve özenle tasarlanmış turlar sunar. Tam Hizmet Acentesi konseptiyle misafirlerinin uçak bileti, vize, yurtiçi ve yurtdışı otel rezervasyonu gibi tüm seyahat ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Gazella MICE, uzmanlaşmış ekibi ile kongre, özel organizasyonlar, toplantılar ve bayi organizasyonları konusunda hizmet veren çok yönlü bir turizm acentesidir. Gazella düzenlediği turlarda tüm hizmetleri bir arada sunan bir seyahat acentesi olarak bütün seyahat ihtiyaçlarına cevap vermek, grup büyüklüğünü en fazla 20 kişiyle sınırlı tutmak, misafirlerine ev-havalimanı arasında transfer hizmeti vermek, ücrette kalite dengesi gözetmek, saklı maliyet çıkarmamak ve tüm turlarının kesin kalkışlı olması ilkeleri çerçevesinde hizmet vermektedir. Gazella, dünyanın gezip görmekten büyük keyif aldığımız güzelliklerini bizden sonraki nesillere bozulmadan bırakma düşüncesinden yola çıkarak, Tema Vakfı aracılığı ile turlarında kişi başına düşen karbon salınımına denk miktarda fidan dikmekte ve WWF Türkiye’nin yürüttüğü “Türkiye’nin Canı” projesine destek vermektedir. www.gazella.com, www.binrota.com.