Haberler / Uber Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
30.06.2017

Bültene ait dosyalar

Uber “5 milyar yolculuk” dünya rekorunu Türkiye'de kırdı
 
İstanbul'daki bir Uber sürücü iş ortağı rekor yolculuklardan birini Rumeli Hisarında popüler bir kahvaltı mekanına gerçekleştirerek ödüle hak kazandı.
 
Uber, dünya çapındaki 5 milyar yolculuk rekorunu 6 kıtada aralarında Türkiye'nin de olduğu 24 ülkede, aynı anda kırdı. Aralarında Dubai, İstanbul, Mumbai ve Moskova'nın da bulunduğu şehirlerde 156 yolculuk Uber'in 5 milyarıncı yolculuğu olarak 20 Mayıs Cumartesi günü Türkiye saati ile 10:29:06 itibariyle eş zamanlı olarak başladı.
 
2010 yılında kullanıcılara bir tuşa basarak şehir içinde güvenilir, hesaplı ve alternatif ulaşım seçenekleri sunma amacıyla kurulan Uber, 2015 yılı sonunda “1 milyar yolculuk” tamamlayarak manşetlere çıkmıştı. Bundan altı ay sonra 2 milyar yolculuk gerçekleştiren şirket, ilerleyen 11 ay içerisinde de muazzam bir büyüme göstererek 5 milyar yolculuk rekoruna imza attı.
 
İstanbul'da Uber sürücü iş ortağı olan Bünyamin Aslıyüce'nin Rumeli Hisarında Sade Kahve'ye yapmış olduğu bir yolculuk Uber'in bu rekora ulaşmasını sağladı. Bünyamin Aslıyüce, Uber uygulamasını yaklaşık 5 aydır kullanıyor ve bu süre boyunca 700'den fazla yolculuk tamamladı.
 
Sürücü iş ortaklarının özverili çalışmaları ve kaliteli hizmetleri sayesinde bu rekora ulaşan Uber, İstanbul'dan Bünyamin Aslıyüce de dahil olmak üzere bu rekoru kıran 156 sürücü iş ortağının her birine 500 dolarlık takdir ödülü sunacak.
 
Dünya çapında aynı anda başlamış olan 156 yolculuktan birini gerçekleştiren Bünyamin Aslıyüce, "Yapmış olduğum bu yolculuğun 5 milyarıncı yolculuk olması beni çok mutlu etti. Sadece turistler değil Türk vatandaşlarımız da Uber'i benimsedi. Kaliteli, dürüst, güvenilir bir yolculuk istiyorsan Uber diyorum ve iddia ediyorum ki sadece bir kere deneyin bağımlılık yapacak." dedi.
 
Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, “Geçtiğimiz birkaç yıl içinde şirketin bu kadar hızlı büyümüş olmasıyla gurur duyuyoruz. Bu rekora ulaşmamızı sağlayan bu 156 yolculuktan birinin İstanbul'da gerçekleşmesi gerçekten güzel bir sürpriz oldu. Hatta güzel İstanbul'umuzu ziyarete gelen bir turist tarafından yapıldığını görmek bizi ayrıca mutlu etti. Bu durum işimizin küresel boyutunu ve yerel olduğu kadar global kullanıcı ağımızı da bir kez daha göstermiş oldu.” dedi.
 
Uber, şehirlere güvenilir ve ekonomik ulaşım seçenekleri sunarak faaliyet gösterdiği şehirlerin ulaşım altyapısını geliştirmek ve şehir hareketliliğine katkı sağlamak konusunda kararlı bir şekilde yoluna devam ediyor. Aynı zamanda, yolcular ile sürücüler için yeni ve yaratıcı özellikler getirmek amacıyla çalışmalarına sürdürüyor.
 
Konu hakkında daha detaylı bilgi için Uber blogunu ziyaret edin:  https://newsroom.uber.com/5billion/

 
İlgili Kişi
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
ceylann@marjinal.com.tr
0533 927 23 94
 
Uber hakkında
73 ülkede 450'den fazla şehirde hizmet veren ve her gün daha da gelişen Uber, uygulaması aracılığıyla sürücü ve kullanıcılar arasındaki bağı kuruyor. Uber, hızla genişleyen global ağı ile şehirleri daha ulaşılabilir kılarken; kullanıcılar için daha fazla ulaşım seçeneği, sürücü ortakları için daha fazla iş imkanı yaratıyor. 24 Haziran 2014'te İstanbul'da kullanılmaya başlanan Uber, şu an 3.000'i aşkın kayıtlı sürücü iş ortağıyla İstanbullulara hizmet veriyor. Yolcularla sürücüleri bir araya getirmek için lisanslı sürücü iş ortaklarıyla çalışan Uber; uberXL, uberTAKSİ ve uberAİLE servisleriyle ulaşımı daha konforlu, güvenli ve kolay bir hale getiriyor. www.uber.com/tr

 


  Share  Paylaş
Uber
Hakkında
80 ülkede 650'den fazla şehirde hizmet veren ve her gün daha da gelişen Uber, uygulaması aracılığıyla sürücü ve kullanıcılar arasındaki bağı kuruyor. Uber, hızla genişleyen global ağı ile şehirleri daha ulaşılabilir kılarken; kullanıcılar için daha fazla ulaşım seçeneği, sürücü ortakları için daha fazla iş imkanı yaratıyor. 24 Haziran 2014'te İstanbul'da kullanılmaya başlanan ve yaza özel Bodrum ve Çeşme'de de hizmet veren Uber'in, şu an 5.000'i aşkın kayıtlı sürücüsü bulunuyor. Yolcularla sürücüleri bir araya getirmek için lisanslı sürücü ortaklarıyla çalışan Uber; uberXL, taksi ve uberAİLE servisleriyle ulaşımı daha konforlu, güvenli ve kolay bir hale getiriyor. www.uber.com/tr