Haberler / Özyeğin Üniversitesi Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
29.06.2017

Bültene ait dosyalar

LİSE ÖĞRENCİLERİ ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ İŞLETME KAMPINDA SORUNLARA ÇÖZÜM ARADI
 
Özyeğin Üniversitesi tarafından düzenlenen İşletme Fakültesi Kampı'17, lise öğrencilerini dünya ve ülke sorunlarına çözüm aramak üzere üç günlük kampta buluşturdu. "Ne Olacak Bu... Hali?" etkinliğinde lise öğrencileri, şirketler, ekonomi, pazarlama ve girişimcilikten spor endüstrisine kadar birçok alandaki soruna çözüm aradı.
 
Özyeğin Üniversitesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen İşletme Fakültesi Kampı'17 - "Ne Olacak Bu ... Hali?" etkinliği; ekonomi, şirketler, girişimcilik, pazarlama ve spor konularıyla ilgilenen lise öğrencilerini bir araya getirdi. Üç gün süren kampta dünya ve ülke sorunlarına duyarlı liseli gençler, Özyeğin Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin öğretim üyeleriyle beraber farklı alanlardaki problemlere çözüm arayarak deneyim kazandı.
 
Kampüste üniversite deneyimi
 
Özyeğin Üniversitesi tarafından, liselerde okuyan 10. 11. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen "Ne Olacak Bu... Hali?" etkinliğinde öğrenciler, işletme-girişimcilik-pazarlama-ekonomi vb. konularda çalışmalarına devam ederken Özyeğin Üniversitesi yurtlarında ücretsiz olarak konaklayarak hem kampüs imkânlarından yararlandı hem de bir üniversite ortamı deneyimi yaşadı. Kamp çalışmaları sonucunda seçilen takımın üyelerinden bir kişi Özyeğin Üniversitesi Lise Yaz Okulu için yüzde 100, bir kişi yüzde 50 ve bir kişi de yüzde 25'lik burs ile ödüllendirildi.


İlgili kişi:

Ayşe Ekin Gündüz

Marjinal Porter Novelli

0 (212) 219 29 71

0 (533) 921 43 53

ayseg@marjinal.com.tr


Özyeğin Üniversitesi hakkında
Yaşamla iç içe, araştırmacı ve girişimci bir öğrenim merkezi olarak topluma hizmet vermek amacıyla kurulan Özyeğin Üniversitesi katma değer yaratan, yenilikçi eğitim modeli ile öğrencilerinin yükselen mesleklerde derinlemesine bilgi sahibi, yabancı dile hâkim, iletişim ve bilgi teknolojileri kullanımında yetkin, girişimci, derslerde ve gerçek dünyada kazandığı donanım ve deneyimler ile çevresinde ve çalışacağı kurumlarda fark yaratan bireyler olarak mezun olmalarını hedefliyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından her yıl yayımlanan ‘Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi'nde son beş yıldır ilk 10'da yer alan Özyeğin Üniversitesi başarılı öğrencinin şartları ne olursa olsun iyi bir eğitime ulaşabilmesi gerektiğine inanıyor. 2016-2017 akademik yılında kayıtlı lisans öğrencilerinin yüzde 86'sı burslu öğrenim gören Üniversite, 6 fakülte ve 2 yüksekokul çatısı altında toplam 23 lisans programı; 3 enstitü bünyesinde 30 lisansüstü programıyla eğitim veriyor. Çekmeköy'de bulunan kampüsünde, toplam 280 bin metrekare alanda öğrencilerini hayata hazırlıyor.
 https://www.ozyegin.edu.tr/tr

 


  Share  Paylaş
Özyeğin Üniversitesi
Hakkında
Yaşamla iç içe, araştırmacı ve girişimci bir öğrenim merkezi olarak topluma hizmet vermek amacıyla kurulan Özyeğin Üniversitesi, katma değer yaratan, yenilikçi eğitim modeli ile öğrencilerinin yükselen mesleklerde derinlemesine bilgi sahibi, yabancı dile hâkim, iletişim ve bilgi teknolojileri kullanımında yetkin, girişimci, derslerde ve gerçek dünyada kazandığı donanım ve deneyimler ile çevresinde ve çalışacağı kurumlarda fark yaratan bireyler olarak mezun olmalarını hedefliyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından her yıl yayımlanan ‘Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi'nde son altı yıldır ilk 10'da yer alan Özyeğin Üniversitesi, başarılı öğrencinin şartları ne olursa olsun iyi bir eğitime ulaşabilmesi gerektiğine inanıyor. 2017-2018 akademik yılında kayıtlı lisans öğrencilerinin yüzde 86'sı burslu öğrenim gören Üniversite, 6 fakülte ve 2 yüksekokul çatısı altında toplam 23 lisans programı; 3 enstitü bünyesinde 31 lisansüstü programıyla eğitim veriyor. Çekmeköy'de bulunan kampüsünde, toplam 280 bin metrekare alanda öğrencilerini hayata hazırlıyor. www.ozyegin.edu.tr