Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
09.06.2017

Bültene ait dosyalar

Ramazan alışverişinde en çok tatlı alıyoruz
 
GittiGidiyor'un Poltio işbirliğiyle düzenlediği Ramazan sofraları ve alışkanlıklarıyla ilgili ankette ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Toplamda 76128 oy kullanılan ankete göre, Ramazan'da yüzde 51 oranla en çok tatlı alışverişi yapıldığı belirtildi. Sofraların olmazsa olmazı yüzde 83 oranla sıcak pide oldu. “Ramazan ayında hangisi daha güzel?” sorusuna yanıt verenler ise yüzde 73 oranla misafir ağırlamayı, misafirliğe gitmeye tercih ederek Türk insanının misafirperverliğini bir kez daha gösterdi.

Türkiye'nin lider e-ticaret platformu GittiGidiyor, sosyal anket servisi Poltio işbirliğiyle Ramazan ayına özel bir anket düzenledi. 28 Mayıs'ta başlayan ve 7 günde toplam 76128 oy kullanılan ankette Ramazan alışkanlıkları hakkında ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Anketin sonuçlarına göre, “Ramazan alışverişinde en çok hangisini alıyorsunuz?” sorusunu cevaplayanların yüzde 51'i “Tatlı” cevabı verdi. Tatlıyı yüzde 26 ile bakliyat, yüzde 17 ile meyve, yüzde 6 ile kuruyemiş alışverişi takip etti.

Ankete göre, en keyifli Ramazan sofrası yüzde 81'lik oranla iftar sofraları olurken sahuru tercih edenlerin oranı yüzde 19'da kaldı. Ramazan sofralarının olmazsa olmazı ise yüzde 83 oy oranıyla sıcak pide çıktı. Pideyi yüzde 8 ile hurma, yüzde 7 ile soğuk içecek, yüzde 2 ile güllaç izledi. Ankette en lezzetli iftariyeliği oylayanlar yüzde 73'lük oranla hurma yanıtı verirken, pastırma yüzde 10, peynir yüzde 9, zeytin yüzde 6 ve kayısı-ceviz ikilisi yüzde 2 oy aldı. İftar sonrasında en çok tercih edilen içecek yüzde 88 ile çay olurken kahvenin tercih edilme oranı yüzde 12'de kaldı. “Sahurda en iyi ne gider?” sorusunu yanıtlayanlar yüzde 83'lük oranla en çok kahvaltılık ürünleri, yüzde 8 oranında börek tarzı hamur işlerini, yüzde 6 oranında çorbayı, yüzde 3 oranında yemek seçeneklerini işaret etti.
 
Ramazan'da misafir ağırlamayı çok seviyoruz
Ankete katılanların yüzde 73'ü evinde misafir ağırlamaktan hoşlanırken misafirliğe gitmekten yana olanların oranı yüzde 27 çıktı. En keyifli iftar yapılan yerlerin başında yüzde 76,5 oranla ev gelirken bu oranı yüzde 21 ile Ramazan şenlikleri, yüzde 2,5 ile restoranlar takip etti. Ramazan'da mutfak bütçesinin artmadığını ve aynı kaldığını belirtenler yüzde 56'lık oranı oluştururken, yüzde 10,1'lik kesim mutfak bütçesinin 50-75 TL arası, yüzde 9,9'luk kesim 500 TL ve üzeri, yüzde 7,4'lük kesim 100-150 TL arası, yüzde 5,6'lık kesim 75-100 TL arası, yüzde 5,5'lik kesim 150-250 TL arası ve yüzde 5,5'lik kesim 250-500 TL arası arttığını belirtti.

GittiGidiyor sahur kampanyası düzenliyor
GittiGidiyor, Ramazan boyunca pazartesi ve perşembe günleri akşam 10'dan sabah 6'ya kadar süren bir sahur kampanyası düzenliyor. Sahur kampanyasında yüzde 60'a varan indirimler kullanıcıları bekliyor. GittiGidiyor'da kullanıcılara 32,90 TL'den 129,90 TL'ye kadar değişen fiyatlar ve farklı içeriklerle Ramazan kolileri de sunuluyor.
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 16 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaret, 18 milyon kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor1, avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 15 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her 2 saniyede 1 ürünün satıldığı site, 5 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin %68'ini mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler ve uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com
 
 


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya