Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
02.06.2017

Bültene ait dosyalar

GittiGidiyor, online tatil satışında ilk işbirliğini Tatilsepeti.com ile gerçekleştirdi
 
GittiGidiyor, online tatil satışındaki ilk işbirliğine Tatilsepeti.com'la imza attı. Gerçekleşen işbirliğiyle kullanıcılar GittiGidiyor Cadde'de yer alan Tatilsepeti.com mağazası üzerinden binlerce otel ve uçuş fırsatına ulaşabilecek.

Ayda 60 milyon ziyaret alan ve yaklaşık 18 milyon kayıtlı üyesi bulunan lider e-ticaret platformu GittiGidiyor, Türkiye'nin önde gelen turizm portallarından Tatilsepeti.com ile yeni bir işbirliğine imza attı. İşbirliği kapsamında kullanıcılar, GittiGidiyor Cadde'de yer alan “Tatil Sepeti” mağazasına girerek listelenen tatil fırsatlarından yararlanabiliyor. Bu sayede, yurt içi ve yurt dışında binlerce otel alternatifi, turlar ve uçak biletleri artık GittiGidiyor üzerinden de kullanıcılara ulaşıyor.

Ocak 2017'de Marketing Türkiye Dergisi tarafından düzenlenen The One Awards'ta e-ticarette yılın en başarılı turizm şirketi seçilen Tatilsepeti.com, GittiGidiyor'da yer alan ilk turizm markası olurken, Tatilsepeti.com da ilk kez bir online pazaryeri ile işbirliği kurdu. Hayata geçen işbirliğiyle GittiGidiyor kullanıcıları, Tatilsepeti.com'un sunduğu yurt içi ve yurt dışındaki çeşitli otel fırsatlarının yanı sıra kültür ve gemi turlarına da ulaşabiliyor. Kullanıcılar, planlanacak erken rezervasyon fırsatlarının yanı sıra uçak biletleri ve araç kiralama seçeneklerine de erişebiliyor.

‘GittiGidiyor'da ürün yelpazesini daha da genişletiyoruz'
Bu önemli işbirliğiyle ilgili GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı, “GittiGidiyor olarak öncelikli hedeflerimizden biri Türkiye'de e-ticaret sektörünün gelişmesi ve büyümesine katkı sağlamak. Sektöre öncülük eden bir pazaryeri olarak klasik perakendecileri ve KOBİ'leri sisteme dahil etmek kadar, farklı alanlarda satış yapan e-ticaret sitelerinin GittiGidiyor'da mağaza açmasını da önemsiyoruz. GittiGidiyor, 50'den fazla kategoride 15 milyon ürün bulunan dev bir platform. Türkiye'nin önde gelen turizm portalı Tatilsepeti.com ile yaptığımız işbirliği sayesinde, kullanıcılarımıza tatil seçenekleri de sunarak ürün yelpazesini daha da genişletiyoruz” dedi.

Tatisepeti.com Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz da,  “Bir eBay şirketi olan GittiGidiyor Türkiye'deki en köklü e-ticaret siteleri arasında. Tatilsepeti.com olarak ilk kez online bir pazaryeriyle böyle bir işbirliği kuruyoruz. Müşteri odaklı yaklaşımıyla kullanıcılarına güven veren GittiGidiyor ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde daha fazla kullanıcıya ulaşarak etki alanımızı genişleteceğiz” diye konuştu.
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 16 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaret, 18 milyon kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor1, avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 15 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her 2 saniyede 1 ürünün satıldığı site, 5 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin %68'ini mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler ve uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com
 
 
tatilsepeti.com hakkında:
Temelleri 2002 yılında atılan tatilsepeti.com, 2004 yılından bu yana yüz binlerce kişiye tatil servisi sunan bir turizm portalıdır. Yıllık 16 milyonu tekil olmakla beraber toplamda 33 milyonun üzerinde ziyaretçi sayısıyla Türkiye'nin önde gelen turizm portallarından biridir. Yurt içi online satışta sektörün öncülerinden olan tatilsepeti.com, 2009 yılında dünyanın en büyük online seyahat portallarından Expedia ile anlaşma yaparak yurt dışı tatil satışına da başlamıştır. Turizm gibi rekabetin yoğun olduğu bir sektörde yakaladığı başarıyla dikkat çekmeyi başaran tatilsepeti.com, 2013 yılı Mayıs ayında, Londra merkezli yatırım fonu Bancroft Private Equity'den yatırım alarak büyümesini daha da hızlandırmıştır. tatilsepeti.com; en geniş ürün seçeneği, en doğru bilgi, en uygun ödeme koşulları ve müşteri odaklı satış öncesi - sonrası hizmetleriyle misafirlerine bir tatil sitesinden beklediklerinin de ötesinde, bir tatil alışverişi deneyimi sunma misyonuyla hareket etmektedir. Türkiye'nin en saygın tur operatörleri, 2 bini aşkın yurt içi, 100 binden fazla yurt dışı oteli, yüzlerce yurt içi - yurt dışı turu ve binlerce uçak bileti destinasyonu, tatilsepeti.com çatısı altında sunulmaktadır.“Hepimiz tatil için çalışıyoruz” mottosuyla hareket eden tatilsepeti.com, vizyonunu; insanların tatil ve seyahat ihtiyaçlarını en iyi anlayan ve kaliteli hizmetiyle en iyi şekilde karşılayan, en yenilikçi, en güvenilir ve tatil denildiğinde ilk akla gelen internet turizm markası olarak belirlemiştir. tatilsepeti.com'un deneyimli danışmanlardan oluşan 200 kişilik çağrı merkezi, bu vizyonu gerçekleştirmede çok önemli bir role sahiptir. tatilsepeti.com ve sunduğu hizmetler hakkında daha ayrıntılı bilgiye www.tatilsepeti.com adresinden ya da 444 44 20 numaralı telefondan ulaşılabilir.
https://www.tatilsepeti.com/
 
 
 


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya