Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
25.05.2017

Bültene ait dosyalar

GittiGidiyor, Türkiye'nin En İyi İşverenleri arasında ikinci sıraya yükseldi
 
GittiGidiyor, Great Place to Work Enstitüsü tarafından açıklanan “Türkiye'nin En İyi İşverenleri” listesinde ikinci oldu. Çalışan odaklı yönetim anlayışına sahip şirketlerin en iyi işveren unvanı almaya hak kazandığı listede geçen yıl 5'inci olan GittiGidiyor 2017'de yükselişini sürdürdü. Şirket, üst üste ikinci defa Diversity Özel Ödülü'nü de kazandı
 
Türkiye'nin lider e-ticaret platformu GittiGidiyor, Great Place to Work Enstitüsu tarafından oluşturulan Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2017 listesinde ikinci oldu. Bir eBay şirketi olmanın sağladığı global deneyim ve çalışanlarına sunduğu fırsatlarla fark yaratan GittiGidiyor, 50-250 çalışan kategorisinde değerlendirildiği araştırmada önceki yıla göre 3 basamak birden yükseldi. 2016'da Diversity (Çeşitlilik) Özel Ödülü'nün de sahibi olan şirket, bu yıl aynı ödüle üst üste ikinci defa layık görüldü.
 
56 ülkede her yıl yaklaşık 8 bine yakın işletme ve 20 milyondan fazla çalışanı temsil eden analizlerle, dünyanın en geniş kapsamlı kurum kültürü araştırmasını yapan Great Place to Work Enstitüsü, Türkiye'de En İyi İşverenleri listesini bu yıl 5'inci kez açıkladı. Farklı sektör ve çalışan sayısı kategorilerinde 92 şirket araştırmaya dahil edilirken bunların yalnızca 26 tanesi “en iyi işveren” unvanını almaya hak kazandı.
 
Başarı, çalışanların mutluluğuna bağlı
Sonuçları değerlendiren GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı, “Şirketlerin gerçek anlamda başarılı kabul edilmesi yalnız finansal sonuçlarına değil, çalışanlarının mutluluğuna ve kurum kültürüne de bağlı. Güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu boyutlarında çalışanların deneyimlerine dayanarak yapılan araştırmalar sonucunda GittiGidiyor'un Türkiye'nin En İyi İşverenleri listesinde emin adımlarla yükselmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. İnsana verdiğimiz değeri her zaman ön planda tutmayı sürdüreceğiz” dedi.
 
İş-yaşam dengesinin kurulmasını destekliyoruz
GittiGidiyor, eBay Çek Cumhuriyeti ve eBay Rusya Ülke İnsan Kaynakları Müdürü Murat Yüksel de, konuyla ilgili açıklamasında, “Elde ettiğimiz bu derece, çalışanlarımıza verdiğimiz değeri uluslararası standartlarda simgelemesi nedeniyle çok kıymetli. Onların  mutluluğunu çok önemsiyoruz. Bu noktada çalışanlarımızı hem kariyer yolcuklarında, hem de özel hayatlarına zaman ayırıp ve iş-yaşam dengesini kurabilmeleri adına çeşitli uygulamalarla destekliyoruz” diye konuştu.
Yüksel, GittiGidiyor'un bu yıl ikinci kez sahibi olduğu Diversity (Çeşitlilik) Özel Ödülü hakkında ise şunları söyledi: “Şirket kültürü içerisinde çeşitliliğe büyük önem veriyoruz. LGBTİ ile ilgili farkındalık yaratmak için kurduğumuz United in Pride ve kadınları kariyer yolculuklarında güçlendirmeyi hedefleyen WIN (Women's Initiative Network) yapılanmaları bu yönde attığımız en büyük adımlar. Diversity Özel Ödülü'nü de almış olmaktan ayrıca büyük mutluluk duyuyoruz.”
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 16 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaret, 18 milyon kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor[1], avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 15 milyonu aşkın ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Her 2 saniyede 1 ürün satışı gerçekleşen site, 5 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin %68'ini mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler ve uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com 


[1] Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB) Mart 2017 sonuçları


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya