Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
25.05.2017

Bültene ait dosyalar

Ezo Sunal'dan çocuklar için mobil uygulama: LALALA
 
Ezo Sunal'ın hayata geçirdiği, okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik mobil uygulama “LALALA”, GittiGidiyor'un teknoloji işbirliğiyle yeni yüzüne kavuştu.
Çocuklar için müzik ve oyun dolu yepyeni bir dünya kuran LALALA'nın Ezo Sunal tarafından anlatıldığı basın toplantısında, ünlü sanatçılar Perran Kutman ve Ali Sunal da uygulamada seslendirdikleri öykülerle ilgili bilgi verdi. Ezo Sunal'ı Nil Karaibrahimgil, Nefise Karatay, Ayşe Tolga, Begüm Kütük ve Duygu Boztepe yalnız bırakmadı.
 
Ezo Sunal'ın önderliğinde okul öncesi ile ilköğretim çağındaki çocukların ebeveynleri ve öğretmenleri eşliğinde keyifli ve kaliteli zaman geçirmesini hedefleyen mobil uygulama LALALA, GittiGidiyor'un teknoloji işbirliğiyle yenilendi. Aileler ve öğretmenler için kaynak niteliği taşıyan LALALA'nın tanıtım toplantısı Ezo Sunal Çocuk Atölyesi öğrencilerinin performansı ile başladı. Uygulama içeriğinin Ezo Sunal tarafından anlatıldığı toplantıya GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı ile LALALA'da öyküler seslendiren ünlü sanatçılar Perran Kutman ve Ali Sunal da katıldı.
 
Ebeveynlerle öğretmenlerin okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklarla öğretici, yaratıcı, aktif ve eğlenceli zaman geçirmesini amaçlayan uygulamanın içeriğinde orijinal müzik, hikâye, masal, ninni, şarkı, karaoke ve oyunlu videolar bulunuyor. Ezo Sunal'ın ebeveyn ve öğretmenleri videolarda “izle ve uygula” tekniğiyle yönlendirdiği LALALA'da, çocukların oyunlarla sosyalleşmesi, beden ve mekân farkındalığı kazanması, grup bilinciyle hareket etmesi hedefleniyor.
 
Ebeveyn ve öğretmenlere rehber olacak, kullanıcı dostu bir mobil uygulama
2016 yılından beri GittiGidiyor Blog için çocuklara yönelik eğitim ve aktivite içerikleri de hazırlayan Ezo Sunal, çocuk eğitiminde Orff yaklaşımını temel alan yaratıcı fikir ve önerileriyle LALALA'nın kitabını da yayınlamıştı. Kullanıcıların karşısına ilk kez 2016'da çıkan mobil uygulama ise GittiGidiyor'un teknoloji desteğiyle kullanıcı dostu ara yüzüne kavuşarak ebeveyn ve eğitimcilerin beğenisine yeniden sunuldu.
 
LALALA'nın çocuklara yönelik özgün bir kaynak olduğunu belirten Ezo Sunal, uygulamayla ilgili şunları söyledi: “LALALA, içerik olarak müzik, hareket, ritim, hikâye, ninni ve aktivitelerden oluşuyor. Videolarla anlatım yapıyoruz. Şarkıları ön plana çıkardığımız bu uygulamadaki bütün parçaların sözleri ve müzikleri de bizlere ait. Hikayeler, masallar, yani kısacası tüm içerikler tamamen orijinal ve özgün. İçeriklerin dışında kullanıcı kullanımı da çok kolay. Bu uygulamamız sayesinde ebeveynler ve öğretmenler çocuklar ile daha kaliteli vakit geçirme imkanı bulacak. Gelişim çağındaki çocukları harekete ve öğrenmeye yönlendiren zengin içeriğiyle LALALA müzik ve oyun dolu yepyeni bir dünya.”
 
GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı da, konuşmasında, “GittiGidiyor olarak çocuklarımız için faydalı olacak eğitim, öğretim ve aktivite projelerini desteklemekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. Kantarcı, şöyle devam etti: “GittiGidiyor bir teknoloji şirketi ve biz çocukların teknolojiye ulaşabilmesini çok önemsiyoruz. Ancak çocuklarımızın teknolojiyi kullanırken, doğru içeriklerle buluşmaları ve sağlıklı bir etkileşim sıklığı ayarlanması gerektiğine inanıyoruz. Ezo Sunal ile GittiGidiyor Blog'daki işbirliğimizi bir adım öteye taşıyarak LALALA uygulamasının geliştirilmesine teknoloji desteği sağladık. Böylece bir eğitimcinin elinden çıkmış bu içerikleri daha erişilebilir hale getirdik.”
 
Ezo Sunal kimdir?
Türk sinemasının usta oyuncularından merhum Kemal Sunal'ın kızı ve oyuncu Ali Sunal'ın kardeşi olan Ezo Sunal, Ocak 2007'de kurduğu kendi ismini taşıyan çocuk atölyesinde eğitmenlik yapmaktadır. Çocuk eğitiminde Orff yaklaşımını benimseyerek müziği ön plana çıkaran Sunal, çeşitli kurum ve şirketlere yönelik özel eğitimler de hazırlayıp uygulamaktadır.
 
Sunal, aynı zamanda, çocuk eğitimi konusundaki bilgi ve deneyimlerini GittiGidiyor Blog okuyucuları ile paylaşarak öğretmenlere ve çocuklarıyla kaliteli vakit geçirmek isteyen ebeveynlere yol göstermeye devam etmektedir.
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71

GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 16 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaret, 18 milyon kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor[1], avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 15 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her 2 saniyede 1 ürünün satıldığı site, 5 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin %68'ini mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler ve uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com  
 
 
 
[1] Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB) Mart 2017 sonuçları


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya