Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
11.05.2017

Bültene ait dosyalar

Her üç anneden ikisi Anneler Günü'nde hediye bekliyor

GittiGidiyor'un Poltio ile düzenlediği Anneler Günü anketinden ilginç sonuçlar çıktı. Toplam 9702 oy kullanılan ankette “Anneler Günü'nde hediye bekler misiniz” sorusunu yanıtlayan annelerin yüzde 62'si “Evet” dedi.

GittiGidiyor, bu yıl Anneler Günü'nde aynı gün teslim kampanyası da uyguluyor. Böylece, hediye alışverişini son güne bırakanlara çözüm sunuluyor.
 
Türkiye'nin lider e-ticaret platformu GittiGidiyor, sosyal anket servisi Poltio üzerinden Anneler Günü'ne özel mayıs ayının başında bir anket düzenledi. Toplam 9702 oyun kullanıldığı anket, Anneler Günü'ne dair beklentilere ışık tuttu. Ankette oy kullanan annelerin yüzde 62'si “Anneler Günü'nde hediye bekler misiniz?” sorusuna “Evet” yanıtı verirken, “Anneler Günü'nde genelde beklediğiniz gibi bir hediye alır mısınız?” sorusunu yanıtlayanların ise yalnızca yüzde 35'i “Evet” dedi.

Annelere en çok giyim-aksesuar ürünü hediye ediliyor
Anketin sonuçlarına göre Anneler Günü'nde annesine hediye aldığını belirtelerin oranı yüzde 68 çıktı. Annelere en çok alınan hediyelerde yüzde 38'lik oranla giyim-aksesuar önde gelirken, diğer seçenekler yüzde 25,4'lük oranla çiçek, yüzde 14 ile küçük ev aletleri, yüzde 7 ile ayakkabı-çanta, yüzde 6 ile takı-saat, yüzde 2,5'lik oranlarla dekorasyon ve parfüm, yüzde 2 ile cep telefonu, yüzde 1,6 ile çikolata ve yüzde 1 ile bilgisayar-tablet şeklinde sıralandı.
 
Hediye almayı son dakikaya bırakanlara GittiGidiyor'dan aynı gün teslimat imkânı
Belirli satıcılar ile birlikte kuryeyle aynı gün teslim kampanyası da başlatan GittiGidiyor, hediye almayı son dakikaya bırakanlar için Anneler Günü'nde siparişlerin 9,90 TL+KDV bedelle aynı gün alıcısına ulaştırılmasını sağlayacak. Kampanya kapsamında, İstanbul'da ayakkabı, çanta, cep telefonu, saat, kozmetik ve kişisel bakım; Bursa'da ayakkabı ve çanta; Ankara'da ise kozmetik ve kişisel bakım kategorilerinde seçili satıcıların ürünleri aynı gün teslim edilebilecek.

Aldığı ürünün gün içinde teslim edilmesini isteyen kullanıcılara, hafta içi saat 16.00'ya kadar verdikleri siparişler saat 23.00'e kadar ulaştırılacak. Anneler Günü hediyelerinin gecikmemesi için 13 Mayıs Cumartesi ve 14 Mayıs Pazar günü daha erken teslimat da sağlanabilecek. Bu iki günde saat 14.00'e kadar verilen siparişler, saat 19.00'a kadar kuryeyle gönderilecek.
 
Kampanya linki: http://www.gittigidiyor.com/kampanya/10935.html
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 16 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaret, 18 milyon kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor[1], avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 10 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her 2 saniyede 1 ürünün satıldığı site, 4,3 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin %60'ını mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler ve uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com  
 
 
 
[1] Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB) Aralık 2017 sonuçları


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya