Haberler / Multi Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
04.05.2017

Bültene ait dosyalar

Karadeniz Müzikleri Festivali devam ediyor

Forum Trabzon tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Karadeniz Müzikleri Festivali'nde eğlence devam ediyor. Festival kapsamında düzenlenen ödüllü ses yarışmasının gala gecesi ise Resul Dindar jüri üyeliği ve sahne performansıyla 21 Mayıs'ta Forum Trabzon'da gerçekleştirilecek yarışmaya son başvuru tarihi ise 10 Mayıs 2017.
 
Forum Trabzon tarafından Karadeniz'in büyülü ezgilerini ve zengin müzik kültürünü daha geniş kitlelere duyurmak ve tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen Karadeniz Müzikleri Festivali devam ediyor.
 
Karadeniz insanının sıcaklığı ile renk kattığı festival, yeni sesleri bir araya getiriyor. Sanatçı ve akademisyenlerden oluşan güçlü jüri üyeleri de bu festivalde en iyi yorumlanan Karadeniz müziğini seçecek. Karadeniz müziğinin sevilen ismi Resul Dindar da jüri koltuğunda yer aldığı festivalin gala gecesinde sahneye çıkacak. Unutulmaz anların yaşandığı Karadeniz Müzikleri Festivali kazananı, Dindar ile aynı sahneye çıkıp şarkı söyleme şansını da yakalayacak.
 
Karadeniz dile gelecek
Gala gecesi 21 Mayıs'ta yapılacak olan Karadeniz Müzikleri Festivali'nde şarkılar, farklı enstrümanlar veya yorumlar ile seslendiriliyor. Yarışmaya katılım için tek şart şarkıların Karadeniz yöresine ait olması.
 
Yarışmacılar seçkin jüri üyelerinin karşısında yarışıyor
Finalistler; Karadeniz Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuar Müdürü Doç. Dr. Abdullah Akat, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuar Müdürü Doç. Dr. Serhat Yener, TRT Trabzon Radyosu Yayın Şefi ve Müzik Koroları Sorumlusu Mustafa Güler, Trabzon Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni ve Trabzon Filarmoni Orkestrası Şefi Osman Öksüz ön jüri değerlendirmesinden geçmek için yarışıyor.
 
Yarışmacılar; Sanatçı Resul Dindar, Marsis Müzik Aranjörü Üyesi Evren Arkman, On Air Müzik Stüdyosu Sahibi Burak Demirsaran, Karadeniz Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuar Müdürü Doç. Dr. Abdullah Akat ve TRT Trabzon Radyosu Yayın Şefi ve Müzik Koroları Sorumlusu Mustafa Güler'in jüri üyeliğinde yarışıyor.
 
Gala Gecesi 21 Mayıs'ta
Eleme sonucu finale kalacak 10 yarışmacının listesi 16 Mayıs 2017 Pazar günü resmi internet sitesinde açıklanacak. Yarışmanın büyük finali, 21 Mayıs 2017 Pazar günü Forum Trabzon'da gerçekleşecek. Karadeniz Müzikleri Festivali birincisi 6.000 TL, ikincisi 4.000 TL, üçüncüsü 2.500 TL'nin sahibi olacak. Gecede ayrıca finale kalan yarışmacılardan jürinin belirleyeceği bir isim Kazım Koyuncu Anma Özel Ödülü sahibi olacak.


Karadeniz Müzikleri Festivali hakkında daha fazla bilgi için:
www.karadenizmuziklerifestivali.com

 
İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr
 
http://www.forumtrabzon.com/
https://www.facebook.com/ForumTrabzonAVM
https://twitter.com/ForumTrabzonAvm
https://www.youtube.com/user/ForumAVMTurkey

 


  Share  Paylaş
Multi
Hakkında
Multi, Avrupa ve Türkiye’nin en önde gelen gayrimenkul yatırım, yönetim ve geliştirme şirketidir. Avrupa’nın tamamını kapsayan bir perakende platformu olan Multi, sürdürülebilir kira geliri yaratmaya, yönetmeye ve geliştirmeye odaklanmıştır. Multi projeleri faaliyet gösterdikleri bölgelerde, ekonomik büyümeye katkıda bulunmakta ve sosyal yaşam alanları yaratmaktadır. Kurulduğu 1982 yılından beri geliştirdiği 190’dan fazla proje ve hali hazırda yönetmekte olduğu 130 Alışveriş Merkezi ile Multi, Türkiye dahil olmak üzere Avrupa’nın 14 ülkesinde faaliyet göstermektedir. Türkiye’de 14 alışveriş merkezinin operasyonunu yürüten Multi Turkey, Türkiye’nin en büyük perakende platformudur. 865.000 metrekare perakende alanında, 2.100’ü aşkın kiracısıyla birlikte faaliyetlerini sürdürmektedir. Her yıl 160 milyon ziyaretçiye kapılarını açan Multi Turkey’nin en önemli alışveriş merkezleri arasında İstanbul’da Forum İstanbul ve Marmara Forum, Ankara’da ise Gordion ve Forum Ankara Outlet yer almaktadır.