Haberler / Multi Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
20.04.2017

Bültene ait dosyalar

Küçük profesörler Marmara Forum'da buluşuyor
 
Marmara Forum'un 20-23 Nisan tarihleri arasında gerçekleştireceği bilim etkinliğinde, çocuklar eğitmenlerle birlikte çeşitli deneyler yaparken aynı zamanda eğlenceli vakit de geçirecek.
 
İstanbul'un alışveriş ve eğlence merkezi Marmara Forum'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel düzenlediği “Bilim Cafe” etkinliği başladı.
 
Eğlenceli deneyler eşliğinde bilim dünyasını keşfetmek isteyen 6-12 yaş arası tüm çocukların ücretsiz olarak katılabileceği etkinlikte, kafedeki masalarda oturacak çocuklar garson rolündeki eğitmenlerle birlikte çeşitli deneyler yaparken aynı zamanda eğlenceli vakit de geçirecek. Deney çalışmalarıyla ortaya çıkarılan malzemeler çocuklara hediye olarak verilecek.
 
Bunun yanı sıra hafta sonu da günde 3 gösteri şeklinde tüm katılımcılara açık bir “Bilim Gösterisi” gerçekleştirilecek. Kafede çocukların eğitmenlerle birlikte yapacağı deneyler ise şunlar:
  • Vejetaryen Elektrik: Katılımcılar meyve-sebze kullanarak basit elektrik devresi yapacak.
  • Uslu Sıvılar: Çocuklara yoğunluk kavramı anlatılacak, maddelerin yoğunluklarının ayırt edilmesi öğretilecek.
  • Nebulamı Yapıyorum: Meraklı minikler ile uzayın derinliklerine gidilecek ve kendilerine nebulalar hakkında bilgi verilecek. Ardından çocuklar kendi rengarenk nebulalarını yapacak.
  • Zıp Zıp Hamur: Bu atölye ile çocuklar hem eğlenecek hem de viskozite kavramını öğrenerek maddelerin akışkanlıkları ve etki-tepki özellikleri hakkında bilgi sahibi olacak.
  • Lava Lambası: Yoğunluk farkından yararlanılarak yıllardır kullanılan rengarenk, hareketli ve eğlenceli Lava Lambası'nın sırrı çocuklara anlatılacak.
 
İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr
 
http://www.marmara-forum.com.tr/
https://www.facebook.com/marmaraforum
https://www.instagram.com/marmaraforum/
https://twitter.com/MarmaraForum
https://www.youtube.com/channel/UC_kVnvCNEc0qAHS9Ps-kOIA
https://tr.pinterest.com/marmaraforum/


  Share  Paylaş
Multi
Hakkında
Multi, Avrupa ve Türkiye’nin en önde gelen gayrimenkul yatırım, yönetim ve geliştirme şirketidir. Avrupa’nın tamamını kapsayan bir perakende platformu olan Multi, sürdürülebilir kira geliri yaratmaya, yönetmeye ve geliştirmeye odaklanmıştır. Multi projeleri faaliyet gösterdikleri bölgelerde, ekonomik büyümeye katkıda bulunmakta ve sosyal yaşam alanları yaratmaktadır. Kurulduğu 1982 yılından beri geliştirdiği 190’dan fazla proje ve hali hazırda yönetmekte olduğu 130 Alışveriş Merkezi ile Multi, Türkiye dahil olmak üzere Avrupa’nın 14 ülkesinde faaliyet göstermektedir. Türkiye’de 14 alışveriş merkezinin operasyonunu yürüten Multi Turkey, Türkiye’nin en büyük perakende platformudur. 865.000 metrekare perakende alanında, 2.100’ü aşkın kiracısıyla birlikte faaliyetlerini sürdürmektedir. Her yıl 160 milyon ziyaretçiye kapılarını açan Multi Turkey’nin en önemli alışveriş merkezleri arasında İstanbul’da Forum İstanbul ve Marmara Forum, Ankara’da ise Gordion ve Forum Ankara Outlet yer almaktadır.