Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
24.03.2017

Bültene ait dosyalar

GittiGidiyor'un abonelik sistemi alışverişi hızlandıracak
 
GittiGidiyor'un hayata geçirdiği yeni sistem ile kullanıcıların abone olduğu ürünler daha önce belirledikleri periyotlara göre alışveriş sepetine ekleniyor. Kendilerine gönderilen e-postadaki "Satın Al” butonuna tıklayan GittiGidiyor kullanıcıları, tek tıkla kolay ve hızlı bir şekilde alışverişini tamamlanıyor.
 
Türkiye'de e-ticaretin ev sahibi GittiGidiyor, online alışverişte abonelik uygulaması başlattı. Tüketicilerin hayatını kolaylaştıracak bu sistem ile GittiGidiyor kullanıcılarının abone oldukları ürünler, belirledikleri periyotlarda düzenli olarak alışveriş sepetlerine ekleniyor ve ardından kendilerine onay için bir e-posta gönderiliyor. Kullanıcının, e-postada yer alan "Satın Al” butonuna tıklayarak onay vermesinin ardından ödeme gerçekleştirilerek ilgili ürünler kargolanıyor.
 
Dileyen kullanıcılar, kartlarını Ödeme Kartları Endüstrisi Veri Güvenliği Standardı ‘PCI-DSS' sertifikasına sahip altyapıya kayıt ederek GittiGidiyor'da saklayabiliyor. Bu özelliği kullanan aboneler onay sürecinde yalnızca kredi kartındaki 3 haneli güvenlik kodunu girerek alışverişini tek tıkla tamamlayabiliyor. Kartını saklamayı tercih etmeyen kullanıcılar ise sepetine otomatik olarak eklenen ürünü normal ödeme sürecini takip ederek satın alıyor.
 
Abonelik sistemini kişisel bakım kategorisinde tıraş ürünleriyle başlatan GittiGidiyor, ilerleyen dönemde bebek bezi, deterjan, bulaşık tableti, hijyenik ped, şampuan, diş macunu gibi hızlı tüketim ürünlerinin de ekleneceği yeni sistem sayesinde, üyelerine sık kullandıkları ürünleri satın alırken zaman kazandırmayı amaçlıyor.
 
GittiGidiyor Satış Direktörü Bülent Elçin, abonelik sisteminin, belirli periyotlarda satın alınan ürünlere kolay ulaşım sağlayacağını belirterek şunları söyledi: “E-ticaretin en önemli artılarından biri tüketicinin hayatını kolaylaştırmak. Düzenli olarak satın alınan ürünler arasında hızlı tüketim ve kişisel bakım ürünleri başı çekiyor. Biz de abonelik sistemini tıraş ürünleriyle başlattık; devamını getireceğiz.”
 
Müşterilerin abonelik sürecini başlatmaları için “Ürüne Abone Ol” butonuna tıklayıp ardından açılan pencerede yer alan ürün adeti ve gönderim periyodunu seçmesi ise yeterli oluyor.
 
Abonelik sisteminin ilk kez kullanıldığı ürünler için: http://www.gittigidiyor.com/abonelik-urunler
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 16 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaret, 17 milyon kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor[1], avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 10 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her 2 saniyede 1 ürünün satıldığı site, 4,3 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin %60'ını mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler ve uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com  
 
[1] Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB) Aralık 2016 sonuçları


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya