Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
11.02.2017

Bültene ait dosyalar

GittiGidiyor'dan pazaryerinde bir ilk: Hediye tavsiyesinde bulunan chatbot
 
GittiGidiyor, Facebook Messenger üzerinden hediye tavsiyesinde bulunan ve alışveriş imkanı sunan chatbot uygulamasını başlattı. İlk etapta Sevgililer Günü için hayata geçen uygulama, Türkiye'deki pazaryerleri arasında ilk kez kullanılıyor.
 
Türkiye'de e-ticaretin ev sahibi GittiGidiyor, pazaryerleri arasında bir ilke daha imza atarak chatbot uygulaması başlattı. GittiGidiyor'un “Facebook Chatbot” uygulaması, Facebook Messenger üzerinden hem hediye seçimlerinde tüketicilere önerileri ile yardımcı oluyor, hem de alışveriş yapmayı mümkün kılıyor.
 
İlk etapta 14 Şubat Sevgililer Günü için uygulamaya geçen chatbot, takip eden diğer özel günlerde de kapsamı genişletilerek GittiGidiyor takipçileriyle buluşturulacak.
 
GittiGidiyor Facebook hesabının Messenger uygulaması üzerinden çalışan chatbot, ayrıca GittiGidiyor'un Sevgililer Günü özel kampanya sayfasının ekranından da kullanılabiliyor. En uygun hediyeyi önermek üzerine kurgulanan bot, messenger'a gelenlere sorduğu soruların yanıtlarına göre uygun hediye alternatiflerini sunarak kullanıcıya dijital ortamda asistanlık yapıyor.
 
Nasıl çalışıyor?
“Sana nasıl yardımcı olabilirim?” sorusu ile kullanıcıyla iletişime geçen bot, “Sevgilime hediye bakıyorum” diyen kişiyi yönlendirmeye başlıyor. Birkaç soru sorduktan sonra bot gelen yanıtlara göre en uygun Sevgililer Günü hediyesi için tavsiyelerde bulunuyor. Beğendikleri hediye tavsiyesi için “ürünü incele” butonuna tıklayan kullanıcı, alıveriş için ilgili sayfaya yönlendiriliyor.
 
Uygulamayı kullanarak sevgilinize en uygun hediyeyi bulmak için:
www.gittigidiyor.com/sevgililer-gunu-hediyesi
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 16 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında dünyanın e-ticaret devi eBay ile güçlerini birleştirerek sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaret, 17 milyon kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor[1], avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 10 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her 2 saniyede 1 ürünün satıldığı site, 4,3 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin %60'ını mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler ve uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com  
 
[1] Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB) Aralık 2016 sonuçları


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya