Haberler / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Tüm Bültenler
Etkinlikler
< Geri Dön


Türk Eğitim Derneği'nin Anneler Günü etkinliğinde ünlü isimler bir araya geldi

15/5/2017

Eğitim alanında öncü ve köklü bir sivil toplum örgütü olan Türk Eğitim Derneği, Anneler Günü'nü, burslu çocuklar yararına gerçekleştirilen bir söyleşiyle kutladı. 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü, Holiday Inn Otel'de gerçekleşen kutlamada, Gazeteci İsmail Küçükkaya, TV Programcısı İnci Ertuğrul, Devlet Tiyatrosu Sanatçıları Nazan Kesal ve Berkay Ateş Türk Eğitim Derneği'nin yanında yer aldı. Kutlamaya Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfının sahip çıktığı anneler de katıldı.

TED Gelişim Burs Komitesi tarafından düzenlenen Anneler Günü kutlaması, TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu'nun konuşmasıyla başladı. Pehlivanoğlu konuşmasında Atatürk'ün kurduğu Türk Eğitim Derneği'nin, başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burs vermeyi misyon edindiğini ve bugüne kadar 48 bin öğrenciye burs imkanı sağladığını belirtti.

Çok sayıda Ankaralının katıldığı kutlamada usta gazeteci İsmail Küçükkaya'nın sunumu büyük ilgi gördü. Arzu Dural moderatörlüğünde Nazan Kesal, İnci Ertuğrul ve Berkay Ateş'in katılımıyla gerçekleşen söyleşide kadının toplumdaki önemine ve çocukların eğitimi üzerindeki etkisine dikkat çekildi. Topluma doğru bireylerin kazandırılması için önce annelerin eğitilmesi gerektiği vurgulandı.

İlgili Kişi:
Cumhur Karabacakoğlu
Marjinal Porter Novelli
0530 940 34 89
cumhurk@marjinal.com.tr

 


Türk Eğitim Derneği
Arşiv
Görseller
  Selçuk Pehlivanoğlu - Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı - 1
  Selçuk Pehlivanoğlu - Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı - 2
  Selçuk Pehlivanoğlu - Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı - 3
  Öğrenciler - 1
  Öğrenciler - 2
  Öğrenciler - 3
  Öğrenciler - 4
  Burslu Öğrenciler - 1
  Burslu Öğrenciler - 2
  Logo
  Yönetim Kurulu
Kısa Tanıtım


      RSS  
  Share  Paylaş