Haberler / Alikev Basın Bültenleri
Tüm Bültenler
Etkinlikler
< Geri Dön


ALİKEV'in Düş Elçileri programıyla, gençlerin düşleri gerçeğe dönüşecek

11/5/2017

Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), Ekim 2016 yılından itibaren başlattığı Düş Elçileri programı kapsamında, gençlerin topluma hizmet konusundaki fikirlerini uygulamaları için destek olacağını duyurdu. Program kapsamında 15-25 yaş aralığındaki gençlerin topluma fayda sağlayan sosyal sorumluluk projelerine maddi ve manevi destek verilecek.

“Bu yazıları yazma amacım, sadece kendi kafamda toparlayıp, bu ekibi gerçekten toplum için çalışan gençleri bir yerlere vardırmak, ekibi resmiyete dökmek ve tanınmak istememdi.”*

*Ali İsmail Korkmaz'ın günlüğünden bir alıntı.

Ali İsmail Korkmaz daha 17 yaşındayken düşlerinin peşinden koşmaya başlamıştı. Onun başlattığı “Toplum İçin Gençlik” hareketiyle huzurevi ziyaretleri, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkanları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirmesinin ardından Ali İsmail Korkmaz'ın ailesi, onun bu hayallerini bir vasiyet olarak görerek; Ali İsmail'in yarım kalan hayallerini gerçekleştirmek ve gençliği destelemek amacıyla Ali İsmail Korkmaz Vakfı'nı kurdu. Düş Elçileri programı ise Ekim 2016'da hayata geçirildi ve bu programla gençlerin toplumsal fayda yaratan projeleri daha sistematik bir zemine oturdu. Vakıfta hayata geçirilen pek çok faaliyetten biri olan Düş Elçileri Eğitim Programı ile gençlerin kişisel gelişimlerini ve fikirlerini hayata geçirmek için ihtiyaç duydukları temel bilgi ve becerileri kazandırmayı amaçladıkları kaydedildi.

Toplum yararına projesi olan gençler desteklenecek
Projeye başvuran gençler, fikirlerinin projelendirilmesi, gerekli eğitimlerin gerçekleştirilmesi, gerekli materyal ve malzemelerin temini, projenin duyurulması gibi her aşamada maddi ve manevi olarak desteklenecek. Projenin desteklenmesi için Hatay'da uygulanabilir olması, kişisel değil toplumsal fayda içermesi, gönüllü faaliyetlerle hayata geçirilmesi, ayrımcılığın herhangi bir türünü içermemesi ve cinsiyet eşitliğini göz önünde bulundurması, toplumsal bir sorunu çözmeyi hedeflemesi gerekiyor. Projelere maddi destek üst limiti ise proje başına 2.500 TL olacak ve projede doğrudan nakdi maddi yardım olmayacak. Ancak projenin gerçekleşmesi için gerekli malzeme ve giderlerin alımı, proje onaylandıktan sonra ALİKEV tarafından fatura karşılığı yapılacak.

Her türlü soru için: bilgi@alikev.org
Programa başvurmak için: alikev.org/duselcileri

 


Alikev
Görseller
  Logo
Kısa Tanıtım


      RSS  
  Share  Paylaş