Haberler / Multi Basın Bültenleri
Tüm Bültenler
Etkinlikler
< Geri Dön


Forum Çamlık'ta Çiçek Festivali başlıyor

5/5/2017

8-14 Mayıs tarihleri arasında yapılacak Çiçek Festivali'nde, rengarenk çiçekler ziyaretçilere görsel bir şölen sunacak. Ayrıca bir sosyal sorumluluk projesi de bu görsel şölene eşlik edecek.

Denizli'nin en çok ilgi gören alışveriş merkezi Forum Çamlık, 8-14 Mayıs tarihleri arasında Çiçek Festivali düzenleyecek.

Forum Çamlık'ın peyzaj düzenlemesini ve bakımını yapan DUK Peyzaj ile ortaklaşa tasarlanan projede AVM'nin içi ve dışı çiçek düzenlemeleri ile donatılacak. Özellikle Demokrasi Meydanı ve AVM'nin zemin katı rengarenk çiçeklerle ziyaretçilere görsel bir şölen yaşatacak.

Demokrasi Meydanı'nda kazayağı, katırtırnağı gibi yer örtücü bitkilerin peş peşe dizilimi ile oluşturulacak 1,20 metre uzunluğundaki kıvrımlı yeşil yolun yanı sıra sardunya, papatya, gaura, pitos, taflan, lavanta, bodur begonvil, strelitzia, cycas, şimşir, yasemin gibi bitkiler sergilenecek.

AVM'nin zemin katındaki etkinlik alanında kurulacak “Dinlenme Odası” ise ziyaretçilere çiçeklerden oluşan görsel bir ziyafet sunacak. Ayrıca odada bateri, ut ve davul gibi müzik enstrümanları da yer alacak. Bu katta yine birbirinden farklı çiçeklerin yanı sıra tadımlık kamkatlar misafirlere ikram edilecek.

Gelirler, Denizli Down Sendromu Derneği'ne bağışlanacak
Tüm bunların yanı sıra bir sosyal sorumluluk projesi de bu sergi ve görsel şölene eşlik edecek. AVM'ye gelen ziyaretçilere çiçek süsleme semineri verilecek ve bu seminerlerde elde edilen bitki düzenlemeleri ve ağırlıklı olarak üretilecek terrariumlar Denizli Down Sendromu Derneği'ne bağışlanmak üzere satışa çıkarılacak. “Terrarium ve Bitki Düzenleme Sanatı” atölyesi ise 9-12 Mayıs arasında her gün saat 14.00 – 16.00 ve 18.00 – 20.00 arasında düzenlenecek.

İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr

 


Multi
Görseller
  Logo
Kısa Tanıtım


      RSS  
  Share  Paylaş