Haberler / PayU Basın Bültenleri
Tüm Bültenler
Etkinlikler
< Geri Dön


PayU Türkiye'den hurdanızı kazanca çeviren girişime destek!

26/4/2017

E-ticaret ekosistemine gösterdiği yakın ilgi ve sunduğu altyapı çözümleriyle PayU, katmadeğer sağladığı şirketlere ve sektörlere bir yenisini daha ekledi. Geri dönüşüm atıklarını değerlendirerek, hurda arayan ve hurda satan iki tarafın da kazanç elde etmesini sağlayan e-Pazar girişimi www.acilhurda.com, PayU Türkiye'nin güvenli ödeme altyapısıyla yayında.

Türkiye'de geri dönüşüm kültürünün yayılması ve geri dönüşümün mikro ile makro ekonominin gelişimine katkı sağlaması bilinciyle yola çıkan e-Pazar girişimi www.acilhurda.com PayU Türkiye işbirliğiyle faaliyetlerine başladı.

Zamandan tasarruf sağlıyor
Ödeme altyapısı PayU Türkiye tarafından sağlanan, Tübitak referanslı girişim Acilhurda.com, kullanıcısını zaman kaybettiren arama motorlarından hurdacı arama ve fiyat bilgisi alma süreçlerinden kurtarıyor. Uygulama sayesinde değerlendirilmek istenen hurdaların fotoğrafını çekip Acilhurda.com sitesine yükleyip yayınlamak yeterli.

Geri dönüşüm firmalarına ek ücretsiz ihale ilanları sağlıyor
Acilhurda.com, veri tabanında bulunan ilanlara üyelik sistemi üzerinden erişim imkanı sunuyor. Uygulama ile geri dönüşüm firmaları, sitedeki hurda ihalelerine ek ücret ödemeden ulaşıyor. Böylelikle geri dönüşüm firmaları ihale bilgilerine erişebilmek için arama motorlarına ve ihale sitelerine fazladan ücret ödememiş oluyor.

Mehmet Murat Çelik ve eşi Eda Çelik tarafından kurulan Acilhurda.com, çiftin geri dönüşüm ile ilgili kendi hayatlarında yaşadıkları sıkıntılardan yola çıkarak kurdukları bir girişim olarak göze çarpıyor. “Hurdamı kime satacağım?” ya da “Daha fazla nasıl hurda alırım?” gibi sorulara cevap veren tek adres olan Acilhurda.com, hem hurda arayanlara hem de satanlara fayda sağlarken ellerindeki atıkları ne yapacağını bilemediği için çöpe atmayı düşünenlere de geri dönüşüme katkıda bulunma imkanı sunuyor.


İlgili Kişi
Ayşe Ekin Gündüz
ayseg@marjinal.com.tr
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71

PayU Türkiye hakkında
Dünyanın en önemli medya ve e-ticaret markalarını bünyesinde bulunduran Naspers'ın bir iştiraki olan PayU, şu an 4 kıtada, 16 ülkede faaliyet gösteriyor. Dünyada 200 binden fazla üye iş yerine 250'den farklı lokal ödeme yöntemi sunan PayU, Türkiye'de 2011 yılının Eylül ayında faaliyet göstermeye başladı ve 6.000'den fazla aktif işletme ile çalışmaktadır. PayU, Visa ve MasterCard tarafından onaylanan Türkiye'nin ilk ödeme servis sağlayıcısıdır. Sanal POS çözümleri, gelişmiş sahtecilik (fraud) önleme filtreleri, 7 gün 24 saat hizmet veren uzman sahtecilik izleme ekibi ve daha birçok servisle PayU Türkiye, bir yandan e-ticaret işletmelerinin hizmet kalitesini artırırken, diğer yandan Türkiye'nin önde gelen banka ve lisansör kuruluşlarıyla yaptığı iş birlikleriyle sektöre yenilikçi bir hizmet anlayışı getirmektedir. Detaylı bilgi için: www.payu.com.tr

Acilhurda.com Hakkında
Acilhurda.com, yaklaşık 24 yıllık bilişim sektörü tecrübesi ile "Yeni ne üretebiliriz?" sorusunu kendine soran, sektörde web uygulamaları konusundaki eksikleri teker teker masaya yatıran ve sonuç olarak Medasoft Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde geri dönüşüm sektörü konusunda bir web uygulaması sunmuş bir e-Pazar girişimidir. Acilhurda.com, Türkiye'de geri dönüşüm bilinci kazandırarak, "Hurdanı Paraya Çevir" sloganı ile kişi veya kuruluşların geri dönüşüm atıklarından kazanç elde edebilmelerini, kazanç sağlayanların da bu kazancı daha da artırmalarını sağlayacak bir system geliştirmiştir. Aynı zamanda geri dönüşüm firmaları için de “Minimum bütçe ile daha çok hurda nasıl alınır?” sorusuna eğilmektedir. Acilhurda.com, sosyal projelere de katkıda bulunarak Türkiye'de geri dönüşüm bilincinin kazanmasında etkin rol oynamaktadır. Detaylı bilgi için: www.acilhurda.com

 


PayU
Arşiv
Görseller
  Logo
Kısa Tanıtım


      RSS  
  Share  Paylaş