Haberler / Multi Basın Bültenleri
Tüm Bültenler
Etkinlikler
< Geri Dön


Küçük profesörler Marmara Forum'da buluşuyor

20/4/2017

Marmara Forum'un 20-23 Nisan tarihleri arasında gerçekleştireceği bilim etkinliğinde, çocuklar eğitmenlerle birlikte çeşitli deneyler yaparken aynı zamanda eğlenceli vakit de geçirecek.

İstanbul'un alışveriş ve eğlence merkezi Marmara Forum'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel düzenlediği “Bilim Cafe” etkinliği başladı.

Eğlenceli deneyler eşliğinde bilim dünyasını keşfetmek isteyen 6-12 yaş arası tüm çocukların ücretsiz olarak katılabileceği etkinlikte, kafedeki masalarda oturacak çocuklar garson rolündeki eğitmenlerle birlikte çeşitli deneyler yaparken aynı zamanda eğlenceli vakit de geçirecek. Deney çalışmalarıyla ortaya çıkarılan malzemeler çocuklara hediye olarak verilecek.

Bunun yanı sıra hafta sonu da günde 3 gösteri şeklinde tüm katılımcılara açık bir “Bilim Gösterisi” gerçekleştirilecek. Kafede çocukların eğitmenlerle birlikte yapacağı deneyler ise şunlar:
• Vejetaryen Elektrik: Katılımcılar meyve-sebze kullanarak basit elektrik devresi yapacak.
• Uslu Sıvılar: Çocuklara yoğunluk kavramı anlatılacak, maddelerin yoğunluklarının ayırt edilmesi öğretilecek.
• Nebulamı Yapıyorum: Meraklı minikler ile uzayın derinliklerine gidilecek ve kendilerine nebulalar hakkında bilgi verilecek. Ardından çocuklar kendi rengarenk nebulalarını yapacak.
• Zıp Zıp Hamur: Bu atölye ile çocuklar hem eğlenecek hem de viskozite kavramını öğrenerek maddelerin akışkanlıkları ve etki-tepki özellikleri hakkında bilgi sahibi olacak.
• Lava Lambası: Yoğunluk farkından yararlanılarak yıllardır kullanılan rengarenk, hareketli ve eğlenceli Lava Lambası'nın sırrı çocuklara anlatılacak.

İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr

 


Multi
Görseller
  Logo
Kısa Tanıtım


      RSS  
  Share  Paylaş