Haberler / Herkese Bilim Teknoloji Basın Bültenleri
Tüm Bültenler
Etkinlikler
< Geri Dön


Herkese Bilim Teknoloji Dergisi 1 Yaşında

6/4/2017

Türkiye'nin bilim, kültür ve eleştirel düşünce platformu Herkese Bilim Teknoloji Dergisi, haftalık dergi konseptiyle tam bir yıldır okurlarıyla buluşuyor. Deneyimli kadrosuyla bir yılda hızla gelişen ve okuyucu kitlesini artıran dergi, bu sayısında “Yaşamın Anlamı nedir? “ sorusuna bilimsel yanıtlar arıyor. “Ya hayvanlarla konuşabilseydik? Çocuklarımızı yarına nasıl hazırlamalıyız? İnançlarımız normal mi? “ gibi ilginç konular da derginin bu sayısında...

Herkese Bilim Teknoloji dergisi bir yıldır bilim, teknoloji ve inovasyon konularını, değerli yazar ve akademisyen kadrosunun da katkılarıyla haftalık olarak okurla buluşturuyor. Bağımsız bir yayın organı olarak birinci yılını kutlayan dergi, evrensel düzeyde bir yayıncılığa imzasını atıyor.

Dergi, Türkiye ekonomisinin ancak bilim, teknoloji ve inovasyonla gelişebileceği inancından hareketle, bilimsel gelişmelerin sadece bir kesim için değil tüm ülke için ulaşılabilir olması adına çalışmalarını sürdürüyor. Minimum fiyat politikası ile satılan dergi reyonda yerini 3,5 TL'den buluyor ve bu fiyatla Türkiye'deki her eve girmeyi planlıyor. Bu bilinçlendirmeyi de çok saygın bir kadro ile yapan Herkese Bilim Teknoloji'nin yayın danışmanlığını Orhan Bursalı, yayın yönetmenliğini ise Özlem Yüzak yapıyor. Dergide rol üstlenen birçok değerli yazar ve araştırmacı toplumun her kesimine ulaşabilmek için 1 yıl boyunca canla başla çalıştı ve çalışmaya devam ediyorlar.

Günümüzde birçok kaynaktan ulaştığımız bilgileri kapsül halinde okuyucularına sunan dergi, dün merak edilenlerin bugün bilinmesini hedefleyip yıl boyunca yalın, basit ve anlaşılır bir anlatımla toplumun bilim ve teknolojiye olan ilgisini her geçen gün daha da artırdı. Ayrıca, başarı öyküleri aracılığıyla toplumsal rol modellerinin oluşumuna verdiği destek, akademi dünyasındaki bilimsel tartışmaları yansıtma tarzı ve genç profesyoneller için iş dünyasındaki gelişmeleri anlatmasıyla her kesimden insana ilham vermeyi başaran dergi, herkesebilimteknoloji.com adresinden de günlük bilim ve teknoloji haberlerini yayınlayarak okurlarına daha fazla özgün bilgiyi ulaştırma şansı yakalıyor.

Herkese Bilim Teknoloji, Türkiye'de yarattığı farkındalığı ileriki sayılarında da artırarak devam ettirmeyi hedefliyor. Derginin birinci yaşına özel çıkarılan 54. sayısındaki konulardan bazıları şöyle:
-Yaşamın anlamı nedir? Bu soru felsefi mi yoksa biyolojik mi? Amacı olan insanlar daha uzun yaşıyor, daha iyi uyuyor ve daha iyi seks yapıyor. Yaşamı daha anlamlı kılmanın yolları nedir?
-Kanserin baş sorumlusu: Gende kopyalama hataları
-Probiyotiklerin yararlı olduğu 3 hastalık
-Obezite cerrahisine farklı bir bakış
-Evrenin en büyüm manyetik alanları keşfedildi.
-Otonom silahlı robotlara uluslararası hukuk perspektifinden bakış

İlgili Kişi:
Somer Topaloğlu
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
somert@marjinal.com.tr

 


Herkese Bilim Teknoloji
Görseller
  Logo
  Orhan Bursalı
Kısa Tanıtım


      RSS  
  Share  Paylaş