Haberler / Morhipo.com Basın Bültenleri
Tüm Bültenler
Etkinlikler
< Geri Dön


Stilde lider olmak için bir araya geldiler!

29/7/2016

Morhipo.com, geleceğin liderlerini fırsatlarla buluşturan Yenibirlider Derneği öğrencilerine stil konusunda kapsamlı bir eğitim verdi.

Birbirinden farklı ve her tarza uygun ürün çeşitliliğiyle moda dünyasına öncülük eden Morhipo.com; geleceğin liderlerinin buluşma platformu, Yenibirlider Derneği’nin öğrencilerine iş dünyasının stilleri üzerine yararlı bilgiler verdi.

Yenibirlider Derneği, “YBL 21” programı kapsamında Türkiye çapında seçilen üçüncü sınıf öğrencisi olan 21 gence mezuniyetlerine kadar sürecek olan kapsamlı bir program sunuyor. Bu program dahilinde “21 genç” gençlere rol-model olacakları, 21 farklı dünya şehrinde staj ve elçilik yapacakları, global ve interaktif bir liderlik eğitimi alacakları ve 21 lider ile 4 özel deneyim buluşması yaşayacakları uzun soluklu bir serüvene katılıyorlar. “YBL 21” ile stil öncüsü Morhipo.com ortak çatısı altında buluşan öğrenciler Morhipo’nun deneyimli isimlerinden stil eğitim alıp liderliğin bu yönü hakkında bilgi sahibi oldular.

Gün boyu süren etkinliğin workshop bölümünde öğrenciler Morhipo.com stilistlerin kendilerine önceden verdiği bilgilere göre giyindi. Karışık olmayan, düz ve sade giyinmeleri konusunda yönlendirilen öğrenciler, ardından tekli ve toplu fotoğraf çekimine katıldılar.

Etkinliğin devamında öğrencilere stil eğitimi veren Morhipo stilisti Güntülü Menteşoğlu geleceğin lider adaylarına liderlerin ne tarz kıyafetler tercih ettiğine dair önemli bilgiler verdi. Örneklerle eğitimini renklendiren Menteşoğlu, vücut ölçülerine göre giyinmenin önemine değindi.

Öğrenciler, resmi ve casual tarzın iş hayatında nasıl kombinleyeceğinden kadınlara ve erkeklere yönelik renk tercihlerine kadar kapsamlı bir şekilde stil eğitimi aldılar. Kadınlara makyaj, erkeklere saç tüyoları verilen sohbet tadında ilerleyen workshop öğrencilerin sorularıyla devam etti.

Gün içinde Morhipo ailesinden Yenibirlider Derneği üyesi iki kişiyle de sohbet etme fırsatı bulan öğrenciler liderlerin stili üzerine 40 dakika süren workshop’un ardından Morhipo stüdyolarını gezdi. Tüm gün devam eden etkinlik Yenibirlider öğrencileri için unutulmaz bir aktivite oldu.

İlgili Kişi:
Somer Topaloğlu
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
somert@marjinal.com.tr

 


Morhipo.com
Görseller
  Genel Müdür, Şule Kuban Arditti
  Logo
Kısa Tanıtım


      RSS  
  Share  Paylaş