Biz Marjinal Porter Novelli'yiz

Baş döndürücü bir hızla sürekli değişen ve sosyal ağların şekillendirdiği küresel bir dünyada yaşıyoruz. Marjinal Porter Novelli olarak biz bu dünyada, değişimlerin peşinden koşan değil, sektörün dönüşümüne öncülük eden bir güç olmayı hedefliyoruz. Bu nedenle dünya sürekli değişir ve gelişirken, kim olduğumuz hiçbir zaman değişmese de, çalışma yöntemlerimizi çağın gerektirdiği şekilde sürekli dönüştürüyoruz. Tutkumuzun sırrı, işte burada yatıyor.

 • Kalıcılığımızın temeli;
 • Derinlemesine kavrayış tarzımız,
 • Ölçülebilir sonuçlar iletme konusunda kararlılığımız,
 • Yetenek çeşitliliğimiz,
 • Değerlerimizle sarsılmaz bağımızdır.

Amacımız

 • İletişim sektöründe dönüşümün itici gücü olmak
 • İhtiyaca özel yöntemleri ve benzersiz araçları temel alan güçlü bir değer teklifi sunmak
 • Bizi rakiplerimizden ayıran hizmetlerimizle müşterilerimiz için ölçülebilir farklar yaratmak
 • Şeffaflık konusundaki kararlılığımızı tüm faaliyetlerimize yansıtmak

Değerlerimiz

Tüm dünyada markamızın yürekten desteklediği üç değer odağımız var.

Güvenilir olmak:
Söylediğimizi yaparız. Bu konuda azimliyiz. Müşterilerimizin değerli bulacağı işler üretmeye ve kendi sektörümüzün öncüsü kalmaya kararlıyız.

Sınırları Zorlamak:
Dünya geneline yayılan organizasyonumuzda çeşitliliği kucaklıyor, farklı kimliklere ve deneyimlerine değer veriyoruz. Statükonun bizi tatmin etmeyeceğini söyleyecek kadar açık sözlüyüz. Müşterilerimize duymak istediklerinin yanı sıra, duyulması gerekenleri de söyleyebilme cesaretimizin ardında bu bakış açımız yatıyor.

Ekip Ruhu:
İşbirliği ve ekip ruhu bizim için çok değerli. Çalışma şeklimizden mali yapımıza dek her şeyde, tüm dünyaya yayılan Porter Novelli ilkelerinden ilham alan ekip ruhumuzdan güç alıyoruz.

Bu üç temel değeri SORUMLULUK zemini üzerine bina ediyoruz:

 • Birbirimize ve müşterilerimize saygı duyuyoruz.
 • Yaptığımız işin olağanüstü gücünün farkındayız ve bu yüzden de onu günümüzün karmaşık küresel pazarında dürüstlükle harmanlamamız gerektiğinin bilincindeyiz.
 • Sadece sürdürebilmek değil, iş performansını yükseltmek, bununla da kalmayıp içinde yaşadığımız topluma benzersiz becerilerimizle destek olmak için çalışıyoruz.

Misyonumuz

Uzmanlığımızı ve fark yaratan bakış açımızı sağlam verilerle harmanlayarak kitlelerin fikirlerini, görüşlerini ve davranışlarını dönüştürecek etkiler yaratmak.

Nasıl Başarıyoruz

DNA’mız:
Marjinal Porter Novelli, onu halkla ilişkiler alanının diğer büyük oyuncularından ayıran köklü bir DNA’nın özelliklerini taşır. Sosyal pazarlamada pek çok ticari başarı kazanan ve kitlelerin yaşamını olumlu yönde değiştirerek "dönüştürücü" gücünü kanıtlayan Porter Novelli'nin genleri, Marjinal Porter Novelli'nin de temel yapı taşıdır.

Sektörümüzdeki geleneklere gösterdiğimiz saygının yanı sıra gerektiğinde sınırları zorlayarak büyük başarılar elde etmemize olanak tanıyan üstün özelliklerimizden biri de bu DNA'dır.

Yerel uzmanlığımız, küresel gücümüz:
Bir Porter Novelli ortağı olarak halkla ilişkiler sektörünün en ön saflarında yer alıyoruz. Günümüzün hız, yerellik ve küresel bakış açısı gerektiren iletişim ihtiyaçlarına, sağlam yöntemlerimiz ve küresel Porter Novelli ağından güç alan yerel uzmanlığımızla benzersiz çözümler üretiyoruz. Küresel düzlemde bizi tutarlı ve durdurulamaz bir güç haline getiren ayırt edici niteliklerimizden biri de budur.

Dijital Temelimiz:
Web 1.0'dan bu yana teknoloji devriminin en ön saflarında yer aldık. Bugün hala yenilikçiliğimizi sürdürüyor, paydaşlarımızla yeni bağlantılar kurmak üzere en güncel dijital araçları kullanıyoruz. Bu yenilikçiliğimizi müşterilerimizin günlük işleri yansıtıyor, alanında en değerli dijital yetenekleri ve kaynakları bünyemizde barındırıyoruz. Dijital dalganın halkla ilişkiler sektöründeki öncü güçlerinden biri olarak yol almaya devam etmemizin ardında bu niteliklerimiz var.

Başarımızı Nasıl Ölçüyoruz

Başarımızı ölçmek için, aşağıdaki beş hedefi temel alıyoruz:
1. DNA’mıza en uygun profesyonellerin dikkatini çekmek, onların gelişimine rehberlik etmek ve içimizde yükseltmek
2. Lider ve yenilikçi müşterilerle çalışmak
3. Uzmanlık alanlarımızdaki lider ve yenilikçi konumumuzu korumak
4. Müşterilerimiz için ölçülebilir iş sonuçları yaratan, dikkate değer işler üretmek
5. Karlılık bağlamında sürdürülebilir büyüme sergilemek