Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
22.03.2017

Bültene ait dosyalar

Zorlu koşullara dayanıklı, yüksek performanslı Panasonic Toughbook ve Toughpad'ler WIN Eurasia Automation 2017 fuarında

Kurumsal mobil çözümlerini, zorlu koşullarda yüksek performans özelliği ile birleştiren Panasonic, yüksek korumalı ve dayanıklı Toughbook ve Toughpad'i WIN Eurasia Automation 2017 fuarında tanıttı.
 
Avrasya'nın en önemli endüstri fuarı olma özelliği taşıyan ve bu yıl 16-19 Mart tarihleri arasında gerçekleşen WIN Eurasia Automation fuarı otomotiv, elektrik/elektronik, makine ve otomasyon sektörlerini bir araya getirdi. Panasonic etkinliğin 16 Mart'taki açılış gününde, üretim sektöründe çalışan profesyonellerin baş etmek zorunda kaldığı zorlu koşullara karşı geliştirdiği mobil çözümlerini tanıttı.
 
Panasonic Toughbook ve Toughpad'ler, modele göre farklı seviyelerde olmak üzere suya, düşmeye, basınçlı titreşime karşı direnç gösteriyor ve içerisindeki hassas bilgileri koruyabiliyor. Güneş ışığı altında dahi okunabilir ekranlara sahip ürünler, -20 ile +60 derece ya da –10 ila +50 derece ortalama sıcaklıklarda dahi çalışmayı sürdürebiliyor.

Panasonic Toughbook ve Tougpad'lerin üretim sektörüne özel bazı kullanım alanları ise şöyle:
  • Endüstriyel Panel
  • Forklifte Monte Tablet veya PC
  • Servis ve Bakım Hizmetleri: İşletme içi veya saha servis
  • Depo Yönetimi ve Lojistik
Panasonic Toughpad ve Toughbook'ların fuarda sergilenmesine dair görüşlerini paylaşan Panasonic Türkiye Kurumsal Mobil Çözümler Ülke Müdürü Ali Oktay Ortakaya şunları söyledi: “Başta üretim, kamu hizmetleri, acil servisler, perakende, hızlı tüketim, sağlık, lojistik, güvenlik gibi sektörler, daha verimli çalışmak için mobil çalışma şartlarını iyileştirmenin yollarını arıyorlar. Bu amaca yönelik olarak tasarlanan, dayanıklılıkları ve uzun pil ömürleriyle ‘kesintisiz çalışma' imkanı sunan ürünlerimiz, Avrupa'da yüzde 65 pazar payına sahip. Türkiye'de uzun zamandır satışta olan Panasonic Toughbook ve Toughpad'ler tüm sektörlerde büyük ilgi görüyor. Özellikle üretim sektörü çalışanları birçok zorlu koşulla baş etmek zorunda kalıyor. Üretim tesislerinde veya sahada veri ve uygulamalara erişim ve takibe olan ihtiyaç ise değişmiyor. İçinde bulunduğumuz Endüstri 4.0 çağında Panasonic Toughbook ve Toughpad olarak sunduğumuz mobil çözümler hem üretim tesislerinde hem de sahada büyük kolaylık sağlıyor.”
 
 
Panasonic'in WIN Eurasia Automation fuarında sergilediği ürünlerden bazıları ise şöyle:
 
Esnek ve dayanıklı tablet: Panasonic Toughpad FZ-M1
Panasonic'in 7 inç ekran boyutuna sahip tamamen dayanıklı Windows 10 Pro işletim sistemine sahip tableti Toughpad FZ-M1, üretim sektörü çalışanlarına yönelik tasarımı ile öne çıkıyor. Intel® Core™ m5-6Y57 vPro ve Intel® Atom™ x5-Z8550 işlemci olmak üzere iki farklı versiyona sahip cihaz yüksek performans ve verimli güç kullanımı sağlarken, yansıma önleyici katmana sahip WXGA (1200x800) çözünürlüklü ekran, her türlü aydınlatma koşulunda on parmak kapasitif dokunmatik ekran becerilerini sergileyebiliyor. Yalnızca 540g ağırlığında ve 18mm kalınlığındaki Toughpad FZ-M1, sahip olduğu yapılandırma girişleri ve bütünleşmiş iş genişletme modülü ile yüksek oranda esneklik sunuyor. 180 cm yükseklikten düşmelere karşı dayanıklılığı testlerle sabit olan Toughpad FZ-M1, toza ve suya karşı uluslararası IP65 direnç standartlarını karşılıyor ve -10 ila +50 derece arasındaki sıcaklık koşullarında verimli bir şekilde çalışabiliyor.  
 
Verimlilik ve pil ömründe bir numara: Panasonic Toughpad FZ-G1
Intel® Core™ i5-6300U vPro işlemci (2.4GHz, 3MB Intel® Smart Cache ve DirectX 11 destekli Intel® HD 5500 grafiklere sahip Toughpad FZ-G1'in pil çalıştırma ömrü 14 saat. Windows 10 Pro Update işletim sistemine sahip Panasonic FZ-G1 tablet 10,1 inç ekran boyutuna sahip. İnce, hafif ve buna rağmen tamamen dayanıklı olan FZ-G1 büyük pil paketi seçeneği ve opsiyonel cihaz çalışır durumda pil değiştirme becerileriyle üretim sektörü için kesintisiz ve sorunsuz kullanım sunuyor. Toughpad FZ-G1, perakende ve üretim gibi sektörlerin yanı sıra sahada çok sayıda ekipleri bulunan mühendislik ve bakım odaklı ulaştırma, dağıtım, acil servisler, sigorta değerleme ve kamu hizmetleri gibi alanlarda mobil çalışan profesyoneller tarafından tercih ediliyor. 
 
Mobil çalışanlara çok yönlülük sunuyor: Panasonic Toughbook CF-20
Panasonic Toughpad CF-20, gücünü yaşam ömrünün tamamında üstün performansı temin eden en yeni teknolojilerden alıyor. Intel® CoreTM  m5-6Y57 vPro işlemci teknolojili ürün (4MB önbellek, 1.1GHz ila 2.8 GHz arası, Intel® Turbo Boost Teknolojisi), fansız tasarım,  Intel® HD Graphics 515, 8GB RAM, 256GB SSD ve tam sürüm Windows 10 Pro işletim sistemi özellikleriyle performansın en üst seviyesini sağlıyor. Eldivenle kullanıma uygun dokunmatik ekran, özel amaçlar için üretilen Araç Montaj Haznesi ve Masaüstü Giriş Replikatörü ile Panasonic Toughbook CF-20 benzersiz bir mobil kurumsal araç haline geliyor. Altı farklı çalışma moduna sahip Panasonic Toughbook CF-20'nin çok çeşitli kurumsal kullanım alanları bulunuyor. Tablet, dizüstü bilgisayardan ayrılabiliyor. Dahili taşıma kulbunun kullanımıyla cihaz elde taşınabiliyor veya herhangi bir yere asılabiliyor.
 
Panasonic Toughbook CF-20, magnezyum alaşıma sahip kasasının yanı sıra IP65 ve MIL-STD 810G seviyesindeki dayanıklılığı ile hem geleneksel Toughbook tasarım mirasını devam ettiriyor hem de dış mekanda ve zorlu şartlarda  kullanım için daha da elverişli hale geliyor. Dizüstü modunda yalnızca 1,76kg ağırlığındaki Toughbook, her zamankinden daha mobil şartlara sahip. Ayrılabilen tablet ise yalnızca 950g ağırlığında. Bu türdeki bir cihazın standart 2kg'lik ağırlığının altında olmasıyla Toughbook CF-20 benzerlerinden ayrılıyor.
 


İletişim
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli      
Tel: 0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
PSCEU Panasonic'in küresel B2B bölümü olan Panasonic Systems Communications Company'nin Avrupa koludur.  PSCEU profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU'nun ürünleri arasında PBX telefon anahtarları, doküman yazıcılar, profesyonel kameralar, projeksiyon cihazları, büyük görsel görüntüleyiciler ve dayanıklı mobil PC'ler yer almaktadır.
www.toughbook.eu
 


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.