Haberler / Ahmet Çevik Tiyatrosu Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
20.09.2017

Yılmaz Morgül, Pelin Körmükçü, Özgür Özgülgün, Yelda Alp ve Ahmet Çevik ŞAKA GİBİ oyunuyla seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor

Ahmet Çevik Tiyatrosu'nun, 2017-2018 sezonunda sahneleyeceği “ŞAKA GİBİ” adlı müzikli kabare tiyatroseverlerle buluşuyor. Kabarenin oyuncu kadrosunda Türk Sanat Musikisi'nin en önemli seslerinden Yılmaz Morgül ile birlikte, Pelin Körmükçü, Özgür Özgülgün, Yelda Alp ve Ahmet Çevik gibi tiyatro sahnesinin ve ekraların usta isimleri yer alıyor.
 
2013 yılında Ahmet Çevik tarafından kurulan, kadrosunda tiyatro ve ekranın usta isimlerinin yer aldığı Ahmet Çevik Tiyatrosu, ŞAKA GİBİ isimli müzikli kabaresiyle seyircilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
Güncel konuları farklı ve komik bir bakış açısıyla dört farklı skeç üzerinden anlatan oyun iki perdeden oluşuyor. Oyunun, başlangıçtan finale kadar düşmeyen performanslarıyla her sahnede ön plana çıkan oyuncu kadrosunda Türk Sanat Musikisi sanatçısı Yılmaz Morgül ile birlikte, Pelin Körmükçü, Özgür Özgülgün, Yelda Alp ve Ahmet Çevik gibi tiyatronun ve ekranların usta isimleri bulunuyor.

ŞAKA GİBİ ile birlikte Yılmaz Morgül ilk kez, Pelin Körmükçü ise beş yıl aradan sonra tiyatro sahnesinde seyirci karşısına çıkacak. Oyunun şarkılarını seslendiren Yılmaz Morgül, sahnede zaman zaman canlı performans da sergileyecek.

Yılmaz Morgül'den dört farklı performans
Bir skeçte eşiyle kavga eden bir babayı, ikinci skeçte konservatuvar sınavına girmiş ama kazanamamış sesi muhteşem ama meslek olarak musluk tamirciliği yapan bir işçiyi, üçüncü skeçte liposakşına giden bir kadının kocasını canlandıracak olan Morgül, son skeçte ise cinayet programlarına çıkan bir adamı oynayacak.

Mustafa Arıkoğlu'nun kaleme aldığı oyunu, usta tiyatro oyuncusu Tarık Şerbetçioğlu yönetti. Sözlerini Mustafa Arıkoğlu'nun yazdığı oyunun müziklerini Aras Deniz Sipahi bestelerken, koreografilerini ise Pınar Ataer üstlendi. Oyuna özel olarak hazırlanan sıra dışı kostümleri de Şinasi Günaydın ve Mehmet Kimyon tasarladı.

Ahmet Çevik, “Bu değerli ekibi bir araya getirebilmek oldukca zordu. Ama onlar bana inandılar ve tabi ben de onlara. Böylece birlikte bu renkli oyunu çıkarmayı başardık. Emek veren herkese çok teşekkür ederim.” dedi.
Oyunun galası 6 Kasım'da gerçekleşecek
Tüm yurt genelinde ve Avrupa'da turnesi planlanan ŞAKA GİBİ oyununun galası 6 Kasım 2017'de Trump Towers'da saat 20.30'da gerçekleşecek. Oyun turne kapsamında 26-27 Ekim'de Samsun'da, 28 Ekim'de Ordu'da, 3 Kasım'da Karasu'da, 6 Kasım'da İstanbul'da ve 4 Şubat'ta Berlin'de seyirciyle buluşacak.
Oyunla ilgili detaylara http://ahmetcevik.com.tr/ sitesinden ve instagram.com/ahmetceviktiyatrosu/ hesabından ulaşılabilir.
 
İlgili Kişi:    
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli                 
0212 219 29 71
dileko@marjinal.com.tr
 
Ahmet Çevik hakkında: 1992 yılında Levent Kırca ve Oya Başar tiyatrosunda kariyerine başlayan Ahmet Çevik, “Hangi yüzle?,Üç Baba Hasan, Toros Canavarı, Memleketimden İnsan Manzaraları, Ateşin Düştügü Yer, Azınlıklık, Ali Baba ve Kırk Haramiler adlı oyunlarda rol aldı. Ayrıca; “Delisin”, “Arkadaşım Max”, “Osmanlı Cumhuriyeti” ve “Rayting Kasabası”, gibi sinema filmlerinde de yer aldı. Yönetmenlik de yapan Ahmet Çevik, kendi tiyatrosunu kurduktan sonra; “Her Yöne 90 Dakika”, “Pardon bekar mısınız?”, “İftarda Şenlik Var”, “11 Ayın Kahkahası”, “Ramazanda Cümbüş Var”, “Çöp Adam”, “Her Yöne 90 Dakika 2”, “6 ÜSTÜ KOMEDİ” ve son olarak “ŞAKA GİBİ” oyunu ile kariyerine devam ediyor.
 
 


  Share  Paylaş
Ahmet Çevik Tiyatrosu
Hakkında