Haberler / VMware Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
21.09.2017

Bültene ait dosyalar

Yeni Entegre Dell EMC ve VMware NFV çözümü hizmet sağlayıcılarının ürün kurulum hızını artırıyor
 

Dell EMC ile VMware, Dell EMC bulut altyapı donanımları ve OpenStack kullanımına hazır VMware vCloud NFV platformunu entegre hale getirip onaylayarak iletişim hizmet sağlayıcılarının ağ işlevleri sanallaştırma (NFV) kurulum hızını artıracak ve toplam maliyeti azaltacak.
 
NFV iletişim hizmet sağlayıcılarının ve mobil operatörlerin pazardaki yeni fırsatlara daha hızlı, esnek ve etkin bir şekilde hazırlanırken 5G'ye giden yolda maliyetlerin düşürülmesine yardımcı oluyor. Dell EMC'nin VMware için Hazır NFV Paketi (NFV Ready Bundle) iletişim hizmet sağlayıcılarının kendi hazır operasyonel kümelerini geliştirmelerini ve son kullanıcıya sunulan tekliflerin tasarlanmasını kolaylaştırıyor. Ön-onaylı çözüm ile tanıma süreleri azaltılırken hizmet ulaştırma süreleri de büyük orada azalıyor.
 
Sanallaştırılmış altyapı ihtiyacını karşılarken eksiksiz bir sistemi kullanıcıları ulaştırmayı hedefleyen bu çözüm gerektiğinde kurulum ihtiyaçlarına göre de uyarlanabiliyor.  Endüstri lideri donanım ve yazılıma, Dell EMC ve VMware'in açık mimarilerine sırtını yaslayan bu çözüm kanıtlanmış, entegre bir NFV ortamının temelini oluşturacak. Sertifikalı iş ortaklarının oluşturduğu geniş teknoloji ekosistemi ve istikrarlı, tek parça yapı taşları ile iletişim hizmet sağlayıcıları dönüşen pazarın hızını yakalayacak esnek NFV ortamlarını kolayca kurabilecekler.
 
Dell EMC'nin VMware için Hazır NFV Paketi
Dell EMC'nin VMware için Hazır NFV Paketi yazılım ve donanımdan oluşan entegre bir çözüm seçeneği. Paket Intel Xeon ile güçlendirilen açık ve standartlara uygun Dell EMC bulut altyapı donanımları (programlama ve ağ oluşturma) ile VMware vSAN ya da Dell EMC ScaleIO ile birlikte gelen VMware vCloud NFV platformunu içeriyor. Müşteriler entegre halde çalışacak VMware Integrated OpenStack-Carrier Edition ya da VMware vCloud Director'u sanal altyapı yöneticileri olarak seçip kurma şansına da sahip olacaklar.
 
NFV çözümleri ekosistemi için vCloud NFV ve VMware Ready
VMware vCloud NFV ETSI uyumlu tamamen entegre hale getirilmiş, modüler ve çok kullanıcılı bir NFV platformu. vCloud NFV platformu yüksek erişimli, birinci sınıf ağ işlevleri sanallaştırma altyapısını (NFVI) 2. gün operasyon yönetimi ve hizmet güvencesi özellikleri ile sunarak başarılı NFV kurulumu ve operasyonları gerçekleşmesini sağlıyor. NFV için VMware Ready çözümü ise VMware vCloud NFV çözümünü seçen iletişim hizmet sağlayıcılarının sertifikalı, önde gelen sağlayıcılar tarafından en etkin ve kusursuz kurulum, çalışma ve iş birliği hizmetini alıp sanal ağ işlevlerinin güvenle yerine getirebilmelerini sağlıyor. Bugün itibariyle vCloud NFV çözümü sertifikasına sahip 40 VNF iş ortağı bulunuyor.
 
Dell EMC Networking Kurumsal Altyapı ve Hizmet Sağlama Çözümleri Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Tom Burns konuyla ilgili olarak, “VMware ile çalışarak iletişim hizmet sağlayıcılarının dijital dönüşümün gerçekleri ve hızla değişen müşteri taleplerine cevaplar üretebilmesini hedefliyoruz. Birlikte çalışarak ortak müşterilerimizin hizmetlerini ulaştırma sürelerini hızlandırmaya, maliyetleri düşürürken operasyonel yoğunluğu azaltmaya odaklanıyoruz.” dedi.
 
VMware Telco Grubu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Shekar Ayyar ise birliktelik hakkında şunları söyledi: “VMware ve Dell EMC arasındaki sinerjiyi sürdürüp küresel çaptaki ortak müşteri tabanımız için çalışmaya devam edeceğiz. İletişim hizmet sağlayıcıları için entegre NFV donanım ve yazılım çözümlerini önceden onaylanmış sanal ağ işlevleri ekosistemiyle birlikte sunacağız. VMware ve Dell EMC birlikte iletişim hizmet sağlayıcılarına OpenStack'e hazır NFV çözümleriyle 5G'ye giden en hızlı yolu sunarak, yeni hizmetlerin müşteriye ulaşımının kolaylaştırılmasını ve genel mali tablo ile operasyonların iyileştirilmesini sağlayacak.”
 
 
 
İlgili Kişi:
Nevra Çankaya
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
nevrac@marjinal.com.tr
 
VMware Hakkında
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture™'ın yanı sıra veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkân tanımaktadır. 2016 yılında 7,09 milyar dolar gelir elde eden VMware, dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır. www.vmware.com.
 
Dell EMC Hakkında
Dell Technologies'in bir parçası olan Dell EMC kurumların veri merkezlerini yenileyip dönüştürmesine ve otomasyonunu tamamlamasına yardımcı olan endüstri lideri bütünleşik altyapı, sunucu, depolama ve veri koruma teknolojileri üretir. Bu sayede BT departmanlarını dönüştürmek isteyen kurumlar hibrit bulut seçeneği ile işletmelerini bulut-kökenli uygulamalar ve büyük veri çözümleri ile değiştirecek güvenebilir bir temel elde ederler. Dell EMC hizmetlerini kullanan müşteriler 180 ülkede çekirdekten buluta birçok sektöre yayılmıştır.
 
 
 


  Share  Paylaş
VMware
Hakkında
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture'ın™ yanı sıra veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkân tanımaktadır. 2016 yılında 7,09 milyar dolar gelir elde eden VMware, dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır. www.vmware.com