Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
01.08.2017

Bültene ait dosyalar

Yaz sıcağında ev yapımı dondurmayla serinliyoruz

Sağlıklı beslenmenin önemi ile ilgili farkındalığın artması ve kendi seçtiği malzemeyi belirlediği miktarda kullanabilme isteği, tüketiciyi ev yapımı gıdalara yöneltti. GittiGidiyor'un satış verilerine göre, evde yoğurt, kıyma-sucuk ve dondurma yapma makinelerinin satışları 2014-2017 arası dönemde üç kata varan oranda arttı. Satış artışında yüzde 182 ile dondurma yapma makinesi başı çekerken, bu kategoride en çok tercih edilen ürünlerin ortalama fiyatı 250 TL oldu.
 
Sağlıklı beslenme konusunda farkındalığın artması, tüketicilerin beslenme alışkanlıkları ve alışveriş trendlerine de yansıdı. Türkiye'nin lider e-ticaret sitesi GittiGidiyor'un son üç yılın ilk yarılarını kıyaslayan satış verileri de, tüketicilerde yiyeceklerini katkı maddesiz ve kendi seçtikleri malzemelerle hazırlama isteğinin yükselişe geçtiğini ortaya koydu. Evde dondurma, yoğurt, kıyma-sucuk yapımını sağlayan elektrikli mutfak aletlerinin GittiGidiyor üzerinden gerçekleşen satışı 2014'ten 2017'ye üç kata varan oranlarda artış gösterdi.
 
Satışı en çok artan ürün dondurma yapma makinesi
GittiGidiyor verilerine göre, dondurma yapma makinesi adet bazında yüzde 182 artışla tüketicinin bu kategoride en çok tercih ettiği ürün oldu. Dondurma yapma makinesini sırasıyla son üç yılda yüzde 162 artışla kıyma makinesi ve yüzde 154 artışla yoğurt makinesi izledi.
 
“Anne-babanın tercihi belirleyici oluyor”
GittiGidiyor'un verilerine göre, tüketicilerin dondurma makinesinde en çok tercih ettiği ürünlerin ortalama fiyatı 250 TL, kıyma makinesinde 200 TL oldu. Yoğurt makinesinde ise en çok fiyatları 110-140 TL arasında değişen ürünler ilgi gördü. Konuyla ilgili bilgi veren GittiGidiyor Ticari Direktörü Bülent Elçin, şu değerlendirmeyi yaptı: “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sağlıklı beslenme konusundaki bilinçlenme, mutfakta birtakım değişiklikleri beraberinde getiriyor. İhtiyaçlar çeşitlendikçe, evde yiyecekleri doğal yollarla hazırlamayı kolaylaştıran yoğurt yapma makinesi, dondurma yapma makinesi, kıyma-sucuk makinesi gibi ürünlere de ilgi artıyor. Ebeveynlerin önemli bir kısmı çocuklarının hazır gıda yerine evde yapılmış besinler yemesini çok önemsiyor. Örneğin, dondurma hemen hemen her çocuğun en sevdiği yiyeceklerden biri. Birçok anne-baba artık çocuklarına şeker miktarını azalttıkları, daha çok meyvelerle ve doğal içeriklerle tatlandırarak evde hazırladıkları dondurmayı yedirmek istiyor ve onların tercihi belirleyici oluyor. Tam da bu noktada evlerinde gönül rahatlığıyla kullanabilecekleri dondurma yapma makineleri önemli bir seçenek olarak öne çıkıyor.”

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 16 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaret, yaklaşık 19 milyon kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor1, avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 15 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her 2 saniyede 1 ürünün satıldığı site, 5 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin %64'ünü mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler ve uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com
 
 


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya