Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
28.10.2016

Bültene ait dosyalar

Yaklaşan kış, radyatör ısıtıcılara talebi 13 kat arttırdı
 
“Isıtma, Soğutma Sistemi” kategorisi içerisinde binlerce kombi ve radyatör ısıtıcı modelini tüketicilere sunan GittiGidiyor'un yayınladığı son veriler, yaklaşan kış öncesi tüketicilerin bu ürünlere talebinin çarpıcı şekilde arttığını gösteriyor.
 
Günde yaklaşık 1,5 milyon ziyaretçi sayısı ile Türkiye'de e-ticaretin ev sahibi olan GittiGidiyor'un yayınladığı veriler[1], soğuk havaların evlerdeki demirbaşlarından olan radyatör ısıtıcılara ve kombilere artan ilgiyi ortaya koyuyor.
 
GittiGidiyor'da radyatör ısıtıcı satışları Eylül ayında bir önceki aya göre adet bazında yüzde 1.338'lik, hacim bazında ise yüzde 1.280'lik artış gösterirken kombi satışları ise aynı dönemde, adet bazında yüzde 146, hacim bazında yüzde 160 oranında arttı.
 
Eylül ayında radyatör ısıtıcıların en çok satın alındığı ilk üç il sırasıyla Ankara, Bursa ve İstanbul, kombilerin en çok satıldığı iller ise İstanbul, Bursa ve Ankara oldu.
 
GittiGidiyor'un “Isıtma, Soğutma Sistemi” kategorisi içerisinde kombiler ve radyatör ısıtıcılar dışında soba ve klimalara, vantilatör ve tavan pervanesinden şofben ve termosifonlara kadar onlarca farklı alt kategori içerisinde her bütçeye ve ihtiyaca uygun binlerce ürün bulunuyor.
 
GittiGidiyor üzerinden satışa sunulan yüzlerce markaya ait ısıtma sistemleri için:
http://www.gittigidiyor.com/isitma-sogutma-sistemi
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 15 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında dünyanın e-ticaret devi eBay ile güçlerini birleştirerek sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 38 milyondan fazla ziyaretçi, 15 milyonun üzerinde kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor[1], avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 10 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her 2 saniyede 1 ürünün satıldığı site, 3,7 milyondan fazla indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin yarısını mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler sunan GittiGidiyor, www.gittigidiyor.com/atolye sayfasında ulaşılabilir tasarım ürünlerini tutkunlarıyla buluşturur. Uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com
 
[1] GittiGidiyor 2016/2015 ilk yarı rakamları ve Omniture Sitecatalyst verileri
[1]Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB) Temmuz 2016 sonuçları


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya