Haberler / Western Digital Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
28.02.2018

Bültene ait dosyalar

Western Digital 400 GB kapasiteli dünyanın en hızlı Sandisk UHS-I hafıza kartını duyurdu
 
MWC 2018'de dünyanın en hızlı UHS-I microSDTM kartını tanıtan şirket ayrıca PCIe-etkin SD kart gösterimiyle geleceğin flaş hafıza kartlarını görücüye çıkardı.
 
MOBİL DÜNYA KONGRESİ, BARSELONA – Mobil içerikler ve uygulamalar hızla gelişmeyi sürdürürken, Western Digital Corporation (NASDAQ: WDC) da kullanıcıların daha iyi çekim/paylaşım yapabilmelerini ve cihazlarındaki zengin içerikten daha fazla keyif almalarını sağlamak amacıyla tasarladığı, sektöre yön veren yepyeni mobil çözümleriyle mobil deneyimi dönüştürüyor. Şirket, Mobil Dünya Kongresi'nde dünyanın en hızlı UHS-I flaş hafıza kartı olan  400GB1 SanDisk Extreme® UHS-I microSDXCTM kartını tanıttı. Western Digital ayrıca Çevre Birimleri Bağlantı Veriyolu Ekspres (Peripheral Component Interconnect Express: PCI-e) etkin kartlarla flaş hafıza kartı teknolojisinin geleceğini gözler önüne serdi. Bu teknoloji, veri ve içerik yoğunluklu uygulamaların gelecek versiyonları için gerekli olan performansı sunmak üzere tasarlandı.
 
Kullanım amacı ister bir sanal gerçeklik uygulamasıyla yeni bir dünyayı keşfetmek, ister akıllı telefon veya drone ile 4K çekimler gerçekleştirmek olsun, kullanıcılar en sevdikleri cihazlarında çok daha güçlü mobil flaş hafıza teknolojisine erişme anlamında Western Digital'e güvenebilirler.
 
Şirketin yeni 400GB SanDisk Extreme UHS-I microSD kartı, kullanıcıların yüksek kaliteli içeriklerini her zamankinden daha hızlı bir biçimde taşıyabilmelerini sağlamak üzere tasarlandı. 160MB/S*'lik bu yeni kart, mevcut SanDisk Extreme UHS-I microSD kartlardan yüzde 50 daha hızlı olmasıyla öne çıkıyor. Kart, bu emsalsiz hıza Western Digital'in özel teknolojisi sayesinde ulaşıyor. SanDisk Extreme UHS-I microSD kart ayrıca uygulamaların çarpıcı bir hızla yüklenebilmesini sağlamak için A2 özelliğini de sunacak.
 
Western Digital Müşteri Çözümleri Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jim Welsh, “Kullanıcılar gitgide daha iyiye ulaşan bir mobil deneyim yaşamayı arzuluyor. Biz de onların cihazlarında daha zengin içerik yaratıp bu içeriklerden keyif almalarını sağlamak için 3D NAND teknolojimizle inovasyonun sınırlarını zorluyoruz. Flaş hafıza ve microSD elektroniği alanlarındaki uzmanlığımız, eşsiz bir performansa ulaşmamızı sağlıyor. Yeni SanDisk microSD kartı, Western Digital'in, verinin zenginleşmesine olanak tanıyan daha gelişmiş çözümler sunma konusundaki kararlılığının kanıtıdır” diye konuştu.
 
Western Digital ayrıca PCIe-etkin SD kartlarıyla, flaş hafıza kartlarının geleceğini resmeden yeni bir platformu vitrine çıkarıyor. Yüksek performanslı mobil işlem gücünün gelecekteki gereksinimleri düşünüldüğünde, PCIe teknolojisinin veri dosyalarını bugünkü platformdan çok daha hızlı okuma imkânı sunacağı söylenebilir. Western Digital'in geniş portföyü sayesinde bu teknoloji artık SD kartların performansını artırabiliyor. Western Digital'in bu yepyeni kartlarının sağladığı hız; çok yavaş çekimli video, RAW kesintisiz patlama (burst) modu ve 8K video çekme ve yeniden oynatma gibi yüksek çözünürlüklü içerik uygulamaları için çok önemli bir özellik olarak öne çıkıyor. PCIe genel olarak, tek hatlı PCIe Gen 3.0 standart özelliklerinin 985MB/s'ye kadar olan hıza ulaşma kapasitesini belirten yüksek performanslı veri merkezi sistemlerinde kullanılıyor.
 
Western Digital, Barselona'daki Fira Gran Via Exhibition Center'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi kapsamında Salon 3'teki 3K33 numaralı standında, dünyanın en hızlı UHS-I microSD kartı ve PCIe-erişimli flaş hafıza kartı teknolojisinin yanı sıra mobil cihazlarıyla her zaman bağlantıda kalmayı seven kullanıcılar için tasarlanan yeni Western Digital PC SN720 ve PC SN520 SSDs ürünlerini de sunuyor.
 
Western Digital, verinin sağladığı olanakları kullanarak, kullanıcıların kişisel içeriklerini kaydetmeleri, korumaları, istedikleri anda erişebilmeleri ve dönüştürmeleri için endüstrinin en geniş ürün ve çözüm portföyünü sunuyor. Daha fazla bilgi için web sitelerimizi ziyaret ediniz: WD ve SanDisk.

İlgili Kişi:​
Önder Kalkancı
onderk@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
Western Digital Hakkında
Western Digital, verilerin geliştirilmesi için uygun ortamlar yaratır. Sürekli artan çeşitlilikteki verinin tutulması, muhafaza edilmesi, erişilmesi ve dönüştürülmesi konusunda müşterilerine yardımcı olmak için gereken yeniliği sunar. Bu veriler; gelişmiş veri merkezlerinden mobil algılayıcılara hatta kişisel cihazlara kadar her yerde bulunur; Western Digital'in endüstri lideri çözümleri, veri imkânları sunar.
Western Digital® veri merkezli çözümleri G-Technology ™, HGST, SanDisk®, TegileTM, Upthere ™ ve WD® markaları altında pazarlanmaktadır.
 
MicroSD hafıza kart formatları tüm cihazlara uygun değildir. Daha fazla ayrıntı için cihazınızın üreticisine danışınız.
* 160MB/s'e varan okuma hızı; 90MB/s'e varan yazma hızı. İç testlere dayanarak; performans ana cihaz arayüzüne, kullanım koşullarına ve diğer faktörlere bağlı olarak daha düşük olabilir. MB = 1.000.000 bayt.
1 1GB=1.000.000.000 bayt. Gerçek kullanıcı depolama alanı daha düşüktür.
2 Kaynak: PCI-SIG özellikleri, listelenen 8GT/s bit hızından dönüştürülmüştür. Sonuçlar, ana cihaza, uygulama türüne ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

 


  Share  Paylaş
Western Digital
Hakkında
Western Digital Corporation (NASDAQ: WDC), insanların verileri oluşturmasını, güçlendirmesini, deneyimlemesini ve korumasını sağlayan depolama teknolojileri ve çözümleri geliştiren endüstrinin lider şirketlerindendir. Şirket, sürekli değişen pazar ihtiyaçlarını; müşteri odaklı inovasyon, yüksek verimlilik, esneklik ve hız ile güçlü ve yüksek kalitede depolama çözümlerinden oluşan geniş portföy sunarak karşılamaktadır. Ürünlerimiz HGST, SanDisk ve WD markaları altında OEM’lere, distribütörlere, satıcılara, bulut altyapısı sağlayıcılarına ve tüketicilere sunulmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.hgst.com, www.wd.com ve www.sandisk.com.