Haberler / VMware Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
08.03.2018

Bültene ait dosyalar

VMware'den İletişim Hizmet Sağlayıcılarına Performans, Çeviklik ve Gelir Büyütme Desteği
 
 
Mobile World Congress 2018'de VMware NFV Platformu ve Yeni Bulut Bazlı Hizmetleriyle Telekom Şirketlerinin Çevik Bulut Sağlayıcılarına Nasıl Dönüştüğünü Sergiliyor. VMware, İletişim Hizmet Sağlayıcılarının Yüksek Performanslı, Çevik ve Açık Telco Dağıtılmış Bulutları Yaratmasına ve Bunlardan Gelir Elde Etmesine Yardımcı Oluyor.

 
Bu hafta Mobile World Congress 2018'de VMware Inc. (NYSE: VMW) iletişim hizmetleri sağlayıcılarının (CSP) çevik bulut sağlayıcılarına dönüşmelerine yardımcı olarak yeni gelir kanalları oluşturma, yeni sektör fırsatları açma, maliyetleri düşürme ve toplam müşteri memnuniyetini artırma imkânı sağlıyor. VMware, kapsamlı gerçek dünya örneklemeleriyle iletişim hizmet sağlayıcılarının VMware'ın büyüyen Telekom şirket yazılımını ve Bulut Hizmetleri portföyünü nasıl kullanıp bundan gelir elde edebildiklerini sergiledi.
 
VMware Telco NFV Çözümleri Başkan Yardımcısı Gabriele Di Piazza yaptığı değerlendirmelerde “İletişim hizmet sağlayıcıları, bulut merkezli sanallaştırılmış altyapıyla çevik, otomatikleştirilmiş ve güvenli hizmet ulaştırma modeline, yani Telco Dağıtık Bulutu'na geçiş yapmaları gerekiyor. Böylece iletişim hizmet sağlayıcıları istikrarlı bir altyapı ve operasyon avantajından faydalanabiliyorlar. VMware bütün telekom şirketlerinin özel üretim, bulutta yer alan ve hizmet olarak yazılım uygulamalarına ve hizmetlerine en uygun altyapıyı sağlıyor. Bunun yanı sıra iletişim hizmet sağlayıcılarına bu uygulamaları Telco Dağıtık Bulutu'nda yer alan son noktalara güvenli bir şekilde ulaştırma imkânı da tanıyor. Bunların arasında özel bulut, genel bulut, şubeler, sınırda yer alan mikro veri merkezleri, ağ geçidi ve son kullanıcı yer alıyor.
 
İletişim Hizmet Sağlayıcıları için Sanallaştırmanın Gerçek Dünya Uygulamaları
İletişim hizmet sağlayıcıları VMware'ın çözümlerini ağ modernleştirme, 5G imkânı sağlama ve bulut dönüşümünün temeli olarak benimsiyor. Mobile World Congress'te VMware'ın gösterdiği gerçek dünyada Telco kullanımına verdiği destekleri arasında aşağıdakiler yer alıyor:
 
  • Çok Erişimli Sınır Bilişim (MEC)/Sınır Bulut: VMware'ın çok erişimli sınır bilişim mimari uygulaması, iletişim hizmet sağlayıcılarına sabit ve mobil çoklu düşük gecikme kullanım durumlarını desteklemesi için paylaşımlı altyapı platformu veriyor. Çok erişimli sınır bilişim mimarisi, çekirdek ve sınır veri merkezleri boyunca hizmet üretimi, otomasyon ve ulaştırma imkânı sağlıyor. VMware'ın gösterimi, sanal makine ve konteyner temelli sanal ağ fonksiyonlarının (VNF) yanı sıra tam işlemsel görünürlük ve analiz sağlayan kapsamlı 2.Gün İşlemlerinde VMware vCloud NFV platformunun dağıtılmış ve çoklu veri merkezi mimarisinde tam otomasyonun ve dağıtık LTE üzerinde ses (VoLTE) ile istek üzerine video gibi hizmetlerin birbiriyle uyumunun altını çiziyor. VMware, Affirmed Networks vEPC ve Metaswitch vIMS ile bu çalışma için iş ortaklığı oluşturdu.
 
  • Hibrit Telekom Şirketleri Bulutu: Vodafone ile iş ortaklığı oluşturan VMware, iletişim hizmet sağlayıcılarının çekirdek ağ hizmetlerini ve uygulamalarını, hibrit Telekom şirketi bulut ortamına nasıl genişletebileceğini gösterdi. Bu genişletmenin gerçekleşmesi için kullanılacak araçlar arasında kusursuz genişletme uygulamaları (nesnelerin interneti), çekirdek ağ hizmetleri (EPC) ve özel çekirdek veri ağından AWS'de yer alan VMware Bulutundaki genel bulut altyapısına bağlanırlık yer alıyor. Böylece iş devamlılığı ve yük devretme koruması güçlendirilerek hizmet aksaması en aza indiriliyor. Vodafone ve VMware, taşma senaryoları için isteğe göre altyapı kapasitesi oluşturulmasını sergiledi. Bu taşma senaryoları arasında trafik patlaması, çekirdek veri ağı ve bir genel bulut içinde yer alan çoklu dağıtık bulut ortamları arasında sanal ağ fonksiyonlarına ait iş yüklerinin otomatik geçişi bulunuyor. Ayrıca küresel ağ topolojisinin analizi ve gözlemi tek bir ekrandan gerçekleştirilebiliyor.
 
  • Nesnelerin İnterneti/Akıllı Şehirler: Globetouch, Affirmed Networks ve Nightingale Security ile iş ortaklığına sahip VMware, fiziksel yerleşke güvenliği, HD video gözetimi ve acil müdahale hizmetlerinin yer aldığı gerçek zamanlı akıllı drone uçuş hizmetlerinin gösterimini yaptı. İletişim hizmet sağlayıcıları için uzaktan drone görevlerinin desteklenmesi, ultra yüksek bant genişliği, minimal gecikme süresi gereklilikleri, kritik görev hizmetlerinin önceliklendirilmesi ve en yüksek seviyede hizmet kalitesi gerektiren ağ temeli hizmetlerin ulaştırılması için var olan gerekliliklerin altını çiziyor.  VMware ve ortakları, hizmetler için gerekli kaynakların önceliğini ve garantisini sağlayan ağ dilimlemenin yanı sıra gerçek zamanlı görünürlük ve çoklu dağıtık ağlar arasında yönetimi de örnekledi. . Daha fazlası için “The Smartest Eye in the Sky at Mobile World Congress 2018”‘i okuyabilirsiniz.
 
 
  • NFVI İşlemler Yönetimi ve Hizmet Güvencesi: Telco Dağıtılmış Bulut ortamında işlem maliyetlerini düşürmeye ve gelişmiş çözüm bulmaya odaklanan VMware, hizmete alma, hizmet profil tanımı, kilit performans göstergelerii (KPI) ve gösterge tablosu yapılandırması gibi 0. Gün aktiviteleri; hizmet sağlığı ve performansı yönetimi, kapasite planlaması ve iyileştirmesi, sıralı kayıt yığını ve kuralsızlık tespiti gibi 1.Gün aktiviteleri; tahmini bakım, iş yükü geçişi, kapalı döngü iyileştirmesi ve öneri gibi 2.Gün aktiviteleri için gelişmiş işlemleri gösterdi. Daha fazlası için “Considering a 5G-Ready Telco Cloud? Don't let Intelligent Operations be an afterthought” yazısını okuyabilirsiniz.
 
 
İlgili Kişi:
Nevra Çankaya
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
nevrac@marjinal.com.tr
 
 
VMware Hakkında
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture™'ın yanı sıra veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkân tanımaktadır. 2016 yılında 7,09 milyar dolar gelir elde eden VMware, dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır.

 
 


  Share  Paylaş
VMware
Hakkında
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture'ın™ yanı sıra veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkân tanımaktadır. 2016 yılında 7,09 milyar dolar gelir elde eden VMware, dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır. www.vmware.com