Haberler / VMware Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
21.11.2016

Bültene ait dosyalar

VMware sanal işlemci bilgi işlem yazılımı alanında IDC MarketScape lideri oldu
 
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında dünya lideri VMware “IDC MarketScape: Dünya Genelinde Son Kullanıcı Bilişim Yazılımı 2016 Tedarikçi Değerlendirmesi” (Kasım 2016) kategorisinde lider firma olarak konumlandırıldı.  Raporda 8 tedarikçi stratejiden yeteneğe kadar geniş bir yelpazede değerlendirildi. VMware, arka arkaya iki yıl, sanal masaüstüler ve uygulamalar alanında kurumsal stratejiler ve çözüm stratejileri ve yeteneklerini içeren en eksiksiz çözümü sunan şirket seçildi. Bu başarının ardında VMware Horizon® 7, Horizon AirTM, Horizon FLEXTM ve VMware App VolumesTM gibi ürün ve hizmetleri içeren VMware Horizon® çözüm ve hizmet portföyü  yer alıyor.
 
IDC MarketScape raporuna göre, VMware'in VCC çözümlerini seçme nedenlerini anlatan müşteriler ilk iki sıraya, rekabetçi fiyat/fırsat konusunu ve VMware ürünlerinin daha güçlü yeteneklere sahip olmasını koyuyor. Şirketin muadillerine kıyasla referans verilme algısına bakıldığında ise VMware'in 9 alanın tümünde ortalamanın üstünde puanlarla değerlendirildiği görülüyor.
 
Konu hakkında konuşan VMware “Son Kullanıcı Bilişim” ürün grubundan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdür Sumit Dhawan, VMware'in uygulama ve masaüstü sanallaştırma pazarının lideri olduğunu söyleyerek şunları ekledi: “VMware'in arka arkaya iki yıl, sanal masaüstüler ve uygulamalar alanında kurumsal stratejiler ve çözüm stratejileri ve yeteneklerini içeren en eksiksiz çözümü sunan şirket seçilmesi,  şirketimizin müşterilerin yaşadığı güçlüklere nitelikli çözümler getirmeyi ve inovatif ürünler geliştirmeyi odağına aldığının göstergesidir. Bu başarı, VMware Son Kullanıcı Bilişim biriminde bu konu özelinde çalışan ekip ve o ekibin dinamik ruhu sayesinde gerçekleşmiştir. İşletmelerin dijital kurumlara dönüşmeyi sürdürdüğü bu süreçte VMware Horizon gibi endüstri lideri bir çözüm onların hep yanında olacaktır. Kolay kullanımı ve kurumsal güvenilirliğiyle VMware Horizon, işletmelerin masaüstü ve uygulama teslimat ve yönetim sürecini modernleştirerek mobil işgüçlerine verim katıyor.”
 
İlgili Kişi:      
Nevra Çankaya
Marjinal Porter Novelli                 
0212 219 29 71
nevrac@marjinal.com.tr

VMware hakkında
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture™'ın yanı sıra veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkân tanımaktadır. 2015 yılında 6,6 milyar Amerikan Doları gelir elde eden VMware dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır. www.vmware.com.
 
 
 
 


  Share  Paylaş
VMware
Hakkında
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture'ın™ yanı sıra veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkân tanımaktadır. 2016 yılında 7,09 milyar dolar gelir elde eden VMware, dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır. www.vmware.com