Haberler / VMware Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
16.11.2016

Bültene ait dosyalar

VMware Ready küresel ekosistemi büyütüyor!
 

Kuzey Amerika, EMEA ve Asya Pasifik'ten A10 Networks, Fortinet, Riverbed, UANGEL, Viptela ve ZTE gibi şirketlerle işbirliğine giren VMware,  NFV sertifikalı çözümler çerçevesinde VMware Ready küresel ekosistemini genişletiyor.
 
 
VMware bugün, Network İşlev Sanallaştırma (NFV) kapsamında, şirketin büyüyen VMware Ready™ ekosisteminin A10 Networks, Fortinet, Riverbed, UANGEL, Viptela ve ZTE gibi yeni sertifikalı çözümlerle daha da genişlediğini duyurdu. Böylece VMware'in şu anda dünyanın 19 farklı bölgesinden, sertifikalı 22 Sanal Network İşlev sağlayıcısı bulunuyor. VMware'in giderek büyüyen NFV ortakları, küresel iletişim hizmeti sağlayıcılarının NFV'yi benimseyip kullanarak operasyon ve hizmet portföylerini hız ve güven içinde dönüştürmelerine yardımcı oluyor.
 
NFV sertifikalı çözümlerin tamamına VMware Solution Exchange (VSX) adresinden ulaşılabiliyor. “VMware Ready for NFV”, ortakların sanal ağ işlevlerini (VFN'lerini) iki temel VMware NFV bileşeni ile karşılıklı işlerlik açısından sertifikalandırmalarını sağlıyor: “NFV Infrastructure (NFVI)” ve “a Virtualized Infrastructure Manager (VIM)”.
 
VMware Ready programı, bu ortaklarımızın ürün ve çözümlerinin VMware tarafından en yüksek seviyede onaylanacağına işaret ediyor; bu onay müşteri güvenini artırıyor ve bulutta lider şirketlerin işbirliği içine girebilecekleri yeni fırsatlar yaratıyor.
 
  • A10 Networks vThunder ADC ve GCN Ürünleri: Yüksek performanslı, yeni nesil uygulama teslim kontrolcüleri olan A10 Networks® Thunder® ADC ürün ailesi, müşterilerin uygulamalarının kolay ulaşılabilir, hızlı ve emniyetli olmalarını sağlar. Thunder ADC, tek bir sunucuda 220 Gbps verim veya küme içersinde 1.7 Tbps verim sunar. A10 Networks Thunder CGN ürün ailesi   yüksek performans, son derece şeffaf adres ve protool çevirisi sağlayarak, hizmet tedarikçilerinin IPv4 ağ bağlantılarının genişletebilmelerini ve aynı zamanda IPv6 geçişini mümkün kılar.
 
  • Fortinet FortiGate-VM: Fortinet'in Security Fabric ürünü, sanallaştırılmış ve bulut ortamlarından pazar lideri güvenlik çözümleri sunar. FortiGate Enterprise Firewall sanal çözümleri, kendini kanıtlamış, ölçeklenebilir güvenlikle birlikte VNF temelli paketlerde benzersiz yatırım dönüş hızı, hızlı provizyon, doğu-batı trafik açıklığı ve sınırsız ölçeklenebilirlik gibi pek çok esneklik ve avantaj sağlar.
    Sanal Kurulumlar için SteelHead CX: Sanal kurulumlarda Riverbed® SteelHead™ CX,optimizasyon ve performansı, VMware vSphere-tabanlı NFV ortamlarına getirir. Fiziksel bulut ve mobil kurulumlara yön veren aynı SteelHead optimizasyon sistemi üzerine kurulan SteelHead CX for Virtual,  herhangi bir fiziksel gereksinim olmaksızın bant genişliğini düşürerek uygulama performansını hızlandırır.
 
  • UANGEL Sanallaştırılmış Hizmet Kontrol Noktası (vSCP): UANGEL vSCP, geleneksel ve yeni nesil IN (Intelligent Network-Akıllı Ağ) hizmetleri sunan ve  ses, SMS, network veya roaming gibi her abonelik türünde veri ve katma değerli hizmetler  dahil olmak üzere her seans türü ve etkinlikte başarılı operasyon sağlayan ileri düzey IN hizmetleri çözümüdür. UANGEL vSCP her ağ tipini (kablo ağı, kablosuz ve kablo), birçok ağ profilini (IMS, GSM/UMTS, CDMA, vb) ve ağ gelişimlerini (GPRS, EDGE, UMTS, CDMA 1X, vb.) destekler.
 
  • Viptela SD-WAN Çözümü: Viptela SD-WAN çözümü, Geniş Alan Ağında uçtan uca güvenli ağ sanallaştırma sunarken, enterprise seviyede “routing”, emniyet, merkezileştirilmiş politika ve orkestrasyon yetenekleri sağlar. Iaas ve Saas'a  bulut geçişleri yaparken karşılaşılabilecek sorunları ortadan kaldıran sağlam bir güvenlik temeline sahiptir.
 
  • ZTE vEPC: ZTE vEPC çözümü, ZTE'nin sanallaştırılmış temel network (vCN) mimarisi üzerine kurulu. Bu çözüm 2G/3G/4G/5G gibi ana ağlarda düşük kuplaj ve sade tasarımıyla yeni bir taşıyıcı sınıf deneyimi, yönetim kolaylığı ve entegrasyon kolaylığı sunar. ZTE vEPC; 3GPP PCC mimarisi, dinamik dolum ve politika kontrolü ve Qos yönetimini temel alarak iyleştirilmiş trafik yönetimi sağlar.
 
VMware'de Telco NFV Grup, çözümlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Gabriele Di Piazza şöyle diyor: “VMware, sertifikalı NFV ortaklarından oluşan geniş bir ekosistem sunuyor. Müşterilerimizin birinci sınıf ve sanal network işlevlerine dayalı yeni hizmetler kurabilmeleri için gerçek bir pazar yaratıyoruz. VMware, NFV teknoloji yapıları olan NFVI, VIM, VNFs ve Orkestrasyonu konusunda açıklık ve seçim şansı sağlıyor, kapsamımızı mobil, kablo hatları, SD-WAN GiLAN, hatta güvenliği de içine alacak şekilde genişletiyoruz. Buna ilaveten, network hizmetlerinde ve telko BT bulut ortamlarında ortak operasyon ortamları sunan Cross-Cloud Architecture™, VMware'in dijital telko dönüşümünde aranan ortak olmasını sağlıyor.”
 
VMware vCloud NFV, NFV düzenlemelerinin hızlanması için gereken ana sanallaştırma ve yönetim bileşenlerini bir araya getiriyor. VMware vCloud NFV, şifreleme hizmeti sağlayıcılarının (CSP), bulut evriminin tüm aşamalarında her türlü uygulamayı destekleyen, bütünleşik, çok-tedarikçili ve çok-işlevli  bir NFV platformu kurmalarını sağlıyor. Platform,  BT Network ve Operasyon bölümlerinin mevcut yeteneklerini VMware sanallaştırma sayesinde daha da artırmalarının yanı sıra telko bulutlarındaki yönetimin daha iyi işlemesini ve daha hızlı, daha sorunsuz bir uygulama olanağı veriyor.
 
Konuyla ilgili ilave kaynaklara aşağıdaki adreslerden ulaşılabiliyor:  İlgili Kişi:      
Nevra Çankaya
Marjinal Porter Novelli                 
0212 219 29 71
nevrac@marjinal.com.tr
 
VMware hakkında
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture™'ın yanı sıra veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkân tanımaktadır. 2015 yılında 6,6 milyar Amerikan Doları gelir elde eden VMware dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır. www.vmware.com.
 


  Share  Paylaş
VMware
Hakkında
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture'ın™ yanı sıra veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkân tanımaktadır. 2016 yılında 7,09 milyar dolar gelir elde eden VMware, dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır. www.vmware.com