Haberler / VMware Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
21.10.2016

Bültene ait dosyalar

VMware, Photon platformunda Kubernetes'i bir servis olarak sunacak

Kullanımı kolay bulut yerlisi platforma, modern ve konteyner tabanlı iş yüklerine yönelik ağ sanallaştırma ve hiper bütünleşik depolama servisleri eklendi.
 
VMware, Inc. (NYSE: VMW) bugünkü VMworld® 2016 Europe etkinliğinde, VMware Photon™ platformuna dahili Kubernetes desteğinin eklendiğini duyurdu. Bu yenilikle birlikte BT operasyon ekipleri Kubernetes'i, geliştirme ekiplerine bir servis olarak sunabilecek.
VMware Photon platformu VMware NSX® destekli ağ ve  VMware Virtual SAN™ destekli deplama servisleri de sunacak. Bu yeni servislerin eklenmesiyle birlikte Photon platformu, üretimde modern, konteynerlenmiş uygulamaların VMware desteğiyle kullanımına yönelik, uçtan uca bulut yerlisi bir altyapı sağlıyor.
Kurumlar, yenilikçi müşteri deneyimleri sunulmasına olanak tanıyan yazılım uygulamaları ve servisleriyle farklılaşma yoluna gidiyor. Geliştiriciler, uygulama geliştirme süreçlerini kısaltmak için bulut yerlisi uygulama metodolojilerini, mimarilerini ve teknolojilerini kullanıyorlar. VMware Photon platformu, bundan böyle Kubernetes gibi modern uygulamaların oluşturulması ve kullanımına yönelik servislere erişimi müşterilerin veri merkezlerinde talep üzerine bir servis olarak sunacak. Kapsamlı Photon platformu, BT altyapı konfigürasyonunu otomatikleştirerek kurumların özgün bir çözüm oluşturmaya yönelik tasarım, işletim ve destek süreçlerinin aksine geliştirme çabalarına odaklanmalarına imkân tanıyor.

VMware Bulut Yerlisi Uygulamalar İş Ünitesi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Paul Fazzone, Photon platformundaki yeniliklerle ilgili şu görüşü paylaşıyor: “VMware Photon platformu, BT ekiplerine günümüzün önde gelen kurumlarının talep ettiği altyapı otomasyonu ile birlikte geliştirme ekiplerinin ihtiyaç duyduğu güvenli ve modern servisleri sunarak ileriye dönük önemli bir adım atıyor. Sektörün lider arakatmanı, ağ sanallaştırması ve hiper bütünleşik çözümlerini temel alan VMware Photon platformu, müşterilere yazılım çözümlerini piyasaya daha hızlı sunmaya yönelik benzersiz bir kurumsal hız ve çeviklik kazandırıyor.”
 
VMware hakkında
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture™'ın yanı sıra veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkân tanımaktadır. 2015 yılında 6,6 milyar Amerikan Doları gelir elde eden VMware dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır. www.vmware.com.

 


  Share  Paylaş
VMware
Hakkında
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture'ın™ yanı sıra veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkân tanımaktadır. 2016 yılında 7,09 milyar dolar gelir elde eden VMware, dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır. www.vmware.com