Haberler / VMware Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
07.03.2018

Bültene ait dosyalar

VMware Nesnelerin İnterneti Stratejisini Yeni Sınır Bilişim Çözümleriyle Genişletiyor

 
VMware, Axis Communications ve Wipro Limited ile birlikte çalışarak Akıllı Gözetim ve Varlık Yönetimi gibi Nesnelerin İnternetiyle ilgili Özel Kullanım Durumlarına Değiniyor.
 
Bugün Mobile World Congress'te VMware Inc. (NYSW: VMW), nesnelerin interneti (IoT) stratejisinin varlık yönetimi ve akıllı gözetim gibi belirli kullanım durumları için sunulan sınır bilişim çözümlerine odaklanacak yeni bölümünü görücüye çıkardı. VMware vSAN hiper bütünleşik altyapı (HCI) yazılımı, VMware vSphere ve VMware Pulse Nesnelerin İnterneti Merkezi gibi özellikleri içine alan bu sınır çözümleri Axis Communications, Wipro Limited ve daha birçok sektör öncüsü iş ortaklarıyla birlikte geliştirilecek.
 
VMware sınırda yer alan benzersiz gereklilikleri ve ortamları görerek aşağıdaki gibi kullanım durumlarına özel çözümler sunuyor:
  • Petrol kuyusu optimizasyonu, kamu hizmet şebekeleri gibi endüstriyel ve uzaktan nesnelerin interneti kullanım durumları ve nesnelerin sağlamlaştırılmış, farklı, açık havada ve çoğunlukla uzak konumlarda bulunduğu ve istikrarsız ağ ve güce sahip akıllı şehir kullanım durumları;
  • Kapalı ağlarla ve sağlamlaştırılmış kapalı mekân ortamlarının desteğiyle çalışan fabrikalar ve binalar,
  • Benzersiz alan ve güç gereklilikleriyle çalışan ve birçok mağazanın koordine edildiği şubeler ve mağaza depoları.
 
Nesnelerin İnterneti bugünün merkezleştirilmiş veri merkezi / bulut modelinde yeni bir evre anlamına geliyor. Uygun maliyetli yeni bir sınır altyapısının, çekirdek veri merkezinden veya genel buluttan bant genişliği ile ayrılmış milyonlarca, belki milyarlarca nesnelerin interneti son noktalarından gelen veri girişlerini işlemesi gerekiyor. Sınırda bir BT uzmanı olmayacağından bu yeni altyapı, basit bir şekilde yönetilebilir olması, sınır yüklemelerinin hacmi fazla olduğu göz önüne alındığında uygun maliyetli olması ve sınır yüklemeleri zamanla arttığı için ölçeklendirmeye izin vermesi gerekiyor.
 
Gartner'a göre “2022'ye kadar dijital kurum projelerinin bir sonucu olarak kurumların oluşturduğu verilerin yüzde 75'i geleneksel, merkezi veri merkezleri ve bulutun dışında üretilecek. Bu rakam günümüzde yüzde 10'un altında”.[1] Yerel analizciler veri gizliliği ve uyumluluğu gerekliliklerini sağlarken daha hızlı cevap verme süresi, düşürülmüş depolama maliyeti ve bant genişliğinin en uygun kullanımını sunuyor.
 
VMware Sınıra Hiper Bütünleşik Altyapı Çözümleri Sunuyor
Hiper Bütünleşik Altyapı ve VMware Pulse Nesnelerin İnterneti Merkezi, fiziksel ve dijital dünyalar arasında köprü oluşturan sensör verilerini işlemek ve güvence altında tutmak için en uygun çözümler olarak dikkat çekiyor. VMware, müşterilerinin nesnelerin interneti girişimlerini hızlandırması ve yatırım getirisinin daha hızlı gerçekleşmesi için kolayca yönetilebilme, ölçeklendirilebilme ve güncellenebilme özelliklerine sahip daha verimli ve güvenli nesnelerin interneti altyapısı sağlamak için çalışıyor. Öncü hiper bütünleşik çözümlerinden esinlenilen bu sınır çözümleri, nesnelerin interneti girişimlerinin desteğiyle gerçek zamanlı analiz özelliği sunarak müşterilere sektör liderleriyle birlikte üçüncü taraf kurumsal analiz başlangıç kitlerini lisanslama seçeneği sunuyor. Böylece içeriklerin analitiğiyle kurumsal tercihlerin yapılmasında yardımcı oluyor.
 
VMware kullanım durum ihtiyacına, ortama ve istenilen sağlamlık yeteneğine göre sınır altyapısı için geniş yelpazede sunucu donanımı ve ağ geçidi çözümleri sunuyor. Bu yeni çözümlerin içinde sınır sistemlerinin/ağ geçitlerinin ve sensörler gibi bağlı cihazların yönetimi, gözetimi ve güvenliği için VMware Pulse Nesnelerin İnterneti Merkezi'yle birlikte sınır boyunca bilişim ve depolama altyapısıyla uygulamaları desteklemek için uygun yönetim ve güvenlik çözümleri yer alıyor.
 
VMware, Axiss Communications ve Dell EMC ile Akıllı Gözetim Çözümleri için Birlikte Çalışıyor
VMware ve Axis Communications, gözetim sektörü için bir nesnelerin interneti çözümünde birlikte çalışıyor. Çözümde Axis Communications'ın en gelişmiş gözetim yeteneklerini barındıracak. Bu yetenekler arasında mülkü, mağazayı ve çalışanları korumak için hizmete alınabilecek IP kameraları, 4G/LTE yönelticisi bulunuyor. VMware Pulse Nesnelerin İnterneti Merkezi'yle müşteriler Axis Communications kameralarını ve yönlendiricilerini yöneteceği, gözleyeceği ve koruyacağı bir yönteme sahip olacak. Öncelikli olarak bu çözüm seçkin Dell EMC sunucularında kullanılabilir olacak ve Dell Sınır Ağ Geçidi seçeneğine sahip olacak. Ek olarak, VMware güvenliği ve müşteri deneyimini en üst seviyeye çıkarmak için gözetimin kullanılacağı geleceğin modern bankasını geliştirmek için mali hizmet kuruluşlarıyla da iletişim içerisinde.
 
VMware, Dell Technologies ve Wipro Limited Üreticiler ve Varlık Yönetim Hizmetleri için Nesnelerin İnternet Çözümünde Bir Araya Geldi
VMware ve küresel bilgi teknolojisinin öncüsü olan danışmanlık ve kurumsal işlem hizmetleri şirketi Wipro Limited, üreticilere tamamlanmış sınırdan buluta nesnelerin interneti çözümü sunmak için birlikte çalışıyor. Makinelerin ve mağaza katındaki diğer varlıkların iyileştirilmiş verimlilik ve üretkenlik faydaları, üreticilere yapılan ödemelerde gözle görülür katkılarda bulunma potansiyeline sahip. Wipro'nun Looking Glass (ekran) yönetim platformu ve hizmet yeteneklerinin de dahil olduğu nesnelerin interneti hizmetlerini içeren çözüm, yerinde veya bulutta bulunan birçok nesnelerin interneti platformunu birleştirecek. Müşteriler, nesnelerin interneti ortamlarını veri merkezlerine bağlayarak daha derin analizlerden ve öğrenen makinelerden faydalanacak. Wipro aynı zamanda VMware'ın nesnelerin interneti sınır çözümlerinin kurulumunu ve yönetimini sunan ilk sistem entegratörü olacak.
 
Üreticiler Wipro'nun nesnelerin interneti platformunu ve analiz kapasitelerini, üretim katındaki cihaz ve ekipmanlarda gerçek zamanlı veri işleme ve tahmini arıza analizi için kullanabiliyor. VMware Pulse Nesnelerin İnterneti Merkezi, sınır altyapısıyla birlikte tesislerdeki varlık ve verilerin yönetilmesine, gözlenmesine ve korunmasına yardımcı oluyor. Wipro'nun tamamlanmış nesnelerin interneti platformu ve analiz kapasitelerini VMware'ın Pulse Nesnelerin İnterneti Merkezi'yle birleştirince müşteriler bütün ve kusursuz çözüme erişim elde ediyor.

 
VMware Hakkında
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture™'ın yanı sıra veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkân tanımaktadır. 2016 yılında 7,09 milyar dolar gelir elde eden VMware, dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır.

İlgili Kişi:
Nevra Çankaya
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
nevrac@marjinal.com.tr

 
 
  1. [1] Gartner, Technology Insight: Edge Computing in Support of the Internet of Things, Santhosh Rao, Bob Gill, 13 July 2017
 


  Share  Paylaş
VMware
Hakkında
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture'ın™ yanı sıra veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkân tanımaktadır. 2016 yılında 7,09 milyar dolar gelir elde eden VMware, dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır. www.vmware.com