Haberler / VMware Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
28.10.2016

Bültene ait dosyalar

VMware Industrial Internet Consortium'un yönlendirme komitesinde Dell ve Dell EMC'nin üyelik statüsüne katıldı
 
Şirketler Endüstriyel Nesnelerin İnterneti kavramında inovasyon için öncü roller üstlenecekler
 
VMware, Inc. (NYSE: VMW),  Endüstriyel Nesnelerin İnternetine (IIoT) yönelik mimari çerçeveler oluşturmaya odaklı, kâr amacı gütmeyen uluslararası konsorsiyum Industrial Internet Consirtium'a (IIC) katıldığını duyurdu. VMware, IIC'ye halihazırda Dell ve Dell EMC'nin de üyesi bulunduğu yönlendirme komitesi aracılığıyla, oy verme hakkına sahip üye statüsüyle katılacak.
VMware, Dell ve Dell EMC hep birlikte komitede üç yıl boyunca görev yapma taahhüdünde bulunarak Nesnelerin İnterneti (IoT) alanında standartlar ve inovasyonları düzenleme boyutunda IBM, SAP, General Electric, Fujitsu, Intel, The MITRE Corporation, RTI ve Schneider Electric'in yanındaki yerlerini aldılar. VMware, yönlendirme komitesinin bir üyesi olarak Dell ve Dell EMC ile birlikte Nesnelerin İnterneti standartları konusunda kuruma rehberlik edecek ve gerek IIC'ye gerekse hızla genişleyen Nesnelerin İnterneti dünyasına en yüksek katkıyı sunabilme adına test ortamlarına katılacak.
VMware IoT CIO'su ve Genel Müdürü Bask Iyer, konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Bu gelişme, VMware'in Nesnelerin İnterneti dünyasına bağlılığının somut bir adımıdır. IoT teknolojisini ileri götürmeye ve standartlarını belirlemeye destek olmak kritik öneme sahiptir. Bu önemli çalışmayı yönlendirme adına IIC yönlendirme komitesine katılmaktan ve Nesnelerin İnternetinin Endüstriyel kullanımında yeniliklerin öncüsü olmaktan mutluluk duyuyoruz.”
Dell IoT Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Andy Rhodes ise şunları söylüyor: “IIC yönlendirme komitesine katılmak, kritik öneme sahip bu teknolojinin ilerlemesine yönelik çalışmalarımızdaki çok önemli bir adım olmanın yanı sıra Endüstriyel Nesnelerin İnternetine yönelik mimariler ve standartları düzenleyen bu saygın kuruma olan bağlılığımızı da sergiliyor. Diğer değerli üyelerle birlikte gerçek anlamda bağlantılı bir dünyaya giden yolu açmak için çalışacağımız için çok heyecanlıyız.”
Kurumlar Endüstriyel Nesnelerin İnterneti kavramını organizasyonlarına ve hizmetlerine entegre etmenin yollarını ararken, Endüstriyel Nesnelerin İnterneti kavramının kurumsal seviye ve ölçeğe uyarlanabilmesi için önemli değişikliklerin yapılması gerekiyor. Mevcut durumda IIoT'yi sürükleyen öncelikli unsur işin operasyon tarafı oluyor. Yaklaşım pilot projelerden kurumsal seviyede üretime kaydığında BT'nin sürece dahil olması verimli yönetim ve güvenlik açısından bir şart haline geliyor.
VMware, Dell ve Dell EMC çözümleri bu kaygıları gidermek ve BT'nin kurumlara iş sürekliliğini sağlayacak yeterlilikte altyapı sunarken IIoT'nin bu yeni bağlantılı nesneler çapında yönetimini ve işlemesini kolaylaştıracak operasyonel teknolojileri de etkinleştiriyor. 
 
 
VMware hakkında
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture™'ın yanı sıra veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkân tanımaktadır. 2015 yılında 6,6 milyar Amerikan Doları gelir elde eden VMware dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır. www.vmware.com.
 
Dell EMC hakkında
Dell EMC, Dell Technologies'in bir parçası olarak, kurumların endüstri lideri yakınsanmış altyapılar, sunucular, depolar ve veri koruma teknolojileri kullanarak veri merkezlerini modernleştirmesine, otomatikleştirmesine ve dönüştürmesine olanak tanır.  Bu da kurumların hibrit bulut oluşturarak BT'lerini dönüştürmeleri ve bulut yerel uygulamalar ve büyük veri çözümleri oluşturarak işlerini dönüştürmeleri için güvenilir bir temel sağlar.  Dell EMC, uçtan çekirdeğe ve buluta kadar uzanan endüstrinin en kapsamlı ve yenilikçi portföyü ile 180 ülkede Fortune 500'ün %98'i dahil pek çok müşteriye hizmet verir.
 
 
 


  Share  Paylaş
VMware
Hakkında
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture'ın™ yanı sıra veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkân tanımaktadır. 2016 yılında 7,09 milyar dolar gelir elde eden VMware, dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır. www.vmware.com