Haberler / VMware Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
07.03.2018

Bültene ait dosyalar

VMware İletişim Hizmeti Sağlayıcılarının 5G'ye Yönelmesini Sağlıyor
 
VMware müşterilerinin modernleşmesine, dönüşmesine ve işlerini büyütmesine yardımcı oluyor. Genişleyen Portföy, Yeni Gelir Akışı ve Sektör Fırsatları Oluştururken Maliyeti Düşürüyor ve Müşteri Memnuniyetini Artırıyor
 
Mobile World Congress 2018'de VMware Inc. (NYSE: VMW) şirketin hizmet portföyünü sergiledi. Bu hizmetler iletişim hizmeti sağlayıcılarının (CSP) başarı için kritik öneme sahip yeni hizmetleri hızlıca üretilip piyasaya sürmelerini sağlayacak ve çok yakında erişilebilecek olan 5G dünyası için hazırlanmalarına yardımcı oluyor. VMware ile müşteriler yeni gelir kanalları oluştururken maliyetlerini düşürebiliyor ve müşterinin memnuniyetiyle bağlılığı artırabiliyor.
 
İletişim hizmet sağlayıcıları yüksek müşteri beklentileri, birbirinden farksız ses ve veri hizmetleri, kullanıcı başına gelirin (ARPU) düşmesi,  altyapı maliyetleri ve rekabet artışı ile yüzleşiyor. VMware ile çalışan müşteriler, LTE üzerinde ses (VoLTE), IP Multimedya Alt Sistemi (IMS) ve evrimleşmiş paket çekirdeği (EPC) gibi var olan hizmetlerin sanallaştırılmış modellerinin verimli dağıtımını destekleyen ağ sanallaştırma fonksiyonlarıyla ağ dönüşümünü ve modernleştirmesini hızlandırıyor. İletişim hizmet sağlayıcıları yazılım tanımlı geniş alan ağları (SD-WAN), bulut taşıma, çalışma alanı yönetimi ve nesnelerin interneti (IoT) hizmetleri gibi yeni hizmet fırsatlarına kendilerini hazırlayabiliyorlar.
 
VMware'daki Telco Group'un Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Shekar Ayyar konuyla ilgili “İletişim hizmeti sağlayıcıları bugün ve gelecekteki 5G ortamında yardımcı olması için mutlaka yeni ve farklılaşmış hizmetleri talep üzerine çalışma modeliyle daha hızlı bir şekilde teslim etmeli. Bu da bulut merkezli sanallaştırılmış altyapıya ve çevik, otomatikleştirilmiş, açık ve yazılım tanımlı hizmet ulaştırma modeline geçiş gerektiriyor. VMware iletişim hizmeti sağlayıcılarına ve telekom şirketlerine yeni nesil dağıtılmış bulut liderliğinin öncülüğünde yardımcı olması için sanallaştırma ve buluttaki 20 yıllık alan uzmanlığını kullanarak oluşturduğu inovatif ve üretimde kendini kanıtlamış bir yazılım platformunu sağlıyor. Bu dönüşümü gerçekleştirince iletişim hizmeti sağlayıcılarının büyümesi artarken, performansı yükselecek ve hem tüketici hem de kurumsal müşteri tabanını koruyup büyütebilecek”.

 
VMware Hakkında
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture™'ın yanı sıra veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkân tanımaktadır. 2016 yılında 7,09 milyar dolar gelir elde eden VMware, dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır.
 
İlgili Kişi:
Nevra Çankaya
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
nevrac@marjinal.com.tr

 


  Share  Paylaş
VMware
Hakkında
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture'ın™ yanı sıra veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkân tanımaktadır. 2016 yılında 7,09 milyar dolar gelir elde eden VMware, dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır. www.vmware.com