Haberler / VMware Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
15.05.2018

Bültene ait dosyalar

VMware Executive Exchange 2018'de dijital sınırlar aşıldı
 
İş dünyasının öncü isimleri, dijital sınırları aşma sloganıyla düzenlenen VMware Executive Exchange 2018 etkinliğinde bir araya geldi.  Etkinlikte 2020'ye kadar kurumların yüzde 60'ının tüm iş süreçlerinde kapsamlı bir dijital dönüşüm stratejisine sahip olacağı vurgulandı.
 
Bulut altyapısı ve iş mobilitesi alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden VMware'nın Executive Exchange 2018 etkinliğinde sürekli değişen dünyada rekabet edebilmenin ve doğru stratejiler üretmenin yolları tartışıldı.
 
İstanbul Çırağan Sarayı'nda gerçekleşen etkinlikte VMware Türkiye Ülke Direktörü Murat Mediçeler “Dijital Sınırları Aşma”, IDC Türkiye Baş Analisti Eren Eser “Bir Sonraki Durak: Dijital Yerlisi Kurumlar”, İGA İstanbul Yeni Havalimanı CCO'su Mert Başar “Sadece İş! Dijital Dönüşüm Çağında BT'nin Uyumu” ve Kuzey Afrika, Levant Bölgesi ve Türkiye Sistem Mühendisleri Müdürü Bünyamin Özyaşar “Siber Hijyen: Geleneksel Planlamanın Ötesine Geçmek” başlıklı konuşmalarını gerçekleştirdikten sonra Türkiye İş Bankası CIO'su Hakan Aran, Arçelik Dijital Dönüşüm Direktörü Ahmet Hasanbeşoğlu, Akbank CIO'su İlker Altıntaş, Eczacıbaşı Holding CIO'su Levent Kızıltan ve Yıldız Holding CIO'su Murat Özkan da “Dijital Ekonomide İnovasyonu Çoğaltmak” konulu panelde yer alarak tecrübelerini ve bilgilerini katılımcılarla paylaştı.
 
Yaptıkları tüm çalışmaların odağında insanların yer aldığını belirten VMware Ülke Direktörü Murat Mediçeler, “İki yıl öncesiyle kıyasladığımızda kurumların iş yapış ve işleyiş şekillerinde büyük fark var. Bu değişimde işlemlerin dijitalleşmeye doğru gitmesinin payı büyük. Daha önce bankacılık veya alışveriş gibi işlemler belirli alanlardan yapılırken artık akıllı cihazlardan gerçekleştiriliyor. VMware olarak tüm cihazların tek buluta bağlandığı bir sistem oluşturuyoruz. Bu sistemde var olan uygulamaların yanı sıra doğrudan bulutta kullanılacak şekilde hazırlanmış ‘bulutta doğan' uygulamalar yer alıyor. Sunduğumuz bulut hizmetlerimizde Amazon, Microsoft gibi sağlayıcılarla ortak hareket ediyoruz ve ‘kullandıkça öde' yöntemini benimsiyoruz. Bütün yapılar birbirine yaklaşıyor ve entegre oluyor. Entegrasyon bu kadar ön plandayken şirketler de bu alanda yer almalı” dedi.
 
VMware Hakkında
VMware yazılımı dünyanın karmaşık dijital altyapılarına güç sağlamaktadır. VMware'ın bilişim, bulut, mobilite, networking ve güvenlik hizmet ve ürünleri, 75.000 iş ortağından oluşan bir ekosistemin desteğiyle, küresel olarak 500.000 müşterisine dinamik ve verimli bir dijital temel sağlar. Merkezi Palo Alto, Kaliforniya'da bulunan VMware bu yıl, kurumların ve toplumun faydalandığı çığır açıcı inovasyonlarla dolu 20 yılını kutlamaktadır. Daha fazla bilgi için https://www.vmware.c


  Share  Paylaş
VMware
Hakkında
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture'ın™ yanı sıra veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkân tanımaktadır. 2016 yılında 7,09 milyar dolar gelir elde eden VMware, dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır. www.vmware.com