Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
31.10.2018

Bültene ait dosyalar

VariCam Sayesinde Crazy Rich Asians Filminin Teslim Tarihi Kaçmadı

Panasonic VariCam Pure, dünya çapında gişe başarısına sahip bir romantik komedi-drama olan Crazy Rich Asians'ın ana kamerası olarak seçildi.
 
Bir Warner Bros filmi olan Crazy Rich Asians, Amerika gişelerinde 3 hafta boyunca 1 numarada kaldıktan sonra 14 Eylül 2018 tarihinde Birleşik Krallık'ta vizyona girdi. 150 milyon dolardan fazla hasılat yapan filmin yönetmenlik koltuğunda Jon Chu prodüktörlük görevinde ise Tim Coddington yer alıyor. Crazy Rich Asians, aynı zamanda Wayne Wang'ın 1993'teki The Joy Luck Club filminden beri baş rollerinde Asyalıların oynadığı ilk Hollywood stüdyo filmi olma özelliğine de sahip.
 
Crazy Rich Asians, 4K S35 sensöründen ve kameraların sağlam tasarımından güç alan görüntü kalitesiyle pekiştirilmiş VariCam Pure sinema kameralarını kullanmaya karar veren görüntü yönetmeni Vanja Černjul, ASC ve HFC tarafından çekildi.
 
Hem oyuncu kadrosu hem de film ekibi işleri kısıtlı bir süre içerisinde yetiştirme baskısı altında olduğundan film, Asya'daki 38 farklı mekanda yalnızca 42 gün içerisinde tamamlandı.
 
Konuyla ilgili “VariCam'in çok yönlülüğü ve sağlamlığından dolayı Crazy Rich Asians'ın zorlukları için doğru araç olduğunu biliyordum; özellikle de VariCam Pure için tasarlanmış Codex VRAW2 kayıt cihazı ile birlikte kullanıldığında” diyen filmin görüntü yönetmeni Vanja Černjul, sözlerine şöyle devam ediyor: “Yönetmenimiz Jon, proje konusunda çok tutkuluydu ve bana Crazy Rich Asians'ın şimdiye kadar yaptığı en güzel film olmasını istediğini söyledi. Görsel yönü ağır basan bir yönetmenin beklentisi ve bu zorluk beni heyecanlandırmıştı.”
 
New York'un renk paleti, tropikal ve büyük bir şehir olan Singapur'un zıddı olması gerektiğine dikkat çeken Vanja Černjul, “Singapur'da ayrı bir görselliğe ihtiyaç duyan farklı kültürel ve sosyo-ekonomik çevreler vardı. Son derece kısa süreli bir hazırlık aşamasına rağmen bu kadar iyi koordine olabildiğimiz için çok mutluyum. Crazy Rich Asians'ın farklı bir film olması için türünün en parlak dönemlerinde çekilmiş birçok klasik Hollywood romantik komedi filmine baktık. Filmi belirli bir zamana ait olmayan sinematik bir görüntüyle çekmek istedik” dedi.
 
Önceki projesinde de VariCam 35 ile çalışmış, kısıtlı çekim sürelerinin üstesinden gelmesini sağlayan ve DoP'un esnekliğini artıran iki ana ISO ayarından etkilendiğinin altını çizen Černjul, “Tek bir sahnenin içerisinde bile farklı ISO ayarlarını rahatlıkla kullanabildim. Pratik kaynakların ışık seviyeleri tarafından kısıtlanmamak özgürleştiriciydi” dedi.
 
Panasonic'ten Sivashankar Kuppusamy de “VariCam Pure'un yüksek kalitesinin ve çok yönlülüğünün Warner Bros gibi büyük prodüksiyon şirketleri tarafından fark edildiğini görmekten memnuniyet duyuyoruz. VariCam serisinin, teknolojinin sorun çıkarmayacağından emin olarak doğru hikâyeyi anlatmaya konsantre olabilen film yapımcılarını özgürleştireceğine inanıyoruz” dedi.
 
Panasonic Broadcast & ProAV hakkında daha fazla bilgi için https://business.panasonic.com.tr/professional-camera sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 
İlgili Kişi:
Önder Kalkancı
Marjinal PorterNovelli
(212) 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip.
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Kurumsal Mobil Çözümler. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.