Haberler / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
05.05.2017

Bültene ait dosyalar

Ünlü ressamlar eğitim için çiziyor
 
Eğitim sistemindeki sorunları çözmeyi ve başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere burs sağlamayı hedefleyen Türk Eğitim Derneği, burslu öğrencilerine destek sağlamak amacıyla Bilkent Sanat Festivaline katılıyor. Festivale katılan ressamlar TED'in “Bluebrush by RC” standında "Eğitim İçin" çizerek, eserlerini Türk Eğitim Derneğine bağışlayacak.  “Bluebrush By RC” etkinliği 06 - 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Bilkent Sanat Sokağında gerçekleşecek. Ressamların Bluebrush standında yaratacakları eserler, düzenlenecek iki müzayedede satışa sunulacak.
 
Müzayedeler,  10 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 18:00 ve 14 Mayıs Pazar günü  saat 18:30'da yapılacak. Müzayedelerden elde edilen tüm bağışlar, TED'in burslu öğrencileri yararına kullanılacak.
 
Tarih: 6-14 Mayıs 2017
Yer: Bilkent Sanat Sokağı
 
İlgili Kişi:  
Cumhur Karabacakoğlu
Marjinal Porter Novelli  
0530 940 34 89
cumhurk@marjinal.com.tr
 
www.turkegitimdernegi.org.tr
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk'ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; Üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.

 


  Share  Paylaş
Türk Eğitim Derneği
Hakkında
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Yetenekli fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okul ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum örgütüdür. Türk Eğitim Derneği, ülke genelinde 21 okulu, 6 şubesi, 1 temsilciliği, 1 öğrenci yurdu, mezun dernekleri ve okullarının spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.