Haberler / Uber Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
14.06.2017

Bültene ait dosyalar

Uber ve Türk Kızılayı
Kan Bağışı Kampanyası için Bir Araya Geldi

 
Uber, gönüllü kan bağışına destek olmak amacıyla Türk Kızılayı ile bir araya gelerek “Güvenli Kan Temini Programı”na destek vermeye başladı. Kan bağışı yapmak isteyenlerin gidiş ve dönüş yolculukları Uber'le ücretsiz olacak.
 

Türkiye'de her dört saniyede bir, bir ünite kana ihtiyaç duyulduğunu ve her bir ünite kan bağışının üç kişinin hayatını kurtarabileceğini biliyor muydunuz? Uber, gönüllü kan bağışına destek olmak amacıyla Türk Kızılayı ile bir araya geldi. “Güvenli Kan Temini Programı” kapsamında 14-30 Haziran 2017 tarihlerinde her gün ve bir sene boyunca Haziran 2018'e kadar her ayın ilk pazartesi günü, Türk Kızılayı'nın belirtilen merkezlerine Uber'le kolayca gidilip kan bağışı yapılabilecek. Kan bağışları için Uber ile yapılacak gidiş ve dönüş yolculuklarının her biri ücretsiz olarak karşılanacak. Bağış yapanlara teşekkür kartı verilecek.
 
Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı Türk Kızılayı işbirliğinde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası hakkında: “Uber olarak Türk Kızılayı ile yaptığımız işbirliklerimize bir yenisini daha eklemekten dolayı çok gururluyuz. Kan bağışı konusunda bilinçlendirmeyi artırmak ve insanları bağış yapmaya teşvik etmek amacıyla yola çıktığımız bu yeni işbirliği ile, Türk Kızılayı'nın gönüllü kan bağışı programını destekliyoruz. Böyle yerel işbirlikleri ile, Uber teknolojisini kullanarak topluma fayda sağlayacak işlere imza atmaya devam edeceğiz. Kan bağışı kampanyasına katılacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum.” dedi.
"KANVER" promosyon koduyla kan bağışı merkezlerine yolculuklar ücretsiz*
 
Uber uygulaması ile “Ödeme” sekmesinden “Promosyon ekle” butonuna basıp “KANVER”  promosyon kodu eklenerek kan bağışı merkezlerine gidiş ve dönüş yolculukları 40 TL'ye kadar ücretsiz olacak.
14-30 Haziran 2017 tarihlerinde her gün veya bir sene boyunca Haziran 2018'e kadar her ayın ilk pazartesi günü, gitmek istenen kan bağışı merkezinin adresinin girilip uberXL çağrılması yeterli olacak. Türk Kızılayı'nın Uber ile ücretsiz yolculuk yapılabilecek kan bağışı merkezleri:
 
Çapa Kan Bağış Merkezi
Topkapı Mah.Turgut Özal Millet Cad.No:122 Fatih / İstanbul
Kan verme saatleri: Her gün 12:00 - 23:30
 
Çağlayan Kan Bağış Merkezi
İstanbul Adalet Sarayı C Blok Ana Giriş Katı Çağlayan Şişli / İstanbul
Kan verme saatleri: Hafta içi her gün 13:30 - 22:00
 
Sultanahmet Meydanı
Kan verme saatleri: Her gün 19:00 - 02:00
 
Esenler Dörtyol Meydan
Kan verme saatleri: Her gün 18:00 - 02:00
 
Sultangazi Meydan
Uğur Mumcu Mah. Sultançiftliği Merkez Camii Önü
Kan verme saatleri: Her gün 18:30 - 01:30
 
Kartal Kan Bağışı Merkezi
Cevizli Mevkii E-5 Yan Yol No:43 Kartal/ İSTANBUL
Kan verme saatleri: Hafta içi her gün 08:00 - 00:30, hafta sonu 12:00 - 23:30
 
Zeynep Kamil Kan Bağışı Merkezi
Nuh Kuyusu Caddesi No: 56 Üsküdar / İstanbul
Kan verme saatleri: Hafta içi her gün 08:00 -16:30
 
Kadıköy Meydan Tır
İskele Meydanı Kadıköy Haldun Taner Sahnesi Yanı Kadıköy / İstanbul
Kan verme saatleri: Her gün 11:00 - 19:30
 
Üsküdar Meydan Tır
Mimar Sinan Mah. Hakimiyeti Milliye Cd. Tarihi / Üsküdar
Kan verme saatleri: Her gün 16:00 - 00:30
 
Maltepe Sahil Çadır
Maltepe Miting Alanı Süreyyapaşa Caddesi / Maltepe
Kan verme saatleri: Her gün 17:00 - 00:30
 
Ümraniye Belediyesi Ramazan Etkinlikleri Çadır
Atatürk Mah. Çavuşbaşı Cad. No:9 Santral Camii Yanı Ümraniye / İstanbul
Kan verme saatleri: Her gün 18:00 - 01:30
 
Kan bağışını kimler yapabiliyor?
Kadınlar yılda 3 kez, erkekler ise 4 kez kan bağışı yapabiliyor. Kan bağışını, 18 – 65 yaş aralığında ve 50 kg üstünde sağlıklı olan herkes yapabiliyor. Kan bağışı yapmaya giderken nüfus cüzdanının yanınızda bulundurulması gerekiyor. Uber promosyon kodu gidişte olduğu gibi dönüş yolculuğunda da geçerli oluyor.
 
Uber uygulamasını ücretsiz indirmek için: uber.com/app
Kan bağışı hakkında detaylı bilgi için: www.kanver.org
Kampanya hakkında detaylı bilgi için: t.uber.com/kanver
 

* Kampanya Koşulları:
  • Kampanya sadece listede ismi geçen kan bağışı merkezlerine gidiş ve/veya dönüşlerde yapılan yolculuklar için geçerlidir.
  • Kampanya sadece uberXL ile yapılan yolculuklarda geçerlidir.
  • Kampanya 14-30 Haziran 2017 tarihlerinde ve 5 Haziran 2018'e kadar her ayın ilk Pazartesi günleri geçerlidir.
  • KANVER promosyon koduyla yapılan iki uberXL yolculuğunun her biri 40'ar TL'ye kadar ücretsiz olacaktır. 40 TL'nin üzerinde yolculuklarda aradaki ücret farkı kullanıcının tercih edilen ödeme yöntemine yansıtılacaktır.
  • Kampanyadan faydalanmak için promosyon kodunun ilk yolculuktan önce bir kez girilmiş olması yeterlidir.
 
İlgili Kişi
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
ceylann@marjinal.com.tr
0533 927 23 94
 
Uber hakkında
73 ülkede 450 şehirde hizmet veren ve her gün daha da gelişen Uber, uygulaması aracılığıyla sürücü ve kullanıcılar arasındaki bağı kuruyor. Uber, hızla genişleyen global ağı ile şehirleri daha ulaşılabilir kılarken; kullanıcılar için daha fazla ulaşım seçeneği, sürücü ortakları için daha fazla iş imkanı yaratıyor. 24 Haziran 2014'te İstanbul'da kullanılmaya başlanan ve yaza özel Bodrum ve Çeşme'de de hizmet veren Uber'in, şu an 3.000'i aşkın kayıtlı sürücüsü bulunuyor. Yolcularla sürücüleri bir araya getirmek için lisanslı sürücü ortaklarıyla çalışan Uber; uberXL, taksi ve uberAİLE servisleriyle ulaşımı daha konforlu, güvenli ve kolay bir hale getiriyor. www.uber.com/tr

 
 
 


  Share  Paylaş
Uber
Hakkında
80 ülkede 650'den fazla şehirde hizmet veren ve her gün daha da gelişen Uber, uygulaması aracılığıyla sürücü ve kullanıcılar arasındaki bağı kuruyor. Uber, hızla genişleyen global ağı ile şehirleri daha ulaşılabilir kılarken; kullanıcılar için daha fazla ulaşım seçeneği, sürücü ortakları için daha fazla iş imkanı yaratıyor. 24 Haziran 2014'te İstanbul'da kullanılmaya başlanan ve yaza özel Bodrum ve Çeşme'de de hizmet veren Uber'in, şu an 5.000'i aşkın kayıtlı sürücüsü bulunuyor. Yolcularla sürücüleri bir araya getirmek için lisanslı sürücü ortaklarıyla çalışan Uber; uberXL, taksi ve uberAİLE servisleriyle ulaşımı daha konforlu, güvenli ve kolay bir hale getiriyor. www.uber.com/tr