Haberler / TÜSİAD Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
23.10.2018

Bültene ait dosyalar

TÜSİAD ODTÜ'de “Dijital Dönüşüm” Konferansı'na Katılacak
 
Konferansın açılış konuşmasını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik gerçekleştirecek. Konferansın ilk günü TÜSİAD Türkiye'nin Sanayide Dijital Dönüşüm Yolculuğu konulu bir panel düzenleyecek. İkinci gün TÜSİAD'ın “Dijital Teknolojiler ve Ekonomik Büyüme Raporu” tanıtılacak.
 
TÜSİAD'ın destekçileri arasında yer aldığı Dijital Dönüşüm ve Akıllı Sistemler Uluslararası Konferans ve Sergisi (DTSS 2018) 24-26 Ekim 2018 tarihlerinde ODTÜ-BİLTİR Merkezi tarafından düzenlenecek.
 
Konferansın açılışı 24 Ekim 2018 Çarşamba günü Saat 10.00'da ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu'nda yapılacak. Konferans, ODTÜ Rektörü Prof.Dr. Mustafa Verşan Kök'ün açılış konuşması ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik'in davetli konuşması ile başlayacak.
 
Konferansın ilk günü olan 24 Ekim 2018 tarihinde saat 16:00'da “Türkiye'nin Sanayide Dijital Dönüşüm Yolculuğu” paneli düzenlenecek. TÜSİAD'ın katkılarıyla düzenlenen panelde, şirketlerin dijital dönüşüme bakışı, dijital dönüşüm sürecinde işletilen süreçler ve iyi uygulama örnekleri ele alınacak.
 
25 Ekim'de saat 11.10-12.00 arasında ise TÜSİAD'ın “Dijital Teknolojiler ve Ekonomik Büyüme Raporu” tanıtımı yapılacak. Tanıtım oturumunda TÜSİAD Dijital Ekonomi Yuvarlak Masa Üyesi ve Google Türkiye Ülke Direktörü Bülent Hiçsönmez ve ODTÜ İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Taymaz yer alacak. Raporda Türkiye'de dijital teknoloji sektörlerinin gelişimi incelenmekte, dijital teknolojiler ve ekonomik büyüme arasındaki ilişki ele alınmakta ve dijital teknoloji sektörlerinin gelişimi için strateji ve politikalar önerilmektedir.
 
Üç gün sürecek kongrede “Nesnelerin İnterneti ve Siber Güvenlik”, “Makina Öğrenmesi”, “Mimari ve Akıllı Üretim”, “Akıllı Binalar ve Cihazlar”, “Eğitim”, “Akıllı Ulaşım” ve “Dijital Dönüşümün Sosyal Etkileri” konuları ele alınacak.
 
ODTÜ ile TÜSİAD arasında 2018 yılında bir işbirliği protokolü imzalanmıştır. Bu çerçevede ODTÜ ve TÜSİAD;
  • ülkemizin sürdürülebilir ve rekabetçi bir sanayiye sahip olabilmesi,
  • dijital dönüşüm yoluyla kalkınması için gerekli olan bilgi ve teknolojinin üretilmesi,
  • sanayinin teknolojik dönüşümü sürecinde iş dünyası ve akademi arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla çalışmalar yapmaktadır.
TÜSİAD ve ODTÜ tarafından düzenlenen DTSS Konferansı'na bu işbirliği protokolü çerçevesinde destek vermektedir.
DTSS 2018 detaylı programına dtss.odtu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
 
24 Ekim 2018
16:00 – 18:00
Türkiye'nin Sanayide Dijital Dönüşüm Yolculuğu Paneli
Moderasyon:    Mustafa Ayhan, Borçelik İcra Kurulu Üyesi
Panelistler:        Boğaç Şimşir, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu İnovasyon Direktörü
                               Güner Demirural, Ford Otosan Akıllı İmalat Teknolojileri Müdürü
                               Sarper Arslan, Hugo Boss İzmir Kurumsal Hizmetler Kıdemli Müdürü
Ali Altınkaya, Maxion İnci Jant Sanayi Fabrika Müdürü
Muammer Kızılaslan, BSH Bilgi İşlem Çözümleri Fabrika ve Tedarik Zinciri Kıdemli Müdürü
 
25 Ekim 2018
11:10 – 12:00
“Dijital Teknolojiler ve Ekonomik Büyüme Raporu”
Bülent HİÇSÖNMEZ, TÜSİAD Dijital Ekonomi Yuvarlak Masa Üyesi ve Google Türkiye Ülke Direktörü
Prof. Dr. Erol TAYMAZ, ODTÜ İktisat Bölümü Öğretim Üyesi
 


  Share  Paylaş
TÜSİAD
Hakkında
TÜSİAD Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası yöneticilerinin oluşturduğu gönüllü bir iş dünyası kuruluşudur. TÜSİAD, üyelerinin temsil ettiği kuruluşlar itibariyle, Türkiye ekonomisinde üretim, katma değer, kayıtlı istihdam ve dış ticaret gibi alanlarda önemli temsil yeteneğine sahiptir. Çalışmaları ile rekabetçi piyasa ekonomisi, sürdürülebilir kalkınma ve katılımcı demokrasi anlayışının benimsediği bir toplumsal düzenin oluşmasına katkı sağlamayı amaçlar. Genel Merkezi İstanbul’da bulunan TÜSİAD’ın, Ankara, Washington ve Brüksel’deki temsilcilikleri; Berlin, Londra, Paris ve Pekin’de temsilcilik ofisleri bulunmaktadır. TÜSİAD odak alanına giren konularda son 10 yıl içerisinde 120 rapor yayımlamış, son 5 yılda 300’e yakın görüşoluşturmuş, 2,500’den fazla etkinlik gerçekleştirmiştir. Son 5 yılda BusinessEurope, OECD-BIAC ve B20 ile 175’in üzerinde etkileşimde bulunarak Türk iş dünyasını küresel platformlarda temsil etmiştir.