Haberler / TÜSİAD Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
03.06.2019

Bültene ait dosyalar

TÜSİAD Mesleki ve Teknik Liselerde Sanayi 4.0 için STEM Eğitimi Projesi Kapanış Etkinliği
  
Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ve TÜSİAD arasında imzalanan protokol kapsamında, Dow ana desteğiyle ve İstanbul Aydın Üniversitesi'nin yürütücülüğünde “TÜSİAD Mesleki ve Teknik Liselerde Sanayi 4.0 için STEM Eğitimi Projesi” hayata geçirildi. Proje kapsamında Kocaeli ve İstanbul'dan katılan dört meslek lisesinden seçilen öğretmenler yüz yüze ve çevrim içi eğitimler aldı, ardından program yürütücüsünün koordinasyonunda ders planları ve projeler hazırlandı.

Bu kapsamda yapılan çalışmaların paylaşılması ve STEM konusunun öneminin vurgulanması amacıyla 12 Haziran Çarşamba günü 10:00 – 13:30 saatleri arasında Koç Müzesi'nde proje kapanış etkinliği düzenlenecek.

Etkinliğin açılış konuşmaları TÜSİAD STEM Çalışma Grubu Başkanı Burak Aydın, DOW Türkiye ve Orta Asya Başkanı İhsan Necipoğlu ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Dijital Dönüşüm Yuvarlak Masası Eş Başkanı Serkan Sevim tarafından gerçekleştirilecek. Konuşmaların ardından İstanbul Aydın Üniversitesi STEM Merkezi Müdürü ve Proje Yürütücüsü Dr. Devrim Akgündüz ve katılımcı okulların temsilcilerinin katılımıyla “STEM Eğitim Yaklaşımının Öğretmen, Öğrenci ve Öğrenme Ortamına Etkisi” konulu bir oturum gerçekleştirilecek.
 

“Mesleki ve Teknik Liselerde Sanayi 4.0 için STEM Eğitimi Projesi” Kapanış Etkinliği

Tarih: 12 Haziran 2019
Saat: 10:00 – 13:30
Yer: Koç Müzesi, İstanbul

 
Program

12 Haziran 2019
Koç Müzesi, İstanbul
 
10.00-10.30        Kayıt
10.30-11.00        Açılış
Burak Aydın, TÜSİAD STEM Çalışma Grubu Başkanı
İhsan Necipoğlu, DOW Türkiye ve Orta Asya Başkanı
Serkan SEVİM, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Dijital Dönüşüm Yuvarlak Masası Eş Başkanı
MEB temsilcisi*
11.00-11.45        Oturum: Proje Katılımcısı Öğretmenlerle Deneyim Paylaşımı:
                              “STEM Eğitim Yaklaşımının Öğretmen, Öğrenci ve Öğrenme Ortamına Etkisi”  
İstanbul Aydın Üniversitesi STEM Merkezi Müdürü ve Proje Yürütücüsü Dr. Devrim Akgündüz ve Katılımcı Okulların Temsilcileri
11:45-12.15        Katılım Belgesi Takdimi
12.15-13.30        STEM Ders Planları ve Proje Stantlarının Ziyaret Edilmesi ve İkram
               
*Teyit beklenmektedir.

 


  Share  Paylaş
TÜSİAD
Hakkında
TÜSİAD Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası yöneticilerinin oluşturduğu gönüllü bir iş dünyası kuruluşudur. TÜSİAD, üyelerinin temsil ettiği kuruluşlar itibariyle, Türkiye ekonomisinde üretim, katma değer, kayıtlı istihdam ve dış ticaret gibi alanlarda önemli temsil yeteneğine sahiptir. Çalışmaları ile rekabetçi piyasa ekonomisi, sürdürülebilir kalkınma ve katılımcı demokrasi anlayışının benimsediği bir toplumsal düzenin oluşmasına katkı sağlamayı amaçlar. Genel Merkezi İstanbul’da bulunan TÜSİAD’ın, Ankara, Washington ve Brüksel’deki temsilcilikleri; Berlin, Londra, Paris ve Pekin’de temsilcilik ofisleri bulunmaktadır. TÜSİAD odak alanına giren konularda son 10 yıl içerisinde 120 rapor yayımlamış, son 5 yılda 300’e yakın görüşoluşturmuş, 2,500’den fazla etkinlik gerçekleştirmiştir. Son 5 yılda BusinessEurope, OECD-BIAC ve B20 ile 175’in üzerinde etkileşimde bulunarak Türk iş dünyasını küresel platformlarda temsil etmiştir.