Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
11.05.2018

Bültene ait dosyalar

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! yarışmasında sosyal girişim “Anlatan Eller” ikinciliği elde etti
 
TÜSİAD'ın, geleceğin genç girişimcilerine iş dünyasının deneyimlerini sunma amacıyla düzenlediği Bu Gençlikte İŞ Var! yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu. GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı'nın rehberliğini yaptığı, işitme engelli bireylerin eğitimde karşı karşıya kaldıkları fırsat eşitsizliğini online eğitimle çözmeyi hedefleyen sosyal girişim projesi “Anlatan Eller”, yarışmada ikinciliği elde etti.
 
Üniversite öğrencilerinin girişimciliğe ilişkin farkındalığını artırma ve geleceğin genç girişimcilerini iş dünyasının deneyimleriyle buluşturma amacıyla Türk Sanayici ve İşinsanları Derneği (TÜSİAD) tarafından düzenlenen Bu Gençlikte İŞ Var! yarışması sonuçlandı. Türkiye'nin büyümesi ve kalkınmasında kilit bir rol oynayacağı inancından yola çıkarak 2011 yılından beri düzenlenen yarışmada; Anadolu Üniversitesi öğrencisi Açelya Sarıkaya ve İstanbul Üniversitesi öğrencisi Pelin Baykan'ın sosyal girişim projesi “Anlatan Eller”, ikincilik ödülünün sahibi oldu.  
 
Hedef: İşitme engelliler için eğitimde fırsat eşitliği
İşitme engelli-sağır bireylerin eğitimdeki fırsat eşitsizliğini gidermek için Türk İşaret Dili'yle müfredat destekli online eğitim veren bir sosyal girişim olan “Anlatan Eller”, “Eğitirsek Eşitleniyoruz” sloganıyla yola çıkıyor. Anlatan Eller projesinde çalışmalar, her işitme engelli-sağır bireyin kendi bireysel başarısını yüzde 50 artırması ve elde ettiği bu başarı sayesinde iş hayatında “engelsiz” bir şekilde yerini alması hedefiyle gerçekleştiriliyor.
 
“Türkiye'nin kalkınmasında en önemli rol gençlerin”
“Anlatan Eller” projesinde öğrencilere rehberlik eden GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı şöyle konuştu: “Türkiye'nin başarıyla kalkınıp büyümesinde en önemli rolü gençlerimiz üstleniyor. Bu yarışmanın, gençleri yüreklendirme ve onlara cesaret aşılama anlamında son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Keşke ben üniversite sıralarındayken de gençlerin fikirlerini ve hayallerini destekleyen böylesine anlamlı yarışmalar ve projeler olsaydı… Heyecanlı ve girişimci ruhlu iki gencimizin geliştirdiği Anlatan Eller projesinin, son derece önemli toplumsal bir sorunu çözmeye yöneldiğini ve hayata değer katacak bir fikir olduğunu düşünüyorum. Eğitime sağlanan ufacık bir katkı bile çok büyük farklar yaratırken, işitme engelli-sağır bireylerin eğitimindeki fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmaya yönelik bir adım binlerce gencin yolunu aydınlatacaktır. Yarına umutla bakan girişimci gençlerin azmine ortak olmaktan dolayı son derece mutlu ve gururluyum.”
 
Anlatan Eller, işitme engelli-sağır bireyleri 13 temel ders üzerinden eğitecek
  • Proje, işitme engelli-sağır bireylerin lise ve üstü okullardan mezun olabilme oranının, duyan bireylerden yüzde 28 daha az olduğu gerçeğinden hareketle yola çıkıyor.
  • Proje kapsamında; 4+4+4 eğitim modeli üzerinden10-19 yaş aralığında bulunan 5 ve 12. sınıflar arası işitme engelli-sağır bireylerin eğitim başarısının, Türk İşaret Dili destekli online eğitim programlarıyla eşitlenmesi hedefleniyor.
  • Anlatan Eller projesiyle, işitme engelli-sağır bireylerin 13 temel ders üzerinden 965'ten fazla video ile eğitilmesi amaçlıyor.
  • Anlatan Eller projesinin, eğitim paketi aboneliği ve marka işbirlikleriyle sürdürülebilir bir sosyal girişim olması planlanıyor.
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 17 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 85 milyon ziyaret, 20 milyonu aşkın kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin lider e-ticaret sitesi GittiGidiyor, avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 15 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Her saniyede 1 ürünün satıldığı site, 6.5 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin 70'ini mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler ve uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya