Haberler / TÜSİAD Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
04.07.2018

Bültene ait dosyalar

TÜSİAD - KOÇ ÜNİVERSİTESİ EKONOMİK ARAŞTIRMA FORUMU (EAF) “MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇE TAKİP RAPORUNU TANITACAK
 
Toplantıda sunulacak raporda 2012-2017 yılları arasında Merkezi Yönetim Bütçesi'nde gözlemlenen eğilimler inceleniyor ve 2018 yılı bütçesine ilişkin analizler sunuluyor. Etkinlikte raporun yanı sıra seçim sonrası dönemde izlenmesi gereken maliye politikaları tartışılacak.
 
TÜSİAD ve Koç Üniversitesi ortaklığı ile oluşturulan TÜSİAD – Koç Üniversitesi Ekonomik Araştırma Forumu (EAF) tarafından düzenlenen “Merkezi Yönetim Bütçe Takip Raporu” tanıtım toplantısı 6 Temmuz 2018 tarihinde, TÜSİAD Genel Merkezi'nde gerçekleşecek.

Bilkent ve Ankara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ferhat Emil tarafından hazırlanan raporda, 2012-2017 yılları arasında Merkezi Yönetim Bütçesi'nde gözlemlenen eğilimler incelenmekte, 2018 yılı bütçesine ilişkin analizler sunulmaktadır. Etkinlikte raporun yanı sıra seçim sonrası dönemde izlenmesi gereken maliye politikaları tartışılacak.

Toplantının açılış konuşması TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası tarafından yapılacak.
Rapor tanıtımının ardından “Yeni Hükümet Döneminde Nasıl Bir Bütçe?” konulu bir panel düzenlenecek. TÜSİAD Başekonomisti Dr. Zümrüt İmamoğlu moderatörlüğünde gerçekleşecek panelde Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Mahfi Eğilmez, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakkı Hakan Yılmaz, Ankara Üniversitesi ile Bilkent ve Ankara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ferhat Emil konuyla ilgili görüşlerini paylaşacak.
 
Söz konusu rapora bu link üzerinden ulaşabilirsiniz:

https://tusiad.org/tr/yayinlar/raporlar/item/10053-tusiad-merkezi-yonetim-butcesi-takip-raporu
 
 
TÜSİAD - Koç Üniversitesi Ekonomik Araştırma Forumu (EAF)
“Merkezi Yönetim Bütçe Takip Raporu” Tanıtım Toplantısı

6 Temmuz 2018, Cuma
TÜSİAD Genel Merkezi
 
PROGRAM

10:30 – Açılış

Dr. Bahadır Kaleağası, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri

Rapor Tanıtımı: Ferhat Emil, Bilkent ve Ankara Üniversitesi

Panel : “Yeni Hükümet Döneminde Nasıl Bir Bütçe?”

Moderatör: Dr. Zümrüt İmamoğlu, TÜSİAD
Dr. Mahfi Eğilmez, Kadir Has Üniversitesi
Prof. Dr. Hakkı Hakan Yılmaz, Ankara Üniversitesi
Ferhat Emil, Bilkent ve Ankara Üniversitesi
 
Katılımcılarla Tartışma
 
13:00 - Kapanış
 
LCV: Ceylan Naza - ceylann@marjinal.com.tr

 
 

 


  Share  Paylaş
TÜSİAD
Hakkında
TÜSİAD Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası yöneticilerinin oluşturduğu gönüllü bir iş dünyası kuruluşudur. TÜSİAD, üyelerinin temsil ettiği kuruluşlar itibariyle, Türkiye ekonomisinde üretim, katma değer, kayıtlı istihdam ve dış ticaret gibi alanlarda önemli temsil yeteneğine sahiptir. Çalışmaları ile rekabetçi piyasa ekonomisi, sürdürülebilir kalkınma ve katılımcı demokrasi anlayışının benimsediği bir toplumsal düzenin oluşmasına katkı sağlamayı amaçlar. Genel Merkezi İstanbul’da bulunan TÜSİAD’ın, Ankara, Washington ve Brüksel’deki temsilcilikleri; Berlin, Londra, Paris ve Pekin’de temsilcilik ofisleri bulunmaktadır. TÜSİAD odak alanına giren konularda son 10 yıl içerisinde 120 rapor yayımlamış, son 5 yılda 300’e yakın görüşoluşturmuş, 2,500’den fazla etkinlik gerçekleştirmiştir. Son 5 yılda BusinessEurope, OECD-BIAC ve B20 ile 175’in üzerinde etkileşimde bulunarak Türk iş dünyasını küresel platformlarda temsil etmiştir.