Haberler / E-Bursum Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
08.11.2017

Türkiye'ye adil bir burs sistemi getiren E-Bursum'un kurucusu Mesut Keskin Harvard'a gidiyor
 
Türkiye'deki burs sistemini değiştiren E-Bursum'un kurucusu Mesut Keskin, Harvard ve MIT'nin liderlik eğitimi verdiği Innovation Gen programına seçildi.
 

Türkiye'deki manuel burs sistemini dijitale taşıyan ve bunu yaparken burs sistemini daha şeffaf, demokratik, ulaşılabilir ve eşitlikçi yapmayı hedefleyen sosyal girişim E-Bursum'un kurucusu Mesut Keskin, Harvard ve MIT'nin liderlik eğitimi verdiği Innovation Gen programına Türkiye'den kabul edilen 3 kişiden biri olarak seçildi. 26 Kasım - 3 Aralık 2017 tarihleri arasında Boston'da gerçekleşecek olan etkinlikte katılımcılar, önemli politik ve iş dünyası liderleriyle tanışma imkanı bulacak.
 
The Innovation Generation (eski adıyla The Generational Ambassadors Program), gelişmekte olan liderleri Ortadoğu'dan güçlendirmek için Mısır, İsrail ve Türkiye odaklı bölgesel bir çerçeveyi teşvik etmek için tasarlanan Richardson's Center for Global Engagement'in bir girişimidir.
 
Her üç ülkede de gösterildiği gibi, bir nesil genç vatandaşlar özgürlük ve kendini ifade etme arzusunu ve gelecek için ekonomik refah ve umutları sağlayacak bir siyasi ve sosyal koşul talebi paylaşıyorlar. İsrail sosyal adalet protestosunun ve Mısır'daki 25 Ocak Devrimi'nin olaylarından esinlenen program, 2012 boyunca Richardson Center'da tasarlandı ve inkübe edildi.

 
İlgili Kişi:
Marjinal Porter Novelli    
Cumhur Karabacakoğlu / 0530 940 34 89 / cumhurk@marjinal.com.tr

E-Bursum hakkında:
Mesut Keskin tarafından 2015 Eylül ayında hayata geçirilen E-Bursum, öğrenci ve burs vereni bir araya getiren bir sosyal girişim. Türkiye'deki manuel burs sistemini dijitale taşıyan ve bunu yaparken burs sistemini daha şeffaf, demokratik, ulaşılabilir ve eşitlikçi yapmayı hedefleyen bu sosyal girişim,  bugüne kadar 4 bin öğrenciye 12 milyon lira dağıtılmasını sağladı. 150 bin öğrencinin kullandığı uygulamada burs arayan öğrenciler profillerini oluşturup burs arayışına girerken, kurumlar da aynı şekilde kendi profillerini oluşturup nasıl bir burs vereceklerini belirliyor ve iki tarafın da ihtiyacı karşılanmış oluyor.


  Share  Paylaş
E-Bursum
Hakkında
Mesut Keskin tarafından 2015 Eylül ayında hayata geçirilen E-Bursum, öğrenci ve burs vereni bir araya getiren bir sosyal girişim. Türkiye'deki manuel burs sistemini dijitale taşıyan ve bunu yaparken burs sistemini daha şeffaf, demokratik, ulaşılabilir ve eşitlikçi yapmayı hedefleyen bu sosyal girişim, bugüne kadar 4 bin öğrenciye 12 milyon lira dağıtılmasını sağladı. 150 bin öğrencinin kullandığı uygulamada burs arayan öğrenciler profillerini oluşturup burs arayışına girerken, kurumlar da aynı şekilde kendi profillerini oluşturup nasıl bir burs vereceklerini belirliyor ve iki tarafın da ihtiyacı karşılanmış oluyor.