Haberler / Index Grup Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
14.07.2017

Bültene ait dosyalar

 
Türkiye'nin en büyük “Bilgi Teknolojileri” şirketi bu yıl da İndeks Bilgisayar oldu
 

M2S Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri tarafından yapılan İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması'nda Türkiye'nin en büyük “Bilgi Teknolojileri” şirketinin İndeks Bilgisayar olduğu açıklandı.
 
Index Grup şirketlerinden İndeks Bilgisayar, MS2 Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri'nin yaptığı ilk 500 Bilişim Şirketi Araştırması'nda, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yerli ve yabancı tüm rakiplerini geride bırakarak Bilgi Teknolojileri sektöründe Türkiye'nin en büyük bilişim şirketi ödülünün sahibi oldu. Şirket, Dağıtıcı Ana Kategoride de birinci olarak başarısını tescilledi. Index Grup şirketlerinden Datagate de Son 3 Yılda En İyi Performans Gösteren Bilişim Şirketi olarak açıklandı.
 
15 yıldır liderliği kimseye kaptırmıyor
Konuyla ilgili açıklama yapan Index Grup Şirketleri İcra Kurulu Üyesi Atilla Kayalıoğlu, İndeks Bilgisayar'ın 15 yıldır bilişim teknolojilerinin lider markası olduğunu belirterek, “Türkiye'nin en büyük katma değerli distribütörü olarak, ileride daha büyük başarılara imza atmak ve  bölgesel güç olma hedefimizi sürdürüyoruz. Bu amaç doğrultusunda vizyoner bir bakış açısıyla yaptığımız yatırımlarımızın meyvelerini gelecekte daha fazla alacağımıza inanıyor, Bilgi Teknolojileri sektöründe uzun yıllardır devam ettirdiğimiz liderliğimizi her geçen yıl daha da perçinliyoruz” diye konuştu.
 
Teknoloji sektöründe 28 yıldır dağıtıcı olarak faaliyette bulunan Index Grup şirketlerinden İndeks Bilgisayar, 2016 yıl sonu sonuçlarına göre konsolide net satış gelirini yüzde 12 artırarak 3 milyar 385 milyon TL'den 3 milyar 794 milyon TL'ye çıkarmıştı. Şirket 2017 yılı hedefini yüzde 24 büyüme ile 4,7 milyar TL olarak belirlemişti.
 
Index Grup Şirketlerinden Datagate Bilgisayar'ın 2016 yılı net satış geliri 1 milyar 214 milyon TL olurken şirket, 2017 yılı net satış hedefini 1 milyar 376 milyon TL olarak belirlemişti.
 
İlgili Kişi:
Nevra Çankaya
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
nevrac@marjinal.com.tr
 
www.index.com.tr
1989 yılından beri Türk bilişim sektöründe faaliyet gösteren Index, Türkiye genelindeki bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm ürünleri, iyi organize olmuş bir bilgisayar dağıtıcısı kimliğiyle temin etmektedir. Firma, misyonunu, bilgisayar kanalındaki tüm şirketlere, değişen ihtiyaçlarına göre bilişim ürünlerinin ana tedarik merkezi olarak hizmet vererek liderliğini sürdürmek olarak belirlemiştir. Şirket halen 200'e yakın dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapmaktadır. Index'in dağıtımını yaptığı markalar arasında, Apple, HP, IBM, Lenovo, Intel, Dell, Asus, LG, Toshiba, Microsoft, Epson, OKI, Canon, Fujitsu, Kingstone, Airties gibi dünya devleri bulunmaktadır. Index Bilgisayar, “INDES” koduyla, 2004 Haziran'ından bu yana BIST'de işlem görmektedir.
 


  Share  Paylaş
Index Grup
Hakkında
1989 yılından beri Türk bilişim sektöründe faaliyet gösteren Index, Türkiye genelindeki bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm ürünleri, iyi organize olmuş bir bilgisayar dağıtıcısı kimliğiyle temin etmektedir. Firma, misyonunu, bilgisayar kanalındaki tüm şirketlere, değişen ihtiyaçlarına göre bilişim ürünlerinin ana tedarik merkezi olarak hizmet vererek liderliğini sürdürmek olarak belirlemiştir. Şirket halen 200'e yakın dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapmaktadır. Index’in dağıtımını yaptığı markalar arasında, Apple, HP, IBM, Lenovo, Intel, Dell, Asus, LG, Toshiba, Microsoft, Epson, OKI, Canon, Fujitsu, Kingstone, Airties gibi dünya devleri bulunmaktadır. Index Bilgisayar, “INDES” koduyla, 2004 Haziran’ından bu yana BIST’de işlem görmektedir.