Haberler / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
07.11.2016

Bültene ait dosyalar

Türk Eğitim Derneği'nin geleneksel Kış Konseri 13 Kasım'da müzikseverlerin içini ısıtacak

Türk Eğitim Derneği, Şef Alessandro Cedrone yönetiminde Murat Karahan, Seda Aracı Ayazlı ve Orkestra Ankara'nın sahne alacağı Kış Konseri ile 13 Kasım'da Ankaralı dinleyicilere müzik şöleni yaşatmaya hazırlanıyor. 

TED Ankara Koleji Vakfı Okulları İncek Kampüsü Spor ve Sanat Merkezi'nde verilecek olan konserden elde edilecek tüm gelir "10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye" burs fonuna aktarılacak. FNSS, Özaltın İnşaat, Limak Vakfı ve Zurich Sigorta'nın destekleriyle hayata geçirilecek olan konserin orkestra şefliğini Alessandro Cedrone üstlenecek ve konserde Murat Karahan, Seda Aracı Ayazlı ve Orkestra Ankara sahne alacak. Program 18.00'de başlayacaktır.

Davetiye temini için aşağıdaki noktalardan bilgi edinilebilir:
Tel: 0312 417 42 02 / 159

İlgili Kişi:  
Cumhur Karabacakoğlu
Marjinal Porter Novelli  
0530 940 34 89
cumhurk@marjinal.com.tr

 
www.turkegitimdernegi.org.tr
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk'ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; Üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.

 


  Share  Paylaş
Türk Eğitim Derneği
Hakkında
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Yetenekli fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okul ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum örgütüdür. Türk Eğitim Derneği, ülke genelinde 21 okulu, 6 şubesi, 1 temsilciliği, 1 öğrenci yurdu, mezun dernekleri ve okullarının spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.