Haberler / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
05.11.2018

Bültene ait dosyalar

Türk Eğitim Derneği'nin geleneksel Cumhuriyet Balosu bu sene Kenan Doğulu'yla renklendi
 
Türk Eğitim Derneği tarafından 3 Kasım Cumartesi günü düzenlenen ve Kenan Doğulu'nun muhteşem sahne performansı ve şarkılarıyla renk kattığı Cumhuriyet Balosu'ndan elde edilen tüm bağışların, Türk Eğitim Derneği burs fonuna aktarılacağı açıklandı. Türkiye Cumhuriyeti'nin 95'inci kuruluş yıl dönümünün kutlandığı bu anlamlı gecede ayrıca, ülkenin önde gelen isimleri de bir araya geldi.
 
Türk Eğitim Derneği, her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümünü, Türkiye'nin önde gelen isimlerinin katıldığı bir Cumhuriyet Balosu ile kutladı. Türkiye'deki kanaat önderlerini bir araya getiren balo, 3 Kasım Cumartesi günü, İstanbul Raffles Hotel'de düzenlendi. Kenan Doğulu'nun burslu öğrenciler yararına ücretsiz sahne aldığı bu anlamlı geceden elde edilen tüm gelirin, başarılı ancak maddi olanakları yetersiz çocukların eğitimlerine devam edebilmesi amacıyla TED'in burs fonuna aktarılacağı açıklandı. Türkiye'nin eğitim alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşu olan Türk Eğitim Derneği, Cumhuriyet değerlerini sonsuza kadar yaşatacak nesiller yetiştirmek için var gücüyle çalışmaya devam edecek.
 

İlgili Kişi:
Cumhur Karabacakoğlu
Marjinal Porter Novelli   
0530 940 34 89 
cumhurk@marjinal.com.tr
 
www.turkegitimdernegi.org.tr
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk'ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; Üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.

 


  Share  Paylaş
Türk Eğitim Derneği
Hakkında
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Yetenekli fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okul ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum örgütüdür. Türk Eğitim Derneği, ülke genelinde 21 okulu, 6 şubesi, 1 temsilciliği, 1 öğrenci yurdu, mezun dernekleri ve okullarının spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.